15 Nisan 2015 Çarşamba

PASTEL DAYLONG KİSSPROOF KALICI RUJ DENEYİMLERİ

Kalıcı rujlar hakkında pek çok yazı yazdık. Yaşadığımız yanılgılar, kalıcı dahi olsa rujun mutlaka dudak ısısı ve dış etkenlerin etkisi ile pütürlendiğine dair pek çok sıkıntıdan bahsetmiştik.Bu yazımıza konuk edeceğimiz Pastel Daylong Kissproof rujları için de geçerli olan bu sorun, bu serinin açık tonlarında daha az görülüyor.

     Pinkar Kozmetik markası olan Pastel uzun süre önce kalıcı olan bu seriyi çıkardığında genellikle anne ruju olarak tabir ettiğimiz sedefli renklere yer vermişti.Ancak son dönemlerde moda haline gelen mat ve opak renklere olan rağbet Pastel'i de etkiledi ki özellikle 09 numarasıyla üretmiş olduğu mat kırmızı tonu hepimizin kozmetik koleksiyonuna girdi.
   Öncelikle ambalajından bahsetmek gerekirse bu serinin dış görüntüsünün normal bir lipglosstan farkı yok. Sürüldüğünde dudakta tamamen sıvı olan yapısı 1dakika içinde kuruyarak dudağa tutunuyor.

     Ruj yapı olarak dudakta tamamen kuruduğu için dudak çizgilerini belli ediyor. Eğer bir rujdan bekletiniz dudaklarınızı pürüzsüz göstermesi ise bu rujlar özellikle dudaklardaki kabuklanmayı, yemeye bağlı yaralanmaları oldukça belli eder durumda. Dudak altına lipbalm sürdüğünüz zaman ise rujun yapısı biraz bozulabiliyor.

     Genel olarak söyleyebilirim ki birşey yiyip içmezseniz rujun kalıcılık oranı fazlasıyla yüksek. Ancak yiyip içtiğiniz zaman özellikle koyu tonlarda ruj pütürlenmeye başlıyor ve dudak ortalarından başlayarak çıkmaya başlıyor. Geriye kalan ise 90'lı yıllardan kalma dudak kalemi görüntüsü oluyor.Sonuç olarak 16 saat kalıcılık vaadi dudak yapımızın doğasına aykırı.

      Firma son zamanlarda nude tonu severler için kahve/nude ve yılın favori rengi olan marsala tonuna yer verdi.Bana da benim koleksiyonunda olan renklerden bahsetmek düştü.Bildiğiniz gibi 09 rengi oldukça dikkat çeken bir kırmızı tonu.Hatta sizi yolda durdurup rujunuzu sorduracak kadar dikkat çeken elit bir kırmızı.Elbette koyu bir ton olmasından dolayı ve yapısı ilk sürüşte fazlasıyla sıvı olduğu için sürümü hepimizi zorluyor. Ancak bu rengin kırmızı severlerin koleksiyonunda olması gerektiğini düşünenlerdenim.15 numara ise buz gibi soğuk bir kahve tonu.Koyuya yakın bir ton olmasına rağmen sürümü kırmızı renge nazaran daha kolay ve hatayı kamufle edebilecek bir düzeyde.Ancak dişleri biraz sarı gösterebilecek bir renk.
19 numara ise son çıkan bordoya yakın bir renk. Her ne kadar firma tarafından marsala olarak lanse edilse de bu renk marsalaya göre daha soğuk bir ton.Ancak özellikle kış mevsiminde yapacağınız makyajlara eşlik edebilecek harika bir ton olduğunu düşünüyorum. Sürümü kırmızı kadar zorlayabiliyor.


Bana göre bu serinin en efsanesi yeni çıkan 20 numara. Zaten renk firma tarafından paylaşıldığında oldukça ses getirdi ki mağazalara dağıtıldığında kısa sürede tükenerek bulunamaz hale geldi.20 pembe alt tonlu hoş bir nude rengi. Sürümü oldukça kolay ve hatayı kamufle edebilecek bir renk.Dudak tonuna uyum sağlaması ve bana göre diğer renklere nazaran çok daha kalıcı olan bu ton benim bu seri içinde en çok sevdiğim renk oldu.

     Neredeyse her makyajımda kullandığım 20 numara o kadar joker bir renk ki tavsiye etmemek mümkün değil. Dudağa sürüldüğünde çok ünlü markaların rujlarından ayırt edilemeyecek kadar da kaliteli ve gerçekten mat bir görünüm sağlıyor. Açıkçası sedefli renkleri sevmediğim için bu 4 renk benim makyaj tarzıma göre yeterli.Ancak mat ve daha başka renkler çıktığı takdirde mutlaka gözden geçiririm diye düşünüyorum.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi