11 Aralık 2015 Cuma

AVON BİG&FALSE LASH MASKARA DENEYİMLERİ

  Kozmetik dünyası maskara ile ilgili olarak sürekli bir gelişim içerisinde. Hedef ise belli; takma kirpik görüntüsü elde etmek! Ancak reklam sloganlarında öyle şeyler iddia ediliyor ki reklamda görünen ile bizdeki durum birbirini tutmuyor.

"Takma kirpik etkisi için maskarayla bir kere kirpiklere dokunmak yeterli" gibi bir slogan belirleniyorsa bu iddia harfien yerine getirilmeli.

   Avon Big&False Lash Volume Maskara da "tek bir hareketle volumlü kirpikler" iddiasıyla piyasaya sürülen maskaralardan biri.      Herşeyden önce maskara kıvamı oldukça kuru.Tarafıma gönderilen maskarada mı problem var bilmiyorum ama ben yapısını oldukça kuru şeklinde yorumlayabiliyorum.Yapıdaki bu kuruluk maskara solüsyonunun kirpikte tutunamamasına ve kirpik telinde yaptığı ağırlıktan dolayı kendini bırakmasına sebep oluyor.Zira sürekli olarak yakındığımız dökülme problemi de işte tam da bu sebepten kaynaklanıyor.


  İkinci dez avantaj ise bu maskaranın yeterli derecede siyahlık vermemesi.Zaten maskaranın tam anlamıyla siyah olmadığını fırçasından açıkça görebiliyoruz.Rengine tam anlamıyla kır siyah diyebiliriz.


    Fırça yapısı olarak aslında güzel bir fırçaya sahip.Kıl formda ve kirpikleri güzel dolgunlaştırabilecek kadar yetenekli bir fırçaya sahip olan Avon Big&False Lash Volume Maskara solüsyon içerisindeki minik fiber kıllar ile aslında çok daha iyi bir iş çıkarabilirmiş.

"SIKINTI SOLÜSYONDA"

     Evet; belki de solüsyon bu kadar kuru yapıda ya da kurumaya aşırı meyilli olmasaydı ve renk olarak çok daha iyi bir siyahlığa sahip olsaydı fırça yeteneği olarak güzel bir maskara deneyimleyebilirdik.Ancak kuru yapılı solüsyon kirpik telinde tutunamadığı için hem göz altına dökülme hem de göz içinde toz toz "gezinen" siyah maskara döküntüleri ile karşılaşmanız çok yüksek bir ihtimal.Bakın maskara ağzı solüsyon sebebiyle ne durumda:


     Yukarıda belirttiğim gibi bu maskaranın "tek bir hareket yeterli" sloganı ile piyasaya sürülmesinin sebebi solüsyon içindeki minik fiber kıllar.Normal şartlarda bu tip maskaralarda tek hareketle bu fiber kıllar hemen kirpiğe tutunur ve kirpikler olduğundan daha dolgun görünür ancak; bu maskaranın yapısı sebebiyle daha solüsyon bile kirpiğe tutunmadığından göz altından döküntü ayıklama zahmeti gündeme geliyor.Topaklanmayı görebiliyor musunuz?


   Diğer bir sıkıntı ise maskaranın ikinci katı kabul etmemesi.Maskara iki kat uygulandığında örümcek bacağı görüntüsüne yol açarak hoş olmayan yapışık kirpiklerle karşılaşıldığından bu maskara ile ilgili düşüncelerimin oldukça olumsuz olduğunu belirterek maskara yapısında ciddi anlamda sıkıntı olduğunu dile getirmek istiyorum.Dolayısıyla daha fazla  kullanamadan veda edeceğim ve satın almayacağım bir maskara olduğunu söyleyerek inceleme yazısına son veriyorum.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için Instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak için siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimizle.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi