21 Şubat 2015 Cumartesi

Rimmel London Provocalips Kissproof 16 Saat Kalıcı Ruj Deneyimleri

   Biz bayanlar yaptığımız makyajın gün boyu kalıcı olabilmesi için bir çok uygulama yapıyoruz.Kimimiz makyaj sabitleyici spreyler kullanıyor, kimimiz ise ten makyajımızı sabitlemek için transparan pudra kullanıyor, göz makyajımız için far bazı uyguluyor, rimelimiz akmasın diye suya dayanıklı ürünler kullanarak makyajımızı sağlama almaya çalışıyoruz.Şimdiden ne çok ürün saydım değil mi? Kadın olmak zor, makyajı kalıcı hale getirmek daha da zor.Neticede cildimiz yabancı maddelerin esiri oluyor ancak  güzelliğe giden her yol mübâh diyerek kendimizi avutuyoruz.

    Geçenlerde kalıcı rujların en başarılısının dahi dudaklarımızın yapısı sebebiyle eninde sonunda dudaklarımızdan çıkacağını yazdım biliyorsunuz.Kısaca özetlemek gerekirse elimizde ya da kolumuzda başarılı sonuç veren o rujlar dudaklarımızdaki bezler, dudaklarımızın deri yapısı ve içindeki kılcal damarlardaki kan akışının vermiş olduğu ısı sayesinde gün içinde mutlaka çıkıyor.Ancak yine de kalıcılık vaad eden son sürüm rujları paylaşmamıza herhangi bir engel yok.Maksadımız merak ettiğiniz tüm ürünlere yer vermek ve büyük bir makyaj ürünü rehberi çıkarmak ortaya.


    Son günlerde oltama Rimmel markasının 16 saat kalıcılık vaad eden Provocalips Kissproof serisi takıldı.Renk seçeneği sınırlı da olsa ortaya kısmen başarılı bir deneyim çıktı.O zaman başlayalım! 


     Rimmel Provocalips Kissproof rujları çift taraflı bir yapıya sahip.Step 1 denilen bölüm, dudağımıza renk veren rujdan;  Step 2 denilen bölüm ise kuruyan rujun dudakta çatlamaması ve dudağı kurutmaması için sabitleyici ve nem verici şeffaf rujundan oluşuyor.Marka rujun öpücüklerle bile çıkmayacağını vaad ettiği için ambalajını dudak figürleri ile donatmış ki ortaya çok sevimli bir ambalaj çıkmış. 


     Uygulama olarak öncelikle 1.aşamayı yani sıvı formdaki renkli ruju dudaklarımıza İNCE BİR TABAKA halinde sürüyoruz.Bu tabakanın ince tutulmasındaki fayda dudaklarımızın ağırlaşmaması.Bu kural tüm sıvı formdaki kalıcı rujlar için de geçerli.Ne kadar sürümü kalın tutarsanız rujunuz gün içinde daha çabuk deforme oluyor. 

     Ruju sürdükten sonra kurumasını bekliyoruz arkadaşlar.Çünkü renk bu şekilde sabitleniyor; eğer acele ederseniz bu rujdan yeterli verimi alamıyorsunuz.Ruj kuruyunca mat bir görümüme kavuşuyor.Bu aşamayı yaparken dikkat edeceğiniz diğer durum da DUDAKLARINIZI EMİŞTİRMEMEK! Sürtünme ile meydana gelen ısı rujun formunu bozuyor ve dalgalı bir görüntü oluştuğu gibi, gün içinde rujun soyulma ve pütürlenme ihtimalini de oldukça arttıyorsunuz.Ruj kuruduğuna göre artık ikinci aşamaya geçebilirsiniz.


    İkinci aşama ise rujun arka tarafındaki şeffaf parlatıcı kısmını dudaklarınıza uygulamak.Bu kısım yukarıda da söylediğim gibi rujunuzu dudaklarınıza sabitlemek ve kurumuş vaziyeti hafifleterek dudaklarınızın yapış yapış olmasını engellemek için.

     Rujun kalıcılığı 16 saat değil tabii ki.16 saati vaad etmek zaten dudak yapımızın ve yaşantımızın doğasına aykırı.Elbette gün içinde yemek içmek gibi ihtiyaçlarımızı karşıladığımız için bu kadar süre bir rujun dayanması mümkün değil.Ancak birşeyler içtiğinizde fincana ya da bardağa baktığınızda diğer rujlara nazaran daha az kalıntı bıraktığını söylemem mümkün. 

      Ben örneğin Pastel Kissproof rujlarına nazaran daha çok verim aldığımı söyleyebilirim.Rujun dudaklarımda daha uzun süre (azcık deforme olsa da renk olarak) kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim.Dudakları kurutmuyor dersem de sizi yanıltmış olurum elbette ki krem formda rujlara nazaran dudaklarınızı daha kuru hissediyorsunuz. 

     Eğer dudaklarınız problemli ise, çatlama, kabuklanma gibi sorunlar yaşıyor iseniz bu ruj da dahil olmak üzere bu tip sabitlenen rujlardan uzak durmanızı öneririm hem sağlığınız açısından, hem de görüntü açısından.Dudak balmı uyguladıktan hemen sonra bu ruju uygulayabilir miyiz diye soracak olursanız dudak balmını dudağınız iyice emdikten sonra uygulama yapmanızı öneririm.Çok kremlediğiniz dudaklarınızda bu tip rujların yapıları değişime uğrar ve yine istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

     Bendeki renk 200 nolu I'm Calling You isimli mavi alt tonlu pembe rengi.Markanın Watsonslara gelen renkleri arasında bir nude tonu, biri çok açık diğeri orta koyulukta ve diğeri barbie pembesi olarak tabir edeceğimiz pembe tonları, narçiçeği ve koyu kırmızılar var.Hatta narçiçeği rengini de almayı düşünüyorum uygun bir zamanda.Rujların indirimsiz fiyatı da 19.90 olarak belirlenmiş.

     Ruj hakkında düşüncelerim bunlar olmakla birlikte renk seçimleri size kalmış arkadaşlar.Ben beğendim ve kısmen de olsa verim aldığımı söyleyebilirim.

    Bu rujun uygulandığı makyaj örneklerini incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz. 

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi