4 Şubat 2015 Çarşamba

KAŞLARA DOĞRU ŞEKLİ VERME TEKNİKLERİ

       Bakışlarımıza anlam katmanın yolu sadece göz makyajımızdan geçmiyor.Hayatımızın her anında göz makyajımızla birlikte dolaşamayacağımız için makyaj hilesine gerek duymadan bakışlarımızı anlamlandıran iki silahtan biri kaşlarımızdır.

     Her sezon tasarımcılar tarafindan bold (kalın), keskin, kavisli gibi belirli tipte kaşların moda olduğu iddia edilse de HER YÜZ TİPİNE FARKLI STİLDE KAŞLAR YAKIŞACAĞINDAN sırf moda diye tek tip bir kaş yaptırmamanızda fayda var.Zira;

- Merve'de görüp beğendiğiniz kaşın aynısı sizi siz olmaktan çıkarabilir.

- Herkes moda olan kaşı yaptırırsa aynı fabrikadan çıkmış seri üretim kadınlar olarak sokakta dolaşmaya başlarız.

     "Şu" şekil kaş demode artık demek aslında yanlış.Evet 60'lı yılların yuvarlak formdaki kaşların demode olduğunu söyleyebiliriz ama genellemek pek doğru bir ifade değil.Yüz tiplerimiz, alın-çene-elmacık kemikleri proporsiyonumuz farklı olduğu için bize yakışacak kaş tipleri de bir o kadar farklılaşıyor.

    Ben bu konuda diğer platformlarda yazılıp çizilen ve yüz şekillerine göre çizilmiş kaş çeşitlerini gösteren klişe tablolar göstermeden yana değilim.Zaten çoğunuz kaş alımını işinin ehli insanlara bırakıyoruz.Ancak hormon salınımı durmuyor ve kaşlarımız ertesi gün dahi aldırdığımız gibi tertemiz kalmıyor.Biz de çaktırmadan elimize cımbızı alabiliyoruz.

UZMAN YARDIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

    Benim tercihim olmasa da siz yine de kaşlarınızı işin ehli insanlara bırakın.Ancak işin ehli dahi olsa içlerinde KENDİ BEĞENİLERİNİ SİZİN YÜZÜNÜZE YANSITMAK İSTEYENLER çıkabilir.Bu da sizler için risk oluşturur.O sebeple sizin de kontrolü elden bırakmayarak kaşlarınızı sıra halinde aldırmanızda ve her sıra alımında kaşınızı alan kişiyi durdurup şeklini kontrol etmenizde fayda var.

     Belki yazdıklarım tepki çekebilir ancak mahalle aralarında bulunan küçük dükkanlarda muhteşem kaşlar yaratan insanlar olduğu kadar zevkleri inanılmaz arabesk insanlar olabiliyor.Ortaya çıkarılan kaşlar ortası ve alt sıraları inanılmaz açılmış, yay gibi ve incecik kaşlar olabiliyor ki o sebeple her sırada kontrol etmenizin önemi de burada ortaya çıkıyor.

KENDİNİZ ALIYORSANIZ :

       Kaş almaya başlamadan önce ılık nemli bir bezi kaşlarımızın  üzerine koyup gözeneklerin açılmasını beklersek  kaşlarımızı  alırken daha az acı duyabiliriz.Doğal çizgisini belirlemek için kaşları, kaş fırçası ya da yıkadığınız bir rimel fırçası  yardımıyla  yukarı ve dışarı doğru fırçalayın.Böylelikle fazlalık haline gelen tüyleri daha rahat görebilirsiniz.

     Kaşlarınızı alırken kaşların çıkış yönüne doğru alın; aksi halde canınızı acıtırsınız.Bu yanlış uygulama kaş köklerinin zarar görmesine hatta oradan bir daha kaş çıkmamasına sebep olabilir.Sonuç öyle boyutlara gelebilir ki, cımbıza derinizi bile kaptırir;  bütün bir haftayı nokta şeklindeki yaralar ile gezerek geçirmeniz olasıdır.Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmaya karar verirseniz çıkış yönünün tersine doğru aldığınız kaşların farklı yönlere doğru uzadığını farkedersiniz.

     Daha önceleri göz kalemi ile doğru şekil verme tekniğini sizlerle paylaşmıştım ki özellikle kaş başlangıcı-kavis- kaş bitişi sınırını belirlemek için gerçekten güzel bir yöntemdi.      Bir göz kalemi alın ve burnunuzun kenarına dik gelecek şekilde tutun, kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Unutmayın, kaşınız kalemin denk geldiği yerden başlamalıdır. Sonra kalemi gözün bitiş noktasından kaşınıza paralel tutun. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşlarınızı bu hat çerçevesinde biçimlendirin.Gözün bitim yerine kalemi yerleştirdiğiniz an o paralel nokta kaşınızın biteceği yeri gösterir.Ve bu şekilde alacağınız kaşlarınız gözlerinizin daha çekik ve şakaklarınızın daha gergin  görünmesine yardımcı olacaktır.


     Ancak artık kaş kavisi çok fazla tercih edilmediğinden kendi kaşlarım üzerinde nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeyim:

1-FAZLA AYIRMA!

     Kaşlarımızın başlangıç noktası ne kaş ortamıza yakın ne de göz hizamızdan uzak olmalıdır.Birbirinden fazla uzaklaşmış kaşlar size ifadesiz bir bakış verir.

2-YUKARIDAN İÇERİYE FAZLA GİRME!


      Kaş üstlerini içeriye doğru kavis vererek alırsanız kaşınız size kızgın bir ifade verebilir.Buna ek olarak bu yerler kaşınızın yoğun çıktığı yerler olduğu için alacağınız alanı arttıtır daha çok uğraşırsınız.

3- KAŞ BAŞLANGICI-GÖZ PINARI HİZASI MESAFESINI FAZLA AÇMA!


      Göz pınarınız ile kaşınız arasındaki mesafenin uzaklığı da bakışlarınızdaki anlam için oldukça önem taşır.Bu mesafeyi uzatırsanız yine ifadenizi yitirmeniz mümkün.Aksi halde linerınızı daha kalın uygulayarak açığı kapatmanız gerekir ki bu da size zaman kaybettirir.

4- KÖŞELERİ FAZLA UZATMA!


     Eğer yüzünüzü daha gergin ve derli toplu göstermek istiyorsanız kaş uçlarınızın şakak kemiklerine olan uzantısı da fazla uzun olmamalıdır.Bu durum hem gözlerinizi düşük gösterir hem de yüzünüzü aşağıya doğru çeker.Fazla da kısaltmamak kaydı ile kaş bitiminizi uzun kullanmayın ki saçınızı tepeden topladığınız zaman elde ettiğiniz gergin görüntü oluşabilsin.

Sıkça sorulan bir soru. Kaşlarımızın üstündeki tüyleri almalımıyız?
Cevap EVET!

  Pek çok bayan kaş üstünün alınmayacağını söylese de eğer o bölgede tüylenme var ise muhakkak o kısımlarda alınmalıdır, bu bölge genelde aşağıya doğru uzar ve kaşınızı düşük gösterir.

5-NASIL CIMBIZ KULLANILMALI?

   Kaşları doğru cımbız ile almak ilk kuraldır.Cımbızınızı seçerken en iyi çelik üreten Solingen vs. markaların cımbızlarını tercih edin.Zira bu tür cımbızlar hem kaşları kırmaz, hem de kökünden alım yaparak kaşlarınızın daha geç çıkmasına yardımcı olur.

Peki cımbızlar kaça ayrılır?

İnce uçlu: Küçük, ince olan tüyleri  almak için ve tam büyümemiş tüyleri kıstırmak içi yardımcıdır.
Eğik uç: Maksimum kontrol sağlayan çok yönlü cımbızdır.
Düz uçlu: Kalın tüylerin ve aynı anda birkaç tüyün alınmasında çok iyidir.

    Anlatabildim mi bilmiyorum ama kaşınızda doğal görüntünün fazla bozulmaması gerekiyor.Çok ince çok kalkık kaşların bakışlarımızı anlamsızlaştırdığını artık hepimiz biliyoruz.

     Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperiofficial hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi