18 Şubat 2015 Çarşamba

Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Bir Seçenek : Pure Beauty Pomegranate Antioxidant Exfoliating Jel İzlenimleri

  Cilt bakımımızda önemli olan sadece cildimizi temiz tutmak ve nemlendirmek değil.Eğer cildinizde ölü deri dediğimiz tabaka varsa cildinizi istediğiniz kadar temizleyin; yine de kirli bir görünüm elde edersiniz.Ciltteki ölü deriler cildimizin rengini daha koyu gösterir, sivilce gibi cilt sorunlarına sebebiyet verir.Bununla birlikte ten makyajımızın istediğimiz gibi olmaması fondoten ve pudramızın düzgün görünmemesi de yanında eşantiyon olarak sorun yaratır.

   Peki nedir bu ölü deriler?

   Arkadaşlar ölü deri dediğimiz şey canlı deri tabakasının üzerinde biriken, ömrünü tamamlamış deri hücreleridir.Bu ölmüş hücrelerin sağlıklı deriye hiçbir faydası olmadığı gibi gözeneklerin nefes almasını engelleyerek cildimizi havasız bırakır, dolayısıyla gözeneklerin de genişleme süreci başlar.Bu sebeple haftada ihtiyacımız kadar ( 1-3 kez uygulama) peeling işleminin yapılması ve ölü derilerin yüz ve vücudumuzdan atılması gerekir.

   Bugüne dek ince ya da kalın granüllere sahip pek çok peeling kullandım ancak uzun bir süre önce çok değişik bir ürün keşfettim.Jel ismi verilse de aslında güçlü bir soyucu peeling.Bu işlemin yabancı ismi "Exfoliation" yani ölü derileri cildimizden uzaklaştırma işlemi.Önce bu ismi duyduğunuz vakit 5 kere düşünmeniz gerektiğinden ne olduğu konusunda bilgi verelim.

 Exfoliation işlemi cilt tipimize uygun exfolicating özelliği olan cilt bakım ürünleri kullanarak gerçekleştirebiliyoruz.Her ne kadar bu tip peelinglerde birden fazla kez uygulama önerilse de bu işlem aslında "cildi soyarak incelten" bir işlem olduğu için ihtiyaç duyulduğu zaman uygulanmasından yanayım öncelikle bu tavsiyeyi lütfen unutmayın.

     Ben Exfoliation işlemi ile Watsonslarda satılan bir Kore Markası olan Pure Beauty sayesinde tanıştım.Uzun süredir ölü derilerden arındırıcı bir ürün arıyorken Pure Beauty Pomegranate Antioxidant Exfoliating Jelini buldum ve kullanmaya başladım.     Bu jel bizim bildiğimiz peelinglere benzemiyor.Herşeyden önce granüllü olmaması oldukça ilginç geldi.Jel-krem yapısı ile cilde masah yapılarak uygulanan bu ürün güçlü fakat hassas bir soyulma ile ölü deriyi, kiri ve yağı atarak, cildi yatıştırmaya, canlandırmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olmayı hedefliyor.Ürün sadece soyma işlemini de gerçekleştirmiyor; içeriğindeki Japon Elm Root Ekstresi ile cildimizin nemi hapsetmesine ve cildinizi aydınlatmaya yardımcı olduğunu da iddia ediyor.

    Ürün uygulaması daha da şaşırtıcı! Cildinize sürdüğünüz zaman jel yapıda olan krem, masaj yapmaya başladığınız an parçacıklar haline dönüşüyor ve bu parçalar farketmeseniz de sizin ölü derilerinizle birleşerek cildinizi temizlemiş oluyor.Ben ilk kullandığımda kremin pütürlendiğini ve cildimi sadece temizlediğini düşünmüştüm ki, korkusuz korkak bir şekilde üstüne bir kez daha uygulama yaptım (sakın yapmayın!!!! ) Bu kez o pütürlenme olmadı niye? Cildimde ölü deri kalmamıştı da ondan!! İlginç değil mi?     Ürünü cildimize masaj ile uyguladıktan sonra ılık su ile yıkamamızın ardından kendi derinizin farkına varıyorsunuz diyebilirim.Gerim gerim gerileceğini düşündüğüm cildim sanki fazlalıklarından kurtulmuş; yumuşacık olmuştu.Cildimde gerginlik ve kuruma da hissetmediğim için yatıştırma vaadini de gerçekleştirdiğini gözlemledim. 

    Pure Beauty Pomegranate Antioxidant Exfoliating Jel paraben-lanolin-alkol içermiyor ve tamamen Kore üretimi.Nar gibi meyve ve bitki özlerini barındırıyor.100 ml'lik gramajı ile de size uzun süre gidebilecek bir ürün.     YUKARIDA DA BELİRTTİĞİM GİBİ :

-Markası her ne olursa olsun Exfoliation işlemi gerçekleştiren ürünleri KULLANMA TALİMATINA UYARAK (BANA KALSA İHTİYAÇ HALİNDE EN FAZLA HAFTADA 1 KERE) kullanın.

-Cildi ölü derilerden arındırma işlemi ile alttaki daha taze deriniz DIŞ ETKENLERE VE ÖZELLİKLE GÜNEŞE!!! KORUNAKSIZ KALACAĞINDAN GÜNEŞ FAKTÖRLÜ KREM KULLANMANIZ Ş-A-R-T!

- Bana kalırsa HASSAS VE TOLERANSSIZ CİLTLER KULLANMAMALI.

- Her ne kadar tüm cilt tipleri için denilse de içeriğindeki gliserin sebebiyle yağlı ciltler için çekincem mevcut.

    Sonuç olarak cildimdeki ölü derileri nazikçe atan ve bana ilginç bir deneyim yaşatan bu jel ile ben iyi anlaştığımı söyleyebilirim.Ancak bu ürünü haftada 1 kez dahi kullanmakla güneş kremine kış aylarında mahkum olmam biraz zahmet verdirtiyor bana.

Umarım hem Exfoliation işlemi hem de yazımıza konu olan jel hakkında aradığınız tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulabilmişsinizdir.

     Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperiofficial hesabımdan ulaşabilirsiniz.Güncel yazılardan haberdar olmak için de siteye üye olabilirsiniz. 

"Kadına karşı şiddetin dinmesi dilekleriyle..."

Sevgilerimle

  Nihan     Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi