8 Nisan 2015 Çarşamba

FARMASİ DEEP BLACK FULL VOLUME MASKARA ANALİZİ

  Bildiğiniz üzere Farmasi bir Türk menşeili kozmetik markası. İstanbul Ömerli'deki fabrikalarında üretilen ve Made in Türkiye etiketini gururla taşıyan bir çok kozmetik ve sair ürünlere sahip.

     Nihanperi platformunda pek çok kez ürünlerine yer verdiğimiz bu markanın maskaraları hakkında çeşitli incelemelere yer vermiş ve olumlu olumsuz tüm yönlerini sizlerle paylaşmıştık.Ancak maskaralarda hep bir eksik ile de karşılaşmıştık.

-Yoğun olmayan siyahlık
-Yeterli volüm verememesi (tek kat maskarası olarak adlandırıldı)
-Kısa sürede kirpikte maskara solüsyonunun donması ve bir sonraki katları uygulamakta zorlanma.

    Elbette bu durum gelişecek,değişecek ve belki de bizler bu gelişime vesile olacağız.


    Bugünkü yazımıza konuk olan Farmasi Deep Black Full Bölüme Maskara benim diğer maskaralarda yaşadığım iki sorunu çözmüş durumda.    Plastik, kısa ve sık dişleri olan fırçası ile kirpikleri kavrayışı oldukça başarılı olan ürün, kirpiklere uygulandığında homojen bir dağılım sergiliyor.Siyahlık açısından diğer maskaralarda göre bir adım daha karbon siyaha yaklaşılmış ancak siyahlık halen bir Loreal False Lashe Wings Midnight Black Maskara siyahlığına erişememiş. Olumlu haber şu ki en azından kendi maskaralarının kulvarında gerçekten siyah diyebileceğimiz bir siyahlığa erişmeyi başarmış.Karşınızdaki insanın dikkatini çekebilecek düzeyde.     Fırça olarak özel fırça şeklinde nitelendirilse de bu tip bir fırça zaten çoğu markada da mevcut.Farmasi kirpikleri dolgunlaştırma sıkıntısını bana göre bu fırça ile çözmüş. Perfect Volumizing ve All İn One maskaralarının kirpikleri tek tek ayırıcı ancak hacim konusunda etkisiz olan fırça tipinden farklı olduğundan hacim konusunda istenileni ortalamanın üzerinde elde etmeyi başarmışlar.

     Yalnız bir konuda bir değişim gerekli. Maskara solüsyonu kirpiklerle buluştuğu andan kısa süre içinde kirpikte kuruyor.Bu kuruma ikinci katı uygulamak istediğinizde size zorluk çıkararak katmanlı bir görünüm elde edilmenize sebep oluyor. Maskara solüsyonunda fazla sıvı kıvam çok uzun sürede kuruması ve kirpikleri yapıştırma sorunu yaptığı gibi; fazla yoğun kıvam da kirpikte çabuk donacağından topaklanma ve katmanlaşma sorununa sebep olur.   İşte bu maskarada kirpikte kısa sürede donma sıkıntısı olduğundan daha fazla kat katmanlaşmaya sebep oluyor. İkinci katı hiç beklemeden sürerseniz çok daha başarılı ve dikkat çekici kirpikler elde edebiliyoruz.

     Maskara adından da anlaşılacağı üzere daha yoğun siyahlık içerdiğinden harelenme yapma olasılığı da artıyor. Yağ bazlı göz altı kapatıcısı sürüldüğü takdirde az miktarda olsa maskaranın çözünmesi ve alt kirpik hizasında harelenme yaptığını gözlemledim.    Evet, Farması bazı problemlere bu maskara ile çözüm bulmuş gibi görünüyor. Kirpikte kısa sürede kuruma/donma sıkıntısı da çözülür ise bu maskara adından uzun bir süre söz ettirecek.

     Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan


İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi