27 Temmuz 2015 Pazartesi

KAŞLARDA DÜZGÜN GÖRÜNÜM İÇİN PÜF NOKTALARI

Elbette kaşlarımız bakışlarımıza anlam yükleyen ve en az kirpikler kadar önemli bir uzvumuz.Hatta göz makyajı yapmazsanız dahi düzgün kaşlara sahip olmanız çoğu zaman yeterli olabilir.

   Dağınık kaşlar genel olarak masum bir görüntü verse de net,muntazam olan kaş her zaman güzel görünecektir.Kaştaki incelik ve kalınlık ise sizin yüzünüze yakışması ve moda ile alakalıdır. İnce kaş iyidir ya da demodedir ya da kalın kaş moda diye illa ki kalın kaşlara sahip olmalıyız gibi çeşitli söylemlere itibar edilmemeli, yüz şekline yakışan kaşlar tercih edilmelidir.

Kaşınız ince ya da kalın olsun farketmez, önemli olan kaşınızı düzgün ve temiz göstermektir.Bu yazımızda da kaşlarımızı  temiz ve düzgün gösterme yollarına değinelim.
Öncelikle ihtiyacımız olan sizlerin de bildiği üzere kaşımızdaki boşlukları dolduracak bir kaş ürünü.Kaş ürünü olarak kaş kalemleri, kaş farları gibi pek çok ürünü kullanmanız mümkün.Bu seçim sizin kolayınıza giden hangi uygulama ise o ürün doğrultusunda olmalı.

    Kimi kaş yapıları sık ve gür olduğu için boşluk barındırmaz. Eğer bu tip bir kaş yapısına sahip iseniz doldurma işlemine ihtiyacınız yok demektir ki; bu tip kaşların olduğundan daha yoğun görünmeleri size çok sert ve itici bir ifade verecektir.    Kaşlardaki boşluklar doldurulduktan sonra kaşların daha düzgün görünmesini sağlamak ikinci adımdır.Kaş sınırlarını belirginleştirmek karşıdan bakıldığında kaşın daha düzgün görünmesini sağlayan bir uygulamadır.

    Ten rengi yumuşak bir göz kalemi ya da ucu fırçalı kapatıcılar ile kaş çevresini resimdeki uygulamada olduğu gibi belirginleştirmek bize çeşitli faydalar sağlar.

    İlk olarak yukarıda da belirtildiği gibi kaş hatları belirginleşir ve kaş daha düzgün görünür.İkinci olarak ise göz kalemi veya kapatıcı kaş çevresini tertemiz gösterir. Unutmayın her gün kaş alma zahmeti için zamana ve çabaya ihtiyaç vardır ve bu da her zaman mümkün olamayacağından çıkmaya başlayan kaşları bu tip uygulamalar ile kamufle edebiliriz.


   Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken unsur kullandığınız ürünü homojen bir şekilde dağıtmaktır.Kullanılan ürünler cilt rengimizden oldukça açık olduğundan öbekleşmiş açıklıklar hoş bir görüntü yaratmaz.O sebeple ten rengi kalemi ya da kapatıcınızı uyguladıktan sonra ürünü parmağınız veya fırça yardımıyla dağıtmayı da unutmamalıyız.Ve sonuç:    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik tavsiyeleri için instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle..
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi