21 Şubat 2015 Cumartesi

THE BALM'IN YENİ NUDE ÇILGINLIĞI : NUDE DUDE PALETİ DENEYİMLERİM

   Bayatlamış incelemedir bu yazı, hepimize geçmiş olsun öncelikle.Birkaç aydır Türkiye'de satışta olan ve indirimlerde herkesin gözünü döndüren Nude Dude paletini Nude Tude'um var diyerek gereksiz bulmuş ve almamıştım.Renklerinin benzerliği dikkatimi çekmiş ve aynı tonları alacağıma değişik tonlar bulurum diyerek de Nude Dude palet isteğimi ertelemiştim.

     Hem ablamın isteği hem de paleti "hadi bir inceleyeyim" diyerek denemelerim neticesinde dayanamayıp aldığım Nude Dude paleti son günlerde elimden hiç düşmüyor.     Arkadaşlar ister Nude Tude olsun ister Nude Dude olsun bu renkler bizim en çok kullandığımız renkler.Genellikle günlük makyajlarımızda toprak tonları hakim olduğu için sanıyorum hepimizin elinde (NAKED benzeri)Nude Tude paleti var.Ancak kardeşi Nude Dude paletini kullanınca aradaki farkı anladım; zira aşağıda karşılaştıracağım zaten. 

     Nude Dude far paleti 12 renkten oluşan 4 tonu (Fearless-Flawless-Feisty- Friendly) mat ve 8 tonu (Fabulous-Firm- Faithful-Fit-Flirty-Funny- Fierce- Fine)ışıltılı/sedefli yapıya sahip far barındıran bir palet.Bu paletin en önemli özelliği BİRBİRLERİ İLE KOMBİNLENEBİLECEK RENKLER içermesi.Yani en baştaki far ile en sondaki farı dahi kombinleseniz saçma sapan bir görüntü kirliliği ve renk cümbüşü oluşturmanız mümkün değil.    Günlük kullanılabilecek öyle soft renkleri var ki; mesela Fearless Flawless ve Feisty gibi.Mat, aydınlık ve naturel sonuçlar elde edebilmek için biçilmiş renkler!

                                              ÜST SIRA
    Azıcık ışık katmak isterseniz elinizin altında ışıl ışıl kremler, kahveler, bronz tonlar var.Faithful-Firm- Fit- Flirty renkleri tek başına kullanıldığında dahi bir eyeliner ile ortamlara damga vuracak nitelikte.Gölgeli makyajlarda da göz kapağı ortasına sürülerek harika ışık oyunları yapabilirler! 

                                             ALT SIRA

   Asıl meziyet koyu tonlarda.Mürdüme çalan bir kahve tonu olan Friendly, ışık saçan bir füme Fierce, tam bir kızıl kahve tonu olan Funny ve satenler kadar net bir koyu kahve olan Fine, göz kapağımızın katlanma yerine harika bir gölge oluşturarak gözünüze derinlik katabilir ya da tek başına kullanılarak buğulu ve seksi bir görüntü edebiliriz.

     Farlar yapı olarak pigmentli ve rengini tam olarak göz kapağına verebiliyor.Işığı yansıtma konusunda da gerçekten başarılı bir palet.Orta şiddette olmak kaydı ile tozutma sorunu da olsa baz ile kullandığınız vakit kendini göz kapağınıza hapsedecek kadar güçlü tutuşa sahip.Ambalaj konusuna hiç girmeyeceğim The Balm ambalajlarının ne kadar özenli olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

    Şimdi akıllara gelecek ki Tude ile Dude arasında ne farklar var? Biraz bahsedelim :

   1-  Arkadaşlar Nude Tude, Nude Dude'a nazaran çok daha sıcak tonlar barındırıyor.Renkler çok daha sarı tonlu iken Dude paletinde renkler daha naturel ve pembe tonları hakim olan farlar barındırıyor.

   2- Nude Tude paletinde en koyu renkler matlık içerirken Dude palette açık ve natural tonlarda da matlığa rastlıyoruz.Genelde siyah farları liner olarak da kullanmak isterseniz mat siyah far tercih etmek zorundasınız ki mat bir siyahı Dude palette değil Tude palette bulabilirsiniz.

   3- Eğer yanar döner tonlar arıyorsanız Dude paletinde yer alan Flirty içinde altın yansımaları bulunan harika bir lila, hatta neredeyse holografik diyebilirim! Tude paletinde geçişli tonlar yerine sadece sedefli tonlar bulabileceksiniz.

   4- Buğulu göz makyajında göz kapağının katlanma yerine uygulayacağınız mat geçiş renkleri konusunda gideceğiniz en güzel mat/yarı sedefli bronz tonları ve taupe renkler Tude paletindedir.Dude paletinde genellikle kombinlerde (tüm göz kapağına uygulama/gölgeleme) kullanabileceğiniz renkler vardır.

   5- Her iki palette de tüm renkler birbirleri ile rahatlıkla kombinlenebilir, iki palet dahi birbiriyle uyumludur.

   Evet,  bana göre iki paletin de karşılaştırması böyle olsa da sarı tonları çok fazla kullanmadığım için Dude paletini geldiği günden beri çılgınlar gibi kullanıyorum.Tude paletim de muhtemelen 6-8 ay sonra bitecek ve hiç düşünmeden yenisini alacağım.Ancak sınırlı bütçen olsa hangisini tercih edersin diye sorsanız ben Dude diyeceğim sanırım; bana daha çok hitap etti.

      İndirimlerde mutlaka edinmeniz gerektiğini düşündüğüm iki The Balm paletini de severek kullanıyorum.Her iki far paletine ait renklerin kullanıldığı makyaj uygulamalarını ve sıcağı sıcağına önerileri incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz. 

Sevgilerimle
Nihan       

    Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi