17 Eylül 2015 Perşembe

TRESAN BİBERİYE ÖZLÜ BİTKİSEL SAÇ ŞAMPUANI DENEYİMLERİ

Saç dediğimiz şey aslında yaşayan bir organizma.Saçınızı bir nevi çocuğunuz gibi düşünün; beslerseniz büyüyecek, her besin kökünden ucuna kadar uzanarak uzatmak isteyenler için sağlıklı bir uzama sağlayacak, istenmeyenler için ise canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşturacak.

   Ancak nasıl ki bir bebeği katkı maddelerinden uzak tutmaya çok özen gösteriyorsak aslında aynı hassasiyeti saçımız için de göstermemiz gerekiyor.Tabiri caiz ise saçımızı katkılı şampuanlar, boyalar, ısı işlemleri ile resmen yoruyoruz.Acı gerçek bu! Ancak en azından işin şampuan kısmını doğal tutmak bizim elimizde.


   Tresan bildiğiniz üzere doğal özler içeren saç bakım markası.Ancak ben bu marka ile ilk kez tanışmış değilim. Bugüne kadar Instagramda bana soru yöneltmiş çoğu arkadaşımıza bu markayı özellikle önermemdeki sebep Tresan ile geçirdiğim iyileşme sürecinden kaynaklanıyor. Ayrıntıya girmeyecek olsam da saçlarım çok kısa iken 2.5 yıl gibi bir süreçte uzun ve bakımlı hale geldi ise bunun sebebi temelinde Tresan ürünlerinin olmasıdır.   Bildiğiniz üzere Tresan bir Alman markası.Almanlar aslında çoğu bakım içeriğinde daha doğal ekstreler kullanmaya gayret ediyorlar.Tresan da bunlardan biri ancak bir eksik ile.Sampuandan bahsetmeden önce bu kez bir değişiklik yaparak önce içerikten bahsetmek istiyorum.

   Evet! İçerikte doğal özler mevcut.Biberiye saçı canlandıran ve özellikle saç derisini ferahlatan saça rutin kullanımda parlaklık ve yumuşaklık veren bir bitki.Şampuana özelliğini veren biberiye özleri, ürünün içeriğinde Paraben ve türevlerinin olmaması içerik konusunda takdiri hakeden bir durum.Ancak; doğal şampuan adıyla yola çıkılan bir marka da SLS (sülfat) olması bu kadar avantajın yanında sıkıntı yaratıyor.   Onun dışında yağlı saç yapısını hedef aldığı için yazın yağlanmaya meyilli saçlarımdaki sebum üretimini çok güzel dengeledi.İlk kullanımlarda saçımda hafif sertlik ve tarama zorluğu yaratsa da zamanla saçımı daha yumuşak hissettim.Ne var ki tarama zorluğu sorunum maalesef devam etti.

    Biberiye bitkisinin güzel koku konusunda şanssız bir bitki olduğunu söylemeliyim. Bu sebeple biberiye özlü bir şampuandan güzel koku bekletiniz varsa bu şampuan sizin beklentinizi karşılamayacaktır.Keskin bir biberiye kokusu içeren bu şampuan yıkama sonrası hafifleyerek ferah bir şampuan kokusuna dönüşüyor onu da ekleyelim.

     Eğer daha doğal içerikte ürünleri tercih ediyorsanız aslında çoğunuzun yakındığı bir durum bu : Sertlesme ve tarama zorluğu.Bu konuda gerekli çalışmanın yapılması gerektiğini düşünüyorum ki bu tip şampuanların saça verdiği harika parlaklığa bir de yumuşaklık eklenirse çok daha büyük başarılar sağlanacaktır.

    Kısaca zamanında saçımı yoktan vareden, şuanda ise saçımdaki yağlanmayı dengelemesi, yaz sıcağında verdiği ferahlık ve yoğun parlaklık ile sevdiğim Tresan Biberiye Özlü Bitkisel Şampuanını -saçında dolaşıklık problemi olmayanlara- rahatlıkla tavsiye ederim.

Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takip edebilir, güncel yazılardan haberdat olmak isterseniz siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan

    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi