30 Kasım 2015 Pazartesi

GOLDEN ROSE MATTE CRAYON RUJLARI HAKKINDA DENEYİMLER

Kalem formunda farlar olur da rujlar olmaz mı diyoruz son zamanlarda.Aslında gramaj olarak aynı olsalar da kozmetik koleksiyonunda değişik ambalajda ürün arzu edenler için bu tip kalem rujları son zamanlarda birçok kozmetik markasında görüyoruz. Clinique gibi markaların öncülük ettiği crayon rujlar kervanına bu kez Golden Rose da eklendi.


Eğer dudaklarınızda nemli bir görünüm arzu ediyorsanız Golden Rose Matte Crayon rujlar isminde de belirtildiği gibi bitişinde matlık yaratan rujlardan biri.Ancak matlığı Velvet Matte serisi kadar diyebiliriz. Bu rujların dudaklarda mum gibi kalın ve aşırı matlık yaratmadan ancak fazla kremsi bir görüntü de vermeden güzel bir bitiş sağladığını söylemek mümkün.


     Seriye genel olarak bakacak olursak bu seri ilk çıktığında renk seçenekleri biraz sınırlıydı ancak daha sonra Golden Rose bu seride renk seçeneklerini genişleterek bizlerin sevdiği Nude tonlarında daha fazla renge yer verdi.

  Yapı olarak fazlaca kalın ve mumlu olmadığı için dudaklarda kuruma gözlemlemedim.Rujun dudakta durduğu süre zarfında tortulanma, çizgilere birikme sıkıntısı da yaşanmıyor.Kalem formda rujların genel özelliği olarak rujun sürülen kısmı dar olduğu için de hepimize sürme kolaylığı da sağlıyor ki ince dudaklar için bu özellik ruju daha kullanışlı hale getiriyor.Ancak bu rujların büyük bir handikapı var.


    Golden Rose Matte Crayon rujları çevrilerek açılan kalem rujlardan değil.Yani sürülen kısım küçüldüğü zaman geniş ağızlı bir kalemtraş ile açmak durumunda kalıyoruz. Göz kalemlerinden bildiğimiz bir sıkıntı bu rujlar için de geçerli oluyor ki rujların göz kalemlerinden daha yumuşak olduğunu düşünürsek bu sorun daha da büyüyor.Ruju kalemtraş ile açtığınızda normal olarak rujun bir kısmı da kalemtraş üzerinde kalıyor ve bu hem kalemtraş temizliği açısından zor hem de ürün israfına zemin hazırlıyor. O sebeple rujun kalemtraş ile açılması yerine çevrilerek açılması kullanım açısından çok daha yerinde olacaktı.

     Aşağıda renklerini gördüğünüz renkler sırasıyla 13-02-09-16 renkleri.Özellikle pembe alt tonlu bir Nude tonu olan 13 ve klasik bir bordo tonu olan 02 Numara renk olarak gerçekten çok şık bir renk ile makyajımızı tamamlıyor.O9 rengi ise sevebilecek ve dudaklarda itici durmayacak güzel bir kırmızı.Diğer ton ise bana göre yaza yakışacak bir koyu pembe tonu.


   Sonuç olarak bizleri kalemtraş ile açma konusunda zorlaması dışında yapı, bitiş ve renk skalası olarak memnun edici bir seri olduğunu düşünüyorum.Eğer olumsuz özelliği sizin için bir sıkıntı teşkil etmiyorsa uygun fiyatı ile de tercih edilebilecek bir seri ile karşı karşıyayız.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için Instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak için siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimizle.


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi