21 Ekim 2015 Çarşamba

CATRİCE PRİME AND FİNE MATLAŞTIRICI VE SUYA DAYANIKLI PUDRA ANALİZİ

Kozmetik dünyasında devrimler devam ediyor. Göz kaleminin, maskaranın suya dayanıklı olanı, rujun kalıcı olanı derken bu kez de pudrada suya dayanıklılık sistemi geliştirilmeye başlanmış.


Mümkün mü? Derken gözüme çarpan Catrice Prime And Fine Mattfying (matlaştırıcı) Waterproof (suya dayanıklı) Transparan Pudrayı alıp denemek istedim.Transparan pudralar ya renksiz ya da çok hafif renkli, fazla kapatıcı özelliği olmayan; göz altı kapatıcılarını ve ten makyajını sabitlemek için kullanılan ve normal pudralara nazaran daha ince yapıda olan pudra kategorisinde yer alıyor.Ben de genellikle bu tarz pudralar kullanarak makyajımı sabitlemeyi tercih ediyorum. Zira fazla kalın ve aşırı yoğun pudralar tende fazla ağırlık yaptığından bu tip pudralar özellikle sıcak yaz günlerinde daha çok kullanılabilir ürünlerin başını çekiyor.Sıcak havalar ve cildin ter ifrazatı da düşünüldüğünde suya dayanıklı bir pudra neden olmasın diyerek bu pudrayı deneyimledikten sonra izlenimlerim neler oldu hemen anlatalım.

    Catrice'e Essence markasının bir kademe daha kalitelisi olarak bakılabilir. Gerek ambalaj gerek pigmentasyon olarak da gerçekten Essence markasından çok daha başarılı bir marka.


     Gramaj olarak pudra oldukça bereketli.Uzun süre kullanıma elverişli ki fazla tozutmaması ve buna bağlı olarak da ortalığı batırmaması yönünden ürün israfına sebep olmuyor.Ürün oldukça ince ama firçaya gelmekte direnmeyen bir yapısı var.

    Kategori olarak transparan özellikte olduğu için herhangi bir kapatıcılık özelliği yok.Sadece makyaj sabitlemede kullanılabilir bir ürün.Toz toz olmadığından cilt üzerinde un kurabiyesi fırlatılmış gibi yapay bir görüntü de teşkil etmiyor.Doğal ve mat bir bitiş sağlıyor.


    Gerçekten suya dayanıklı mı derseniz ben bu soruya olumlu bir yanıt veremiyorum. Zira suyla temas ettiğinde yüzden tamamen silindiğini gözlemledim.Ter ile temas ederse de "boncuk boncuk" bir görüntü oluşuyor ki akma dağılma yapmayarak yayılmaması sanırım asıl hedef.

    Ürün hedeflerinde dikkat çeken bir başka özellik de cildi matlaştırmaya yardımcı olması.Bu vaadini yerine getiriyor mu?İlk uygulandığı zaman evet diyebilirim.Gerçekten ciltte kadife etkisi yaratarak cildi matlaştırıyor; ancak ciltteki sebum üretimine fazlasıyla yenildiğini gözlemledim.Karma bir cilt yapısına sahip olduğum için en çok yağlanan bölgem olan burun üstü ve kenarlarında gün içinde ziyadesiyle parlama yaptığını söylemek durumundayım.

Ürün içeriğinde talc olduğunu söylemem gerekiyor.Ama sevindirici haber içeriğinde A ve E vitamini bulunmaktaymış.


    Instagramda takip edenleriniz bilir; ben Essence Fixing Matlaştırıcı Transparan Pudra kullanıyorum. Kullandığım pudra ile gün içerisinde parlama sıkıntısı hiç yaşamadım.Buna ek olarak bu pudranın çekimlerde cilde HD bir görünüm verdiğini hissediyorum. (HD ekranda cildin daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesi) Ancak Catrice bu etkiyi kesinlikle vermedi ve gün içinde parlama yapması sebebiyle benim Essence Fixing Matlaştırıcı Transparan Pudrasına yeniden devam etmeme sebep oldu.

   Yine de normal bir cilt yapısına sahip iseniz hem uygun fiyatıyla hem de makyajı güzel sabitlemesi ile bu pudraya şans verebilirsiniz diye düşünüyorum.Ancak karma ve yağlı ciltler için bu pudrayı önermiyorum.

    Catrice markasına Rossmann mağazalarında rastlayabileceğinizi de ekleyelim.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak için siteye üye olarak Nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz.

Sevgilerimle.

   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi