7 Ocak 2016 Perşembe

CATRICE PRIME AND FINE FAR BAZI DENEYİMLERİ

 Kullanacağımız her far pigmentli ve kalıcı olacak diye bir garanti yok.Aynı şekilde aslında çok pigmentli ve kalıcı olabilecek bir far elimizde varken göz kapağımızın üzerinde esas performansını sergileyeceğini söylemek de bir nevi kumar.Hele ki göz kapağında yağlanma var ise gün içinde en iyi farınızın bile kapaktaki çizgilere dolması ya da buharlaşarak yok olması da sinirlenme sebebi.İşte kozmetik firmaları bir süredir bu soruna da çare olarak kimi kremsi, kimi yoğun silikon içeren bir takım far bazları geliştirdi.

       Türkiye'de far bazı çılgınlığı sanıyorum The Balm markasının Gratis vasıtasıyla Türkiye'ye giriş yapması ve Put a Lid On İt ismindeki far bazının keşfedilmesi ile başladı. Hatta öyle ki indirimlerde stoğu en çabuk tükenen, mağazada hanımlar arası hamam kavgalarına, güreş müsabakalarına sebep olan bu baz ile far bazlarının ne kadar büyük bir nimet olduğunun farkına varıldı.

     Peki bir far bazı ne işe yarıyordu? Nasıl kullanılıyordu? 

   Aplikatörü ya da tüpünden parmağımız yardımıyla minicik bir miktar aldığımız ürünü göz kapağına incecik olmak kaydıyla uyguladıktan sonra sabitlenmesi bekleyerek göz kapağını far uygulamasına hazır hale getiriyoruz. Ardından farımızı uyguladığımız zaman far hem rengini daha net gösteriyor, hem göz kapağımızdaki çizgilere dolmuyor ve baz sayesinde buhar olup uçmayarak gün içinde hem vücutsal hem de dış etkenlere karşı dayanması sağlanıyor.


  The Balm Put A Lid On İt bazından   daha da uygun fiyatlı ve performansı güzel olan bir far bazı arayışında iseniz ve bulunduğunuz şehirde Rossmann mağazaları varsa Catrice Prime and Fine Far Bazı da şans verilesi ürünlerden biri.


     5 ml yazmasına rağmen içeriği daha sıvı, daha yoğun olduğu ve çok daha az bir miktar uygulama yeteceği için sizleri uzun süre idare edebilecek kadar bereketli bir far bazı olan Catrice Prime and Fine Bazı aplikatörü ile de daha kolay uygulama sağlıyor ve fazla ürün almanıza engel oluyor.Catrice'in The Balm'dan farkı daha sıvı olması ve silikon hissinin daha az olması.Aplikatörü olduğunu da unutmayalım tabii.    Az miktarda bazı parmaklarımız ile göz kapağına yedirip az bir süre sabitlenmesini bekledikten sonra farımızı uyguladığımızda;

-Farın renginin tam ve daha canlı göründüğü gözlemleniyor.
- Far gün içinde yerinden oynamadan, buharlaşmadan ve bozulmadan göz kapağında duruyor.
-  Baz uygulanmamış far herhangi bir darbe ile tamamen cilt üzerinden silinirken, baz uygulanan far böyle bir durumda sadece yoğunluğunu kaybetse de yine de renk göz kapağında belli olacak şekilde varlığını sürdürüyor.

     Solda far bazı uygulanmamış far, sağdaki ise far bazı uygulanmış far aradaki fark oldukça belli:


    Far uygulanan yerler hafifçe el ile dağıtıldığında soldaki bazsız far silinirken, sağdaki bazlı far varlığını sürdürüyor.


     Evet, Catrice Prime and Fine Far Bazı Rossman raflarında yer aldığından beri favorilerden biri.Eğer uygun fiyatlı ve performansı güzel bir far bazı arayışında iseniz bu baza şans verebilirsiniz.


   Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılarımızdan haberdar olmak için siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimizle.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi