5 Nisan 2015 Pazar

KIRIK GÖRÜNTÜYE SON! SCHWARZKOPF HAİR REPAİR GÜNLÜK SAÇ BAKIM YAĞ İKSİRİ DENEYİMLERİ

  Saç bir kadının en büyük aksesuarı.Kimimiz uzun, kimimiz kısa boylarda kullansak da önemli olan güçlü ve parlak saçlara sahip olmak.Zira saç bakımsız olursa isterseniz poponuza kadar uzatın, bakımsızlık bakımsızlıktır; bakım ise kendine güveninizi arttıran sebeplerden biri!

     Konumuz kalın ya da ince telli saçlara sahip olmak değil; emin olun kalın telli saç da zarar görür, savunmasız kalırsa kırıklar oluşur. Kuvvetsiz kalan saç ucu ikiye ayrılmaya başlar onun adı da çatal olur bakım literatüründe. Bir koşu kuaföre giderek çatalları temizletsek de saça yapılan işlemler, ısı,  yanlış tarama, yeterli özeni göstermeme gibi sebeplerle yine aynı döngü başlar. Kesilen uç da zamanla kırılabilir, yine hazin son, makas ve gitti saçlar. Gel de uzat!

     Her zaman söylerim saçınız dipten beslenen ve dibi yaşayan bir organizma. Siz dibi ne kadar güzel beslerseniz dipten uzayacak saç o kadar güçlü çıkacak ve o güçle giderek aşağıya doğru ilerlemeye başlayacaktır. Ancak beslemezseniz zayıf gelen saç zaten zayıf olarak yoluna devam edecek ve savunmasız olduğu için size daha kısa sürede problem çıkaracaktır. Konumuz bu da değil; zira güçlü uzayan kısımlar da gerekli bakımlar yapılmazsa gücünü yitirir.İşte bizim yazacağımız ürün de bu noktada devreye giriyor.


   Saç uçları yaşayan bir organizma değil. Odunun talaşı gibi birşey. Ama bakımlar ile çevrelenerek daha da incelmesi önlenebilen bir yapıda. Kullandığımız kırık karşıtı ürünlerin amacı da budur, var olanı kavramak, çevreleyerek sarmak ve direncini arttırmak.

   Gelelim işin hikaye kısmına. Şubat 2013te saçlarımı tıbbi sebeplerden dolayı kestirmek durumunda kaldım. Tıbbi gereklere "gerek kalmayınca" benim için inanılmaz bir savaş başladı. Uzatma savaşı! Saç bakım dosyamızda bahsettiğim yoğun bakım sürecinden geçerek sonunda saçımı uzattım ancak uzatmak uzun bir maraton.Diplere yatırım yaparak güçlü uzamasını planladığım saçlar bir yandan uzarken diğer yandan da kırık oluşumunu önlemeliydim ki makas denen o son ile karşılaşmayayım.

    Bunun için saç uçlarını nemli, sağlam ve yumuşak tutmalıydım ve Gliss Kur Hair Repair Günlük Saç Bakım Yağ İksiri ile karşılaştım.Her ne kadar saçımda yıpranma olmasa da makas ile karşılaşmamak için çok yıpranmış ve kuru saçlar için olan yağ iksirini denemek istedim.     Ürün muhteşem bir kokusu vardı.Değerli argan ve ayçiçek yağları ile saçı derinlemesine besleyerek ağırlaştırmayan bir bakım, kuruluğu giderme ve parlaklık sağlama vaadi vardı.Yağ içerikli bir ürün olması zaten saça uygulandığında elektriklemeyi de önleyeceği anlamına geliyordu.Ancak yine de saçı ağırlaştırma ihtimalinin farkındaydım ve güvenmek istedim.


   Gliss bu ürünle 3 çeşit uygulama seçeneği sunmuş.İlk uygulama şampuan öncesi maske uygulamasına benzeyen bir uygulama çeşidiydi ancak ben bunu yapmadım 75ml bir ürün için maske uygulaması bana mantıksız gelmişti. Ben diğer iki uygulama seçeneklerini tercih ettim.Yıkama sonrasında nemli saçlarıma ORTADAN UCA DOĞRU, UÇLARA YOĞUNLUK VERMEK SURETİYLE UYGULADIM YA DA SAÇLARIM KURUYKEN MAT VE CANSIZ İSE YİNE AYNI ŞEKİLDE KURU VAZİYETTE İKEN DE KULLANDIM.

     Özellikle saç uçlarımdaki sertlikleri bu ürünü uygulayarak yumuşak tutmaya gayret ettim.Yağ saç uçlarını çepeçevre kavrayarak çevresel etkenlere karşı dirençli yaptı ve kırılmasını engelledi.Kokusunun kalıcı olması, saça verdiği parlaklık ve elektriklenmeyi büyük ölçüde engellemesi de açıkçası büyük bir kârdı.    Ürün o kadar yoğun ki uygularken 2-3 damla (saç uzunluğuna göre değişir elbette) yeterli geliyor. Uygulama sonrası saç ağırlaşmıyor ve çok daha parlak görünüyor. Açıkçası ben bu ürünü etki açısından değil, koku açısından da Loreal Extraordinary Mucizevi Yağından da başarılı buldum.İçeriğinin tehlike arz etmemesi de büyük bir artı.    Hatırlatmak isterim ki bu yaşıma kadar pek çok kez saçlarımı uzatan biriyim. Ve eskiden bakım ile ilgili pek bilgim olmadığından saçlarım uçlara doğru incelerek kırılır, püskül püskül görünürdü.İkiye ayrılmış çatal görüntüsü de cabası.Demek ki saç diplerine bakım yapmayı ihmal etmeyerek saçın güçlü uzamasını sağlamak kadar saç uçlarını yumuşak ve dış etkenlere karşı korunaklı tutmanın da büyük önemi var.

     Kolay kolay vazgeçemeyeceğim Schwarzgopf Gliss Kur Hair Repair Saç Bakım Yağ İksirini size gönül rahatlığı ile önerebilirim zira, saç boyları ve özellikle saç uçlarına uygulanması sebebiyle tüm saç tipleri bu ürünü kullanabilir.

     Yine de kırık oluşumunu engellemek için;

*Saçlarınızı banyoda kremliyken taramaya gayret edin.
*Çok mecbur kalmadıkça ısı kullanmayın, kullanırsanız da muhakkak ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın.
*Saç uçlarının yumuşak kalmasına gayret edin.

   Bazen aynı fikirde olmayabiliriz ancak herkesin kendine göre doğrusu vardır.Bu yazı sadece yol göstericidir, 2 yılın deneyimidir.Bakın bakalım makas değmemiş saçlarımda kırık var mı...
Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi