24 Kasım 2015 Salı

RİMMEL LONDON KATE MOSS NUDE RUJ SERİSİ DENEYİMLERİ

  Makyajda doğallıktan yana olanlar için dudak rengi ve ten tonlarında (Nude) rujların ne kadar tercih sebebi olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece doğal bir görüntüden yana olanlar değil yoğun göz makyajlarını kullananlar da daha doğal renkte rujlar kullanmayı seviyor.Her ne kadar makyajın katı kuralları olmasa da yoğun göz makyajlarında gözleri daha çok ön plana çıkarmak için kullanacağımız rujların nude tonlarında olması gözü yormamak adına daha doğru!

     Rimmel markası her sene farklı ruj serileri ile göz doldursa da Kate Moss serisine yeni eklediği Nude Collection rujları ile Nude ruj eksikliğini tamamlamış görünüyor. Seride nude renklerinin çoğu tonu mevcut, hatta şeffaf bir renk bile var.O1 clear adını verdikleri Dudakta renk vermeyen ama dudağı oldukça nemli gösteren bir ruj da tasarlanmış.Geri kalan renkler ise bej ya da pembe alt tonlu açık renkler (40-42-43-45).Seri de ise göze çarpan asıl renk de var.Sonbaharın rengi; kahve tonlu bordoya kaçan ama bordo da denemeyecek bir renk:48!

   Hadi göz atalım;
    Rujlar oldukça yumuşak ve dudağı kurutmayan bir yapıya sahip.Bu sebeple dudak üzerinde yağ gibi kayarak çok kolay uygulanıyor. Sadece çok açık tonlarda dudak üzerinde opak olmayan ve dalgalı bir görüntü sorunu yaşansa da parmak darbeleriyle homojenlestirildiginde istenilen görüntüyü elde edebiliyorsunuz.

    Yapı olarak güzel olduğu kadar koku olarak da güzel olduklarını söylemek mümkün. Bu da ruj uygulamasını keyifli bir hale getiriyor.Mis kokulu el kremlerini andıran kokusu "koku hassasiyeti olmayanlar için" güzel bir özellik.Ancak ruj kokusundan hoşlanmayan ve rahatsız olanlar için bu konuda uyarıda bulunmak gerekiyor.


    Seride ön plana çıkan iki renk olduğunu söyleyebiliriz. Pembe alt tonlu 45 numara ve yukarıda bahsettiğim yoğun toprak rengi içeren ve sonbahar aylarına çok yakışan 48 numara.Diğer renkler de tercih edilebilir ancak opaklık arayışındaysanız diğer açık renkler aradığınız opak görüntüyü vermeyecektir.

    Rimmel markası konusunda Watsons mağazalarını bir konuda tebrik etmek gerekiyor.Bu seri neredeyse yurtdışı ile hemen hemen aynı zaman diliminde Türkiye'ye geldi.Normal şartlarda yeni bir seri bizim ülkemize aylar sonra gelebiliyor ve bu durum makyaj meraklılarını bekleten olumsuz bir durum.Ancak ürün temin politikası konusunda Watsons güzel bir girişimde bulunmuş ki ürünleri hemen deneme fırsatına sahip olmuş vaziyetteyiz.

Sonuç olarak Nude tonları sevenler için ve dudakları kurutmayan ruj arayışında olanlar için uygun bir seçenek olarak bu seriyi tavsiye edebiliriz.

     Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için Instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak için siteye üye olarak Nihanperi.com ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimizle
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi