2 Mayıs 2015 Cumartesi

URBAN CARE STYLE GUİDE WAX ANALİZİ

Wax bana göre daha çok elektiriklenmeye müsait ve dalgalı/kıvırcık saçlara sahip arkadaşlarımızın daha çok kullanmasını önerdiğim bir ürün.Ancak siz de benim gibi tepeden topuz ya da kuyruk modellerini sıkça kullanıyorsanız yanlardan ve tepelerden çıkan yeni saçları sabitlemek adına saç spreyi ve jöleden daha doğal ve parlak bitiş veren wax ürünlere şans verebilirsiniz.

   Çok sık kullanmasam da daha önceleri kullandığım waxlar genelde yağlı ve yoğun bir yapıya sahipti.Açıkçası bu durum beni waxtan soğuttuğu için son zamanlarda alışverişlerimde bu tip ürünlere yer vermiyor olsam da çok güvendiğim Urban Care markasının waxını görünce denemek istedim.   Açık açık söyleyeyim kullandığımız bu ürünler ne kadar hafif yapıda olursa olsun uyguladığınız saçı sadece o gün kullanabiliyor ve gün sonunda yıkamak zorunda kalıyorsunuz. Bu hatırlatmadan sonra Urban Çare Style Guide Islak Sert Wax ürüne yer verebiliriz.


     Urban Care Style Guide Islak Sert bitişi olan hafif yapıda ve saçlarda az miktar uygulandığında ağırlık yapmayan ve özellikle elektiriklenmeyi oldukça güzel engelleyen şeffaf bir ürün. Her ne kadar kutusunu açtığınız vakit taban renginden dolayı siyahmış izlenimi veriyor olsa da ürün aslında tabii ki saydam bir yapıda.


     Saçlarım düz olsa da kabarmaya meyilli olduğu zaman ya da yukarıda da belirttiğim gibi tepeden topuz ya da kuyruk yapacağımda ürünü OLDUKÇA AZ MİKTAR OLMA KAYDIYLA uygulayarak hem kabarmayı hem de yanlardan bebek saçlarının çıkmasını kolay bir şekilde önleyebiliyorum.Bu ürün özellikle kıvırcık saçlarda saç dalgalarının daha düzgün görünmesini kolaylıkla sağlıyor.

    Normal şartlarda saçıma jöle ve sprey uygulamaktan kaçınıyorum zira bu tip ürünlerin verdiği yapay sertlik ve kalıp gibi görüntü beni oldukça rahatsız ediyor. O sebeple bu ürünü kuru veya nemli saçlarıma uygulandığımda her ne kadar ürün ıslak/sert bitiş vaadinde bir ürün olsa da o kalıp gibi görüntü ve sertlik oluşmuyor.

    Yalnız yukarıda da hatırlattığım gibi bu ürünü AZ MİKTARDA uygulamamız gerekiyor zira elinizin ayarı kaçtığında saç ağırlaşarak rahatsız edici bir his uyandırabiliyor.O sebeple bu tip ürünleri kararında kullanmanızı tavsiye ediyorum.


    Ürünün kendisine has ferah bir kokusu var ancak bu koku elbette kalıcı değil. 100 ml gibi bir gramaj da size uzun süre yetebilecek durumda.Ancak ürün içeriğinde PARABEN VE TÜREVLERİNİN bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor.Kısacası uygun fiyatlı ve sabitleme amacıyla kullanabileceğiniz güvenilir bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi