31 Mart 2015 Salı

GOLDEN ROSE NAİL EXPERT BLACK DİAMOND TIRNAK SERTLEŞTİRİCİ OJE ANALİZİ

Tırnak konusunda işin esası uyguladığımız ürünler değil aslında. Siz ne kadar koruyucu ya da sertleştirici ürünler kullanın; eğer metabolizmanızda bir eksiklik var ise yaptığınız bakımlar bir yere kadar fayda edecektir.Öncelikle bu gerçeği aklımızdan çıkarmamalıyız.

    Pek çok sorunlu tırnağa çözüm olsak da "ne yapsam olmuyor" bakışları var ki her defasında tahlil yaptırmalarını ve vücuttaki vitamin, demir,çinko gibi eksikleri tamamlamalarını öneriyoruz.

    Bu platformda benim de tırnaklarımı düzelten Rimmel 14 gün bakım ojesinden çok bahsettik.Kimimiz fayda gördü kimimiz içeriğindeki formaldehit sebebiyle sıkıntı yaşadı ancak ben başka bir konudan daha yakınıyordum.Elin ecnebi markasına methiyeler yazdık, emin olun; bir yanım hep rahatsızdı.Neden Türk ürünü yok dedim,olmalı dedim, yapılmalı dedim.Bize "bizden" çare bulmalıydık.Ben bulduğumu düşünüyorum, hemen anlatayım.

    Geçtiğimiz ay baş parmağım kapıya sıkıştı ve dipteki tırnak plakası zedelenmenin etkisiyle iki üç kat soyuldu. Soyulma devam etmesin diyerek tırnak yüzeyini törpüleyerek soyulma olan yer ile saglam kalan kısımları birbirine tamamen sıfırladım.Böylece aşağıya doğru soyulma eyleminin önünü kesmiş oldum ancak geriye dışarıdan pembe renkte ve normal tırnaktan daha yumuşak taze bir tırnak tabakası kaldı.
    Bugünkü yazımıza konuk olacak Golden Rose Black Diamond tırnak sertleştirici ojenin asıl etkisini anlamak için bulunmaz bir fırsat diye düşündüm.Zira normal sartlarda bu ojeyi baz olarak kullanıyor olsam da tırnaklarım zaten çok sert olduğu için etkisini anlayabilmek mümkün değildi.

   Bu ojeyi hasarlı tırnağım üzerine 2 kat uyguladım ve sonuçları gözlemlemeye başladım. 1 hafta içinde sürekli 2 günde bir yeniledim ve sonuç tırnağımdaki hasarlı görüntünün %75 oranında gitmiş olduğunu, taze tırnağımın kendine geldiğini ve hissedilir ölçüde sertleştiğini gözlemledim.4 hafta içinde tırnağım eski sağlamlığına erişti.

     Golden Rose Black Diamond Tırnak Sertleştirici Oje, mikro siyah elmas tozu ve sertleştirici bileşenler ile zenginleştirdiği iddiasında olan bir ürün. Tırnak üzerinde parlak,sert ve koruyan bir tabaka oluşturuyor.UV filtresi ile tırnakları güneşin zararlı etkilerinden korumak da hedeflerinden sadece biri.     İsminden de anlaşılacağı üzere siyah elması hatırlatan opak kömür karası ve içindeki ojeyi göstermeyen bir ambalajı var.

    Ürünün en güzel yanı kolay kuruyabilen bir yapıya sahip olması.Bu özelliği ile size zaman da kazandırıyor.Bu koruyucu film tabakası ile tırnakların soyulma, kırılma ve katlara ayrılma sıkıntılarının çözülmesi aradığımız en büyük özellik.

    Ürünü kullanmadan önce iyice bir çalkalamak gerekiyor.Bu şekliyle ojenin özünü daha güzel karıştırarak dibe çöken bileşenleri aktif hale getiriyoruz.Bu ojeyi eğer oje altında baz olarak kullanacaksanız temiz ve kuru tırnaklara tek kat uygulamaniz yeterli.İyice kuruduktan sonra kendi ojemizi sürerek bir yandan da tırnağımıza bakım yapabiliyoruz.Eğer ki ekstra koruma gibi bir isteğiniz varsa kuru ve temiz tırnaklara 2 kat uygulamanız yeterli.

    Her sertleştirici oje uygulamasında olduğu gibi bu ojeyi de tazelemenizde büyük fayda var.Zaten kullanım talimatlarında da en iyi sonuç için düzenli olarak haftada 2 defa kullanılması gerektiği belirtilmiş.Yukarıda da belirttiğim gibi 4 haftaya yakın bir sürede tam anlamıyla sonuç aldım.      Ojenin bir artısı daha var.Kabul etmemiz gerekir ki 14 gün bakım ojesinin kokusu içeriğindeki formaldehit sebebiyle rahatsız edebilecek düzeydeydi. Ancak Golden Rose Black Diamond sertleştirici oje formaldehit , DBP, TOLUENE içermiyor. O sebeple rahatsız edici bir kokusu yok, tırnağa da da sağlıklı bir görüntü veriyor.

      Sonuç olarak artık içim daha rahat ki her ne kadar ürünün icat adımında Alman/Platin Beauty izleri de olsa Made in Türkiye yazısı bile beni mutlu etmeye yetiyor.Ve samimi olarak söyleyebilirim ki etkisini fazlasıyla gördüm.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabını takibe alabilir, güncel yazılardan haberdar olmak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine katılabilirsiniz.

Sevgilerimle


     
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi