28 Mayıs 2015 Perşembe

MAX FACTOR MASTERPIECE GLAMOUR EXTENSIONS 3 IN 1 MASKARA DENEYİMLERİM

   Maskara deyince akla gelen sayılı kozmetik devlerinden biri de bildiğiniz gibi Max Factor. Max Factor’ın araştırmalarına göre günümüzde kadınlar, maskaradan tek bir etki almak yerine kirpikle ilgili tüm faydaları bir arada istiyorlar. Göz kamaştırıcı kirpikler peşinde olan bir kadının maskarası, üç beklentiyi yerine getirmek zorunda, bunlar da hacim, uzunluk ve koyuluk. Masterpiece Glamour Extensions 3 in 1 Maskara da işte bu isteklere cevap vermek için geliştirilmiş.

    Bu maskaradan önce piyasaya sunulan Max Factor Masterpiece Transform maskarası ile ilgili deneyimlerimi de sizlerle paylaşmıştım hatırlarsanız.Hatta fırçanın inceliği oldukça dikkat çekici idi.Max Factor firması ise kirpikler için en ideal fırçanın büyük fırçalar olmadığı kanaatinde olduğundan benzer bir fırça formu ile bu yazımıza konuk olan maskarasını daha da geliştirerek piyasaya sundu.


     Masterpiece Glamour Extensions 3 in 1 maskaranın fırçasına “Anında Etkili Fırçası denilmiş ve formülü ile kirpiklere kalın ve uzun kıllı fırçalara kıyasla daha fazla miktarda ve eşit sürerek kirpiklerin iyice belirginleşmesi hedeflenmiş.



     Plastik, ince ve küçük dişlere sahip olan bu maskaranın fırçası, fırça ve kirpikler arasında bire bir ve yakın temas sağlayarak her harekette daha çok maskara aktararak maskara solüsyonunun tüm fırçaya eşit olarak dağıtımını vaad ederek  fırça dişlerinin kirpiklerin arasına girip hepsini tek tek ayırarak çarpıcı bir göz makyajı oluşturduğunu söylese de kazın ayağı öyle değil.

     Glamour Extensions Transform'a göre evet; kirpiklere daha fazla solüsyon aktararak kirpiklerin tek sürüşte solüsyonla kaplanmasını sağlıyor.Zira Transform maskarada bir katın üzerine bir kat daha geçtiğiniz vakit bu görüntüyü elde ediyordunuz.Bana göre bu maskaranın bu vaadini yerine getirmesini sağlayan şeyin fırça ile hiçbir alakası yok.Fırça yapısı Transform maskara ile tamamen aynı.Açıkçası ben hiçbir fark göremedim.Sadece solüsyon daha kıvamlı ve daha yoğun siyahlık içeriyor.Bunun sebebi de diğer maskarasından farklı olarak solüsyonun balmumu parçacıkları içermesi.Karbon lif eklemesi de maskaranın daha siyah olmasını sağlamış.



     Maskarayı uyguladığınız zaman tek sürüşte kirpikleriniz maskara ile kaplanıyor.Ancak tek kat ile yetinilmediği takdirde FIRÇANIN PLASTİK DİŞLERİNİN OLDUKÇA KISA VE ARALIKLI OLMASINDAN DOLAYI ikinci katta yapışmalar ve hafif topaklanmalar gözleniyor.Bu bir...

     İkincisi karbon lifler ile elde edilen o yoğun siyahlık alt kirpiklere maskara uygulandığında kapatıcı ya da fondöteniniz ile çözünerek hafif bir harelenme yaratabiliyor.Esasen fırça yapısı tam da alt kirpiklere uygulama için birebir.Ancak hare bırakması özellikle yaz aylarında bizlere oldukça sıkıntı yaratabilir.Onun dışında gözlemlenen olumlu etkisi kirpik altlarına döküntü yapmaması.

     Yukarıda maskaranın fırça yapısının plastik, seyrek dişli ve dişlerinin de oldukça kısa olduğundan bahsetmiştim.İşte seyrek dişlere fazlasıyla dolan maskara solüsyonu kirpikleri fazla fazla kavradığından aşırı kalınlaşma sağlıyor, ancak bir maskarayı kat kat kullanmayı seven bizler için bu aşırı kalınlık iyi bir görüntü değil.

     Eğer çok seyrek kirpikleriniz varsa ve tek kat uygulamalardan hoşlanıyorsanız bu maskaradan memnun kalmanız olası.Ancak takma kirpik etkisi bekliyorsanız, takma kirpik görüntüsü demek kalınlaşmış ve yapışmış kirpikler demek değil.Dediğim gibi seyrek kirpikleriniz varsa bu maskaraya şans verebilirsiniz.

     Bir kozmetiksever olarak Max Factor'dan daha ideal bir fırça beklentisi içerisindeyim.Bu maskarayı deneyimlememe vesile olan sevgili Watsons ailesine teşekkürlerimle...

     Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerileri için instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takip edebilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle.

    




Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi