1 Şubat 2015 Pazar

SIGMA PRECİSİON ROUND P82 FIRÇA ANALİZİ

   Sizlere Ocak ayında vermiş olduğum bir söz vardı.Nihanperi sadece Nihan'ın alanı olmamalıydı.

                           
    Kozmetik incelemesi yapabilmek zordur, az çok deneyim ve bilgi gerektirir ancak "kendimize kadar" bilmek, kendi cildimizi tanımak yeterli ve herşeyden önemli.İnceleme kabiliyeti kazanalım ki yapacağımız alışverişlerimiz daha bilinçli olsun.Bugünkü konuğumuz Yonca, bizlere Sigma P82 fırçasından bahsedecek.


   Merhaba!

   Far bazı ve krem farları/kalem farları uygulamada büyük kolaylık sağlayan Sigma Precision Round P82 fırça incelemesini paylaşmak istiyorum sizlerle.

   Daha bir yıl öncesine kadar yalnızca allık fırçam varken şimdi her şey için ayrı fırça kullanıyorum ama bundan yakındığım pek söylenemez.Sigma fırçalarının ününü hep duyuyordum ancak yurtdışından satın alınca kargo ücreti çok fazla olduğundan Black Friday indirimini beklemeye karar vermiştim. Birkaç ay önce Kozmela adlı internet sitesinde ülkemizde de satılmaya başlandı ancak ben bu fırçayı fiyat olarak daha uyguna geldiği ve Black Friday indirimiyle kargo ücreti de ödemediğim için Sigma'nın kendi sitesinden 19$'a satın aldım. Aralık ayının ortalarında fırça elime ulaştı ve o günden beri de kullanıyorum. Şuanda Kozmela'daki satış fiyatı ise %25 indirimli olarak 63,75 TL.


Alt tarafı koyu, üst tarafı ise açık renk sentetik tüylerden oluşan bu fırçayı ben far bazı sürmek için almıştım (The Balm'ın far bazını kullanıyorum). Bu işte de gerçekten başarılı. Ancak kullanırken fırçanın tüm kremsi ürünleri uygulamada çok başarılı olduğunu gördüm. Benim zaten çok sevdiğim, son zamanlarda ise herkesin sıkça kullandığı kalem farları göz kapağına yaymada bu fırça bir harika! Gosh markasının hem Forever Metalic Eye Shadow hem de Mineral Waterproof Eye Shadow adlı kalem farlarını örnek olarak verebilirim. Kalem farları önce göz kapağıma gelişigüzel sürüyorum, sonra da bu fırça ile dağıtıyorum. Hatta bu kalem farların rengi gözün katlanma bölgesine geçiş rengi bile gerektirmediğinden fırçayla oraya doğru da karıştırıyorum ve böylece tek fırçayla buğulu bir görünüm elde ettiğim de oluyor. Bu işlemi karıştırma fırçalarıyla yapmak isteseniz, karıştırma fırçalarının tüyleri bu kadar sık ve tok olmadığından hem farı yeterince kavrayamayacak hem de çok daha geniş bir alana yayacak ve sonra belki kapatıcıyla temizlemeniz gerekecek. Ancak bu fırça uca doğru yuvarlaklaştığından gözün katlanma bölgesine de iyi oturuyor ve karıştırma işlemini de tam kararında yapıyor. Bilirsiniz, kremsi yapıdaki farları doğal kıldan yapılmış fırçalarla dağıtmak zordur, çünkü far fırçaya yapışır. Ancak bu fırça sentetik olduğundan ürünü içine çekmiyor. Bu arada fırça kapatıcı, aydınlatıcı sürme işlemlerinde de iyi iş çıkarıyor ancak ben zaten öncesinde fırçayı kirletmiş olduğum için pek sıra gelmiyor :) Kapatıcı uygulamak için yine Sigma'nın daha küt olan başka bir fırçasını kullanıyorum.
   Ürünü yıkadığımda herhangi bir tüy dökme sorunuyla karşılaşmadım. Ayrıca MAC'in fırça temizleyicisi ile de -ürünü çok fazla içine çekmediğinden- rahatça temizleniyor. Siz de benim gibi makyajda farklı uygulamalar için ayrı fırça kullanmayı seviyorsanız, bu ürünü deneyebilirsiniz, seveceğinize eminim! Ben far bazı sürmek için almıştım ama kremsi farları dağıtmada o kadar başarılı ki sanırım yedekleyeceğim ;)

  Nihan hep bu platformun hepimizin olduğunu söylüyordu, bu benim için tam anlamıyla gerçekleşti. Kendisine teşekkür ediyorum. Çok fazla paylaşım yapmıyorum ama instagram hesabım: dortyaprakli

Sevgiler ve yaparken kendinizi mutlu hissedeceğiniz makyajlı günler sizin olsun...

Yonca.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi