8 Nisan 2015 Çarşamba

LİVE CLEAN ONARICI BAKIM ARGAN YAĞLI ŞAMPUAN İNCELEMESİ

    Bir kaç senedir yurtdışında ismi oldukça duyulan bir yağdan öyle çok söz ediyoruz ki.Argan yağı her ne kadar özü bizim ülkemizde bulunmasa da artık saç bakım ürünlerinin yanı sıra artık kozmetik ürünlerinde de adından oldukça söz ettiriyor.Hedef saçların kökten uca beslenmesi ve sağlıklı uzaması ki bu yağın artıları sadece besleme de değil; kuru ve nemini yitirmiş saçları yumuşatmak için de önemli bir çözüm.    Geçtiğimiz ay Watsons sayesinde tanımış oluğum Live Clean Onarıcı Bakım Argan Yağlı Şampuanı yeterli bir sürede deneyimleme fırsatı buldum.Öncelikle söyleyeyim bir çok şampuan kullandım, ancak eriştiğim yumuşaklık, o uçuş uçuş saçlar bu şampuan sayesinde oluştu.     Live Clean Onarıcı Bakım Argan Yağlı Şampuan %98 oranında organik olma vaadinde bulunan ve %100 saf argan yağı içererek saç köklerini beslemeyi, üzüm çekirdeği ile hücreleri genç tutmayı; zeytinyağı ile de her bir saç telini çepeçevre kavrayarak güçlendirmeyi hedef alıyor.Bu önemli özellikler sadece şampuan bazında değil elbette, markanın aynı özelliğe sahip saç bakım kremleri ve maskeleri de mevcut.

     Yapı olarak yağlı saçlara sahip değilim.Ancak normal yapıda saçlarda olduğu gibi ortalama 2-3 günde elbette ben de hafif yağlanma problemleri yaşarım.Haliyle içeriğinde bir değil, birden çok yağ içeren şampuanlara mutlaka çekimser yaklaşırım acaba sebum dengesini bozarmıyım endişesi ile.Ancak sebum dengesini bozma endişesi bir kenara öyle güzel etkileşimler gözlemledim ki, hepsini teker teker belirteyim.

  1- Mavi siyah saç boyası kullananlar, mavi siyah rengin saçtaki muhafazasının ne kadar zor olduğunu bilirler.2-3 yıkama sonrası renk akarak maviliğini yitirir ve kuzgun bir siyah halini alır.Ancak bu şampuanı kullandığımdan beri saç boyamdaki akma normal bir şampuana göre çok azaldı.Bunun da şampuanda fosfat olmadığından kaynaklandığını deneyimlemiş oldum.Şampuan fosfat içermeyen bir formüle sahip olduğu için saç boyasının saç teline tutunmasını sağlıyor ve kalıcılığını arttırıyor.

2- Benim normal yapıdaki saçlarımda kısa sürede yağlanma meydana getirmedi.Yağlanma sürecini kısaltmadı ancak arttırmadı da.Yumuşacık yapısı ile saçımı hem temizledi hem de saçımdan kolay arındı.Normal şartlarda yağ içerikli ürünler saçtan oldukça zor arındırılıyor olsa da bu üründe böyle bir sıkıntı gözlemlemedim.

3- Sürekli boya kullanan biri olarak sert bir saç yapısına sahip biri olarak şampuanın saçımı hissedilir derecede yumuşattığını söyleyebilirim.

4- Şampuan yapı olarak kremsi bir yapıya sahipti.Köpürmesi konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

5- Her ne kadar Instagram ortamında arkadaşlarımdan saç dökülmesi problemi yaşadıklarına dair geri bildirim almış olsam da ben böyle bir problem de yaşamadım.

6- Şampuanın kokusu bana fındık ezmesi kokusunu hatırlattı, tatlı bir kokusu olduğunu söyleyebilirim.    Evet yukarıda Lige Clean Onarıcı Bakım Argan Yağlı Şampuan hakkında  %98 oranında organik olduğunu belirtmiştim ancak; sampuanın arka yüzeyinde yer alan içerik kısmında SLS türevi olduğunu düşünerek firmadan bir açıklama istemiştim sizler için. Firma tarafından yapılan açıklamada:

" İki tip SLS vardır. Bunlardan biri kimyasal (sülfat), diğeri bitkisel (asetat)
içeriklidir. Live Clean Argan Oil Şampuan, isim benzerliği olsa da SLS değil, 'sodium laurly sulfoacetate' içerir. Saça zarar vermeden, cildi tahriş etmeden saçın köpürmesine yarayan bir temizleyici ajandır. Ana kaynak maddesi ise Hindistan cevizi yağıdır. SLS' nin aksine cildi irrite etmez ve kurutmaz. Live Clean markasının tüm ürünlerinin içeriği sertifikalı organik bitkilerden elde edilerek üretilmiştir." denilerek bu şampuanın zararlı sülfat maddesi içermediği belirtildi.

    Şampuan içeriğinde paraben,DEA, petrolyum ve sülfat gibi sağlığa zararlı içerikler bulunmadığı gibi markanın hayvanlar üzerinde test yapmadığını da belirtelim.

     Sonuç olarak özellikle kuru ve sert saçlara sahip arkadaşlarımızın severek kullanabileceği kanaatine vardığım Live Clean Onarıcı Bakım Argan Yağlı Şampuan ile deneyimim oldukça olumlu sonuçlandı.Şampuanı Watsons mağazalarından edinebilmeniz mümkün.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi