4 Mart 2015 Çarşamba

HAMİLELERİN UZAK DURMASİ GEREKEN İÇERİKLER BİR ARADA

Öyle bir uzuv düşünün ki kullandığınız herşeyi sünger misali çeksin.Evet derimizden bahsediyorum, gözenekler yardımıyla tüm yararlı ve bir o kadar da zararlı içerikleri vücudumuza geçiren ilginç bir mekanizma.İster ağız yoluyla,ister solunum yoluyla hatta ister deri geçirgenliği ile vücudumuza giren kimyasallar hormon taklidine kadar her şeyi yapıyor. Hadi kendinize acımıyorsunuz ama ya içinizde koca bir dünya daha varsa?  Hele kozmetik konusunda bilgi sahibi iseniz insanlara bir şeyi önerirken 100 kere düşünün derim.

Yazmazsanız sorumlusunuz!
Araştırmak zorundasınız! 


1-PARABENLER : GEBELERİN ÖZELLİKLE UZAK DURMASI GEREKİYOR. PARABEN, 4 ÇEŞİDİ OLAN BİR KORUYUCU MADDE OLUP, HER YERDE KARŞINIZA ÇIKABİLİR.KANSER TÜRLERİNİ TETİKLEYİCİ ETKİSİ VARDIR VE  ESAS TAHRİBATİ ÖZELİKLE AİLEDE KANSER HİKAYESİ OLANLARA YAPMAKTADIR.HORMON SİSTEMİNİ BOZARAK ERKEN MENOPOZ, KİST, ÇOCUKTA CİNSEL KİMLİK PROBLEMLERİNE VARACAK ETKİLERİ BULUNMAKTA.

2- TİYOGLİKOLİK ASİT MADDESİ : "GEBEYİM AĞDA BENİ YORUYOR" DİYENLER TÜY DÖKÜCU ÜRÜNLERDEN MEDET UMMAMALI.TÜY DÖKÜCÜLERDE BULUNAN BU MADDE FETUS GELİŞİMİ İCİN ÇOK ZARARLIDIR VE DOĞUM SONRASI ANOMALİLER GÜNDEME GELEBİLİR. 

3-RETİNOİD : AKNE TEDAVİLERİNDE KULLANDIĞINIZ ÇOĞU ÜRÜNDE MEVCUT OLAN BİR KİMYASALDIR.YAPILAN ARAŞTIRMALARDA DÜŞÜK VE DOĞUM KUSURLARI İLE BAĞLANTISININ OLDUĞU SAPTANMIŞ.4-OKSİBENZON: ÖZELLİKLE KULLANDIĞIMIZ GÜNEŞ KREMLERİNDE BOL BOL MEVCUT.AŞIRI KULLLANIMDA GELİŞİMSELVE HORMONAL BOZUKLUKLARA SEBEP OLUR.

PEKİ HAMİLELİĞİ YAZ AYLARINA DENK GELEN ARKADAŞLARIMIZ HANGİ İÇERİKTEKİ GÜNEŞ KREMLERİNİ TERCİH EDECEK?

İÇERİĞİNDE ZİNK OKSİT VE TİTANYUM DİYOKSİT BULUNAN GÜNEŞ KREMLERİ SİZİN İÇİN DAHA ZARARSIZDIR.

5-METİLBENZEN: TIRNAK BAKIM ÜRÜNLERİNDE VE OJELERDE BULUNUYOR.ZARARI UZMANLAR TARAFINDAN KANITLANMIŞ, ÖZELLİKLE SOLUNUM GELİŞİMİNE BÜYÜK ÖLÇÜDE ZARAR VERİYOR.

6-FORMALDEHİT : OJE VE SAÇ BOYALARINDA BULUNMAKTADIR.KOKUSU SEBEBİYLE SOLUNUM SIKINTISI VERDİĞİ GİBİ KANSER REPRODUKTİF VE GELİŞİMSEL ZEHİRLENMEYE YOL AÇMASI DA CABASI.

    Gelelim en önemli ve özellikle ürün tanıtımı adı altında dünyaların yazılıp çizildiği, konuşulduğu; ancak her nedense içeriğin toz olup uçtuğu konulara :

7- SALİSİLİK ASİT VE BENZOİL PEROKSİT GEBELİKTE KESİNLİKLE KULLANILMAMALIDIR: SİVİLCE PROBLEMİ YAŞAYAN ARKADAŞLARIMIZ BU DÖNEMDE YAĞSIZ NEMLENDİRİCİ VE TEMİZLEYİCİLER KULLANARAK BAKIM YAPMALI.SALİSİLİK ASİT VEYA BENZOİL PEROKSİT YERİNE ÇAY AĞACI YAĞI YA DA HAMAMELİS İÇEREN ÜRÜNLER KULLANMAKTA FAYDA VAR.

SALİSİLİK ASİTTEN UZAK DURUN!! (Garnier neem yıkama jeli, garnier saf temiz serisi salisilik asit içeren bb krem, maybelline dream pure bb krem gibi)8-SODYUM SULFAT/SLS-SLES GEBELER İÇİN ÇOK TEHLİKELİDİR! : HORMONLARI CİDDİ ANLAMDA BOZABİLİR, HORMON HAREKETİNİ TAKLİT EDEBİLİR VE GÜNLÜK VÜCUT FONKSİYONLARIMIZI KONTROL EDEN TÜM MEKANİZMAYA HASAR VEREBİLİR. ÖSTROJEN HAREKETİNİ TAKLİT EDEREK FETUS VE ANNE ÜREME SİSTEMİNİ, KEZA FETUS CİNSEL GELİŞİMİNİ ENGELLEDİĞİ BİLİNMEKTEDİR.

SLS VE SLES'TEN UZAK DURUN! (Garnier Neem yıkama jeli, Elidor tüm şampuanları, Hacı Şakir duş jelleri gibi)

9-OĞLAN ANNELERİ DİKKAT! FTALAT: OJEDEN PARFÜME HERŞEYDE BU İÇERİĞE RASTLANMAKTADIR. BU İÇERİK ÜRÜNLERİN DAHA UZUN SÜRE DAYANMASINI SAĞLAMAKTA VE PLASTİKLEŞTİRİCİ BİR MADDEDİR.UZUN SÜRE KULLANILDIĞINDA KANSER RİSKİ TEŞKİL EDER VE ERKEK FETUSLERİN ÜREME SİSTEMİNİ BOZDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR.

10- PEROKSİT : DİŞ BEYAZLATICI ÜRÜNLERDE VARDIR. UZMANLAR SADECE FETUS İÇİN DEĞİL GELİŞME ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARA DA FLORÜR VE PEROKSİTİ YASAKLIYOR.

Sorumluluğunuzu unutmayın.Can sizin canınız.
Sorumluluğunuzu unutmayın.İnsanlar sizin ağzınızın içine bakıyor.

Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takip edebilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi