1 Nisan 2015 Çarşamba

İSANA HUŞ AĞACI ÖZLÜ SAÇ TONİĞİ İNCELEMESİ

    Saç bakımı konusunda piyasaya sürülen ürünleri takip edebilmek zor.Eskiden saç bakımından anladığımız şeyler bilindik bir kaç yağ ya da saç bakım maskeleri iken, hayatımıza giren saç bakım kremleri derken bir de bu kremlerin durulanmayanları ile tanıştık.

     Ardından gelen Loreal, Gliss ve onları izleyen markaların saç iksirleri,spreyleri (extraordinary gibi) ile saç bakımında tavan yaparken Almanlar İsana markası ile saç bakım toniğini üretti.Yaklaşım doğruydu, yüz toniği vardı da saç toniği olmaz mıydı?
OLMAZ OLSAYDI!

   Rossmann'da dolaşıp neler var diye bakarken ürünler arasında saça uygulanan tonik olduğunu görünce heyecanlandım.Açıkçası tonik fikri o anda bana çok cazip geldi. Fiyatına gore gramaj da fazla olunca (500 ml) denemek istedim.

   Ürüne ismini veren huş ağacı saçları rahatlatan, rahatlatırken bir yandan da saç diplerindeki kan dolaşımını arttıran değerli özlere sahip.Ürün içeriği aslında Provotamin B5 ve pantenol düşünüldüğünde canlılık, güçlenme ve parlaklık iddiasını gündeme getirse de kullandığımdan beri sudan başka bir etki görmediğim için bu içeriğin de İsana ürünlerinin katkısız olmasının da hiçbir önemi yok.


     Herşeyden önce kusura bakmayın idrar gibi koktuğunu söylemem gerekli.Özellikle koku hassasiyeti olanlar için gerçekten mide bulandırıcı bir kokusu var; ilk başlarda fresh bir kokuymuş gibi algılasanız da sonradan hiç hoşa gitmeyen bir kokuya dönüşüyor. Elbette gün içinde kokusu saçta fazla kalmıyor ancak kuruyana kadar kokuyu hissedebiliyorsunuz.

     Ürün yıpranmış ve yağlı saçlar için üretilmiş. İçeriğindeki maddeleri ile saçın sertleşeceği (!!!??) daha hacimli hale geleceği  söylenmiş. İlk hata buradan geliyor işte, saçtaki hacim ile sertlik farklı şeylerdir.Sert saç hacimli saç anlamına da gelemez.Zaten bir saç üreticisi hacim ile sertliği aynı kefeye koyuyor ise saçtan da anlamıyordur!

    Ürünü burnumu tıkayarak azar azar sac diplerine masaj yaparak uyguladım.Ürün yapı olarak durulanmadığı için etki edip etmediğini daha net anlayabiliyorsunuz.Yaptığı şey sadece kafa derisini rahatlatmak.Ne hacim ne parlaklık hiçbir etkisi yok rezalet kokusundan başka!

    Ürünü sevecek olan olursa dayanıklılık süresinin açıldıktan sonra 12 ay olduğunu hatırlatmak isterim.Aslında konu kokusu da değil, saç uzatmak uğruna nasıl berbat kokan bakım yağları sürdük saçlarımıza.Hiçbir etkisini de görememek bu kadar ağır bir yazı yazmama sebep oldu.Sonuç olarak bu ürün benim İsana ürünlerine vermiş oldugum son şanstı.

Sevgilerimle 

Nihan ( nihanperiofficial )
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi