9 Nisan 2015 Perşembe

M.ASAM BRİLLİANT TEİNT TRANSPARENT MAKE UP İNCELEMESİ

Geçtiğimiz aylarda sizleri köpük formda bir fondoten ile tanıştırmıştım.M.ASAM markasına ait ve sihirli fondoten olarak anılan bu ürünün yazısında bu fondotenin fondotenden çok makyaj bazı olarak kullanılabileceğini de aktarmış, yazım sonrası pek çok arkadaşımız da o ürünü makyaj bazı olarak nitelendirmişti. Şimdi ise ayni marka bu kez cansız ve solgun ciltler için ışıltılı bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Ancak şimdiden söyleyeyim; bu ürüne de fondoten dersek fondotene ayıp etmiş oluruz.     Evet, M.ASAM Brilliant Teint Transparan Make Up ürünü önceki ürün gibi köpük formda ve yumuşak bir yapıya sahip.Rengi ise şeftali alt tonda ve içinde altın ışıltıları olduğu için cildin ışık alan yerlerinde yansıma elde edilmesi hedeflenmiş. Ancak bu ışığı da her ışık olarak algılamayın, eğer cildinize uygulamışsanız direk güneş ışığında kendini az da olsa belli ediyor.Mağazaya gittiğinizde elinizin üzerine sürüp de ne güzel parlıyor! algısına kapılmayın yüzünüze yedirdiğiniz zaman o ışıltı pek de etkili olmuyor.


   Yüze uygulandığında tene adapte olan bir yapısı var; cilt ile bütünleşmesi gayet olumlu bir özellik iken hiçbir şekilde örtücülük ve kusurları kapatma gibi bir etkisinin olmaması bu ürünün sadece makyaj bazı olarak kullanılabilir ve gün kanıtlıyor.Hedef aldığı canlı ve doğal parlak bir cilt görüntüsü de ütopik bir durum bu ürünle.

    Şimdi arkadaşlar ciltlerinde güzel bir canlılık oluştuğunu söyleyebilirler ancak bu yorum bu bazın üzerine fondoten uygulandığında kocaman bir balondan öteye gidemeyecektir.Zira farkedilmesi dahi zor bir ışıltısı olan ürün, üzerine fondoten uygulandığı vakit kendini tamamen kaybediyor. Yani siz "aman da cildi ıslak gösteren bir baz bu!" diyerek bu ürünü alıyorsanız; fondotenin bu ürünü tamamen tarihe gömdüğüne tanık olduğunuz vakit 65 liranıza yanmaya başlayabilirsiniz.


     Makyaj bazı olarak başarılı mi diye soracak olursanız ben bu köpük formda ürünün cildimdeki gözenekleri kapattığını da gözlemlemedim.Bir aşama daha pürüzsüz his veriyor ancak fondotene dahi etkisi yok.

    Diyeceksiniz ki adamlar yapmış hiç mi etkisi yok? Olmaz mı var.Burada bu yazıları okuyacak pek çok kökenden arkadaşımız var.Slav-Germen-İskandinav kökenli ya da tip olarak benzerlerden olup da mermer ciltligillerdenseniz hiç düşünmeyin alın derim.Cildinizde nasıl olsa problem yoktur, mis gibi de ışıltısını belli eder.


    Ürünün açıkçası kavanozda olması hijyen için pek de uygun değil.Ben bir ürüne parmaklarımı daldırmaktansa tüp ya da pompalı ürün kullanmayı tercih ederim.Hele ki tırnaklarını uzun kullanan arkadaşlar benim gibi zorlanacaktır.
    Ürünün içeriğinde zaten yapısından da anlaşılacağı üzere silikon var ve bu çok bariz belli oluyor. Shea yağı içermesi cilt için olumlu bir özellik sadece.

     M.ASAM kusura bakmasın, Brilliant Transparan Teint Makyaj Bazı benim kullansam da elime ne geçeceğini anlayamadığım ürünlerden biri oldu.Aslında örtücülük sağlayan kapatıcı bir formda olsa çok daha iyi sonuçlar elde edileceğini düşünüyorum, bence geliştirilmesi gerekiyor.Ürünü deneyimlememe izin veren Watsons'a da teşekkür ediyorum.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.Sevgilerimle                                                         Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi