13 Mart 2015 Cuma

2015 İLKBAHAR YAZ MAKYAJ TRENDLERİ İLE ÖNERİLER

    Bahar aylarına hızla geçiş yaparken 2015 ilkbahar/yaz makyaj trendlerinden bahsetmemek olmaz.Moda akımlarının hiçbir zaman durağan olmaması, değişen stiller renklerde ve kozmetik koleksiyonlarında da değişiklikleri beraberinde getiriyor.

    Giyim kuşamın modası var da kozmetik modası olmaz mı? Elbette uygulama ve renk bakımından kozmetigin de modası var.Ancak moda diyerek kendinize yakışmayan renk ve uygulamaları yapmamanız şartıyla.

Bu hatayı hepimiz yapıyoruz. Her uygulama ya da her renk size yakışacak diye bir kaide yok.Biz trendleri ve uygulamaları açıklayalım, siz kendinize yakışani seçerek güzelliğinize güzellik katın, herkesten bir adım önde olun.

    NİHANPERİ konsept olarak moda dergilerinde gördüğünüz pahalı markaları değil, hepinizin ulaşabileceği ürünlere yer veriyor.Maksadımız her kesimden kadınlarımıza ulaşılabilir ve uygun ürün tavsiyeleri ile kozmetik ve güzellik gündemini sunabilmek.

TURUCU DUDAKLARIN MODASI HİÇ GEÇMİYOR!

   Bu sezonun favorilerinden biri turuncu ruj kullanmak.Peki turuncu ruj kullandigimizda makyajımızı nasil tamamlamalıyız?
Turuncu ruj kullandığınızda allık seçiminiz mat coral tonları ya da mat ve hafif bir bronzerdan yana olmali.Turuncu zaten yapi olarak canlı ve parlak bir renk olduğundan vurguyu dudaklara kaydırmakta fayda var.Gözler oldukca sade olmalı.

  Bununla birlikte doğal ve aydınlık/ışığı yansıtan bir ten görüntüsü elde etmeliyiz.Zaten yoğun renk verdiğiniz dudaklarınız oldukça mat ve maske etkisine bürünen bir ten makyajı ile çok abartılı duracak, yüzünüz fresh görüntüsünü bir anda kaybedecektir.


BOZ TONLARIN ASİLLİĞİ BAMBAŞKA!Işıltılı boz renkleri dengeleyecek mat bir ten bitişi ve dogal görünen bronz yanaklar gittiğiniz her yerde asilliğinizi vurgulayacaktır.

Ruj ise sizin hayal gücünüze kalmış! Kış aylarında bordo ve vişne tonları ile romantik bir görüntü verdiğiniz yüzünüze baharın ışıltısı gelsin derseniz, sedefli ama uçuk şeftali tonları tam size göre!

GÖZLER SİYAHA BÜRÜNECEK!

     2015 baharı, bahar renklerine tezat bir tavır ile gözlerde siyah tonlarının hakim olacağını müjdeliyor.Sadece güneşten ve kuş cıvıltılarından ibaret olmayan baharın bir yüzü de yağmur...Mesela havanın kasvetli olacağı yağmurlu bir günde koyu tonlar harika olmaz mı?Yoğun siyah far uygulanmış bohem gözler için her zamanki kural cok yoğun göz makyajına soft rujların daha tamamlayıcı olmasıdır.Bırakın vurgu gözlerde kalsın. Allık olarak koyu tonlar kullanmak, gözler zaten karanlık iken ten makyajınızın büyük bir bölümünü oluşturan yanaklarınız dolayısıyla yüzünüzün de karanlık görünmesi anlamına gelir.O halde hafif bir bronzer ile elmacik kemiklerini belirginleştirmek aslında kafî.Eger yanaklarınızı renklendirmek isterseniz de hafif pembe tonlarinda bir allik dokunuşunu kim istemez ki?

MOR DEĞİL LAVANTA!

2014'te senenin renginin mor orkide seçilmesi sayesinde "moraran" bizler; bu renkten 2015 yılının ilkbahar ve yaz aylarında lavanta tonları gündeme gelince kurtulduk sanırım!
Ama bir şartla!

Bu rengi ya göz makyajınızda ya da dudaklarınızda kullanacaksınız.Lavanta tonlarını kullanacaksanız koyu pembe ve seftali tondaki allıklardan uzak durun.


RENKLER VE CESARET!

    Her ne kadar yüzümüzde fazla çarpıcı renkler kullanmak cesaret isteyen birşey olsa da, renk uyumunu sağlamak için renkli ürünler kullandığınız göz makyajınızı soft dudaklarla tamamlarsanız sorun yok!  Bu makyaja eşlik edecekler soft pembe dudaklar ve baharı yansıtan pembe yanaklardan başka ne olabilir ki! Fazlaya kaçmayın yeter!

PEMBESİZ YAZ OLMAZ!

    Yeni sezonun temel rengi aslında pembe.Tüm ünlü markaların ilkbahar yaz koleksiyonlarını incelediğimizde pembe\nude pembe ve dudak rengi tonlarının yanı sıra kırmızıların da oldukça ağırlıkta olduğunu göreceksiniz.
Rujunuzun seçimi size bırakılsa da özellikle eyeliner fırtınası esecek bu sezon haberiniz olsun.İkonik, klasik, kalin ve ince nasıl severseniz!Ancak kuyruk ön planda, şimdiden elleri alıştırın!

Göz pınarlarına ışıltı vermek esasen klasikleşmiş bir uygulama olsa da bu sezon modasında kendine yer bulacak!

    Evet, trendleri takip etmek, gündemden haberdar olmak biz kadınlar için büyük bir avantaj.Çünkü dünya medyası sürekli değişirken çoğu şeyden habersiz yaşayarak "demode" etiketini üzerimize yapıştırmamak adına bizlere kulak verin.

    Ne gündemden uzaklaşın, ne de moda diyerek kendinize yakışmayan uygulamalar yapın.

    Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına güzellik önerilerini incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımızı takibe alabilir, güncel yazılar için de siteye üye olarak nihan peri ailesine dahil olabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi