12 Nisan 2015 Pazar

DOVE KIRIK UÇLARA KARŞI ETKİLİ SAÇ BAKIM SERİSİ DENEYİMLERİM

Saç yapınız ister kalın telli olsun,ister ince telli olsun yeterli bakımı yapmadığınız, saçlarınızı ısı ve işleme maruz bıraktığınız zaman kırık tehlikesi ile karşı karşıyadır. Hor kullanma ile saç uçları kimi zaman kurur kimi zaman dayanıksız kalır ve odun talaşı görüntüsüne erişmeye başlar.

    Kırık çeşitleri var mı derseniz, evet var derim; zira kırık sadece uçlarda da olmaz, orta boylardan da saç teli ikiye ayrılabilir, uçlar yılan dili gibi çatal yaparak bölünebilir ya da uçlarda beyaz beyaz topa benzeyen oluşumlar gözlenebilir.Her halde kırık olarak nitelenen bu vaziyetler kuaförler tarafından da pek sevilir.

   Kırık saç kuaförler için ekmek parası, sizin giden saçlarınız da sizin için yürek acısıdır.Ancak artık saç kırılmalarına bakımlarla engel olunabildiği gibi, var olan kırıkları onaran saç bakım ürünleri de piyasada yerini almaya başladı.

   Yalnız bugün yazımıza konuk olacak bakım serisinin öyle bir vaadi var ki bana gerçekten ütopik geldi söylemeden geçemeyeceğim. Çatal halini almış saç ucunu mıknatıs etkisi yaparak birbirine yapıştırma gibi birşey bana göre gerçekten mümkün değil.Bu hale gelmiş saçın bana göre ucundan kesilmesi gereklidir.


      Evet, Dove kırık uçları onaran güzel bir seri çıkardı.İçerik oldukça yenilikçi görünüyor. Dove'un kırık uçlu saçlar için geliştirdiği seride bulunan Polielektrolit Kompleks (PEC) teknolojisi şuanda Türkiye'de hiçbir saç bakım ürününde olmayan bir teknoloji.Elektrolit kelimesi az çok herşeyi açıklıyor aslında. İçindeki pozitif ve negatif yüklerin birbirini çekmesi ile kırık uçların birbirine mıknatıs etkisiyle yapışacağını düşünen üretici, saç uçlarının bu şekilde yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşacağını iddia ediyor. Hatta bu öyle büyük bir iddia ki 3 yıkamada saç kırıklarının %80 oranda onarılacağı belirtiliyor. Elbette firma tarafından özellikle nemli ve kuru saça uygulanabilen durulanmayan bakım kürü üzerinde daha çok durulsa da bu kürün tamamlayıcısı olarak şampuan ve saç kremi de düşünülmüş.Bu teknolojinin şampuan ve saç kreminde de kullanılmasının sebebi suyun bu teknolojiyi daha da aktifleştirmesi.


     Ben özellikle kürün üzerinde duracak olsam da şampuan ve saç kreminden de bahsedeceğim.

    Döve Kırık Uçlara Karşı Etkili Seriyi 1 aylık rutin kullanımda deneyimledim ve oldukça güzel sonuçlar elde ettim.Herşeyden önce kürü kullanmamış olsanız bile şampuan ve saç kremini kullandığınızda saçlarınızdaki elektriklenmenin firmanın vaat ettiği gibi sıfıra indiğini söylemek gerekiyor.


    Saçı temizlemesi, köpürmesi ve kolay arınması bakımından şampuan konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Normal saçlara sahip olan ben saçımda yağlanma sürecinin hızlandığını da gözlemlemedim.Saçlarım sertleşmedi ve saç kreminin de desteği ile daha da yumuşadı.

     Herkesin olduğu gibi benim de saç boylarımda kısalı uzunlu bir görüntü var taramadan ya da dökülmeden sonra yeni uzayan saçlarım olduğu düşünüldüğünde.İşte elektriklenmeyi önleyici içeriğinin etkisini de bu aşamada gözlemleyebiliyorsunuz.Kısa olan saçlar baskılanarak havaya dikilmedi.

    Açıkçası Dove'un bu şampuanında da her zaman kullandığı klasik kokusunu kullanacağını düşünmüş olsam da klasik kokusu ile alakası olmayan hafif ve hoş bir kokusunun olduğunu farkettim.


     Asıl vurgulanması gereken kür ise benim daha çok memnun kaldığım bir ürün oldu.Duş sonrası nemini aldığınız saçlarınızın boy ve uçlarına ufak bir miktar uygulayabileceğiniz kadar kullanışlı olan bu kür çok ileri problemlerde kuru saça da uygulanabiliyor.


     Kür ile saç boy ve uçlarınız olduğundan daha çok yumuşayarak baskılanıyor ve rahatsız olduğunuz saçak saçak görüntü de kırığın boyutuna göre kısmen ya da tamamen ortadan kalkıyor.

    Benim saçlarımda geçmişte yaptığım bakımlardan dolayı kesilmeyi gerektirecek kırık problemi pek olmasa da saç uçlarımda FARKEDİLEBİLİR BİR DOLGUNLAŞMA gözlemledim.Saç uçlarım daha tok, daha dolgun bir görünüme kavuştu.

    Ancak bir iki yerde çatallı görüntü fark ettiğime göre PEC teknolojisinin çatal uçları birbirine yapıştıramayacağına dair düşüncem de maalesef desteklenmiş oldu.Ancak söylediğim gibi saç uçlarınızda çatallaşma dışında incelme gibi problemleriniz varsa bu kürün kalınlaştırma ve daha tok gösterme vaadini yerine getirerek sonuç vereceğini düşünüyorum.

     Şunu da belirtmek gerekir ki aşırı kuruluk probleminiz yoksa bu kürü kesinlikle nemli saça uygulamaya özen gösterin. Kuru saça uygulandığında saça biraz ağırlık verebiliyor.

       İçerik konusuna dikkat eden arkadaşlarımıza pek iyi haberler veremeyeceğim ki maalesef Dove SLS
kullanımından ve UNİLEVER üyesi olmasından dolayı hayvan deneyi yapmaktan vazgeçmiyor. Zaten SLS olduğunu ürünün hatrı sayılır derecede köpürmesinden anlayabiliyoruz.Umarım Unilever bu anlayışından vazgeçerek özellikle hayvan deneyi yapma tavrından uzaklaşır diyerek özellikle gebelerin,alerjik bir bünyeye sahip olan arkadaşlarımızın ve emziren annelerimizin ürünün SLS İÇERMESİNDEN DOLAYI bu ürünlerden uzak durması gerektiğini hatırlatma gereği duyuyorum.İçeriklerini de paylaşalım:

Şampuan içeriği:


Saç Kremi İçeriği:


Bakım Kürü İçeriği:


   Sonuç olarak aldığım sonuçlar çatal uçları yapıştırma vaadini yerine getirmemesi dışında oldukça olumlu oldu.Özellikle kürü başarılı buldum ve tavsiye edebiliyorum.Unutmadan ürün ilk olarak Watsons mağazalarında satılmaya başlansa da son dönemlerde diğer tüm mağazalara da dağıtımının yapıldığını gözlemledim.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak Nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle

Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi