26 Şubat 2015 Perşembe

İpana Pro-Expert Hepsi Bir Arada Diş Macunu Analizi

   Kadının en güzel makyajı gülüşü aslında.Dilediğimiz gibi gülebilmek hatta kahkaha atabilmek bizim ömrümüzü uzatan tek yöntem olduğu için hiçbir şeyden çekinmemek aslında tamamen diş sağlığımıza alakalı.Hepimiz güldüğümüz vakit ışıldayan inci gibi dişlere sahip olmak istiyoruz ki bir diş macunundan ilk beklentimiz dişlerimizi daha beyaz ve lekesiz göstermesi. 

     Biz her ne kadar olaya estetik açıdan baksak da uzmanlar başka yönlerden de yaklaşıyor diş sağlığına.İçimizde diş ağrısı ve dişçi korkusu olan çok kişi var biliyorum.Bunları yaşamamak için ise doğru ürünler ile bakım yapmayı ihmal etmemek gerekiyor. 


  Ben bu yazıyı hazırlamadan önce birkaç uzman ile görüşme yaptım.Ve ulaştığım sonuç hep aynı.İyi bir fırça ile düzenli ve doğru bir fırçalama tekniği uygulandığında esasen piyasada olan bir çok ürün bizim hedefe ulaşmamız için emrimize amade.

     1 ay önce Watsons ailesinin denememiz için göndermiş olduğu İpana Pro-Expert Diş Macunu İpana ve Oral B işbirliği ile geliştirilerek piyasaya sunulmuş bir ürün.


     İpana Pro-Expert Diş Macunu iddia edildiği üzere çözünebilir mikro aktif tanecikler içeren ilk diş macunu.İçeriğinde florür, stannus ve polifosfat gibi önemli bileşenlerin olduğu belirtilmiş.Aslında çoğu içeriğe reklamlarda yeterince kulak misafiri oluyoruz. Örneğin florür özellikle diş çürüklerine karşı koruma ve dişleri daha beyaz bir forma kavuşturmayı hedeflerken, stannus diş mines aşınması ve kanama gibi diş eti sorunlarına karşı koruma sağlıyor. Buna ek olarak polifosfat ise yüzey lekelerini ve diş taşı oluşumlarına karşı dişlerimizin direnmesini sağlıyor.Tüm bu içerik birleşince ortaya temiz bir nefes çıkıyor. 


     Diş macununu birlikte kullanılması tavsiye edilen Oral B Pro-Expert Clinic Line Pro-Flex diş fırçası ile 1 aydır kullanıyorum ve izlenimleri yazmanın zamanı geldi.

      Diş macunu turkuaz mavi renkte ve içindeki mikro aktif taneciklerin net bir şekilde görüldüğü bir yapıya sahip.Fırça üzerine bir miktar sıktıktan sonra dişlerimizi fırçalarken keskin ve bana göre diş macunu ile alakası bile olmayan bir tat ile karşılaşıyorsunuz.Açıkçası tat olarak bana hitap etmedi hatta hoşuma bile gitmediğini söyleyebilirim.Ancak dişlerimi fırçalarken gördüm ki yoğun içeriği sayesinde tek fırçalama ile bile dişlerimde gözle görülür bir temizleme gerçekleştirdi.Garip bir his bu arkadaşlar, macun yapısı oldukça ağır ve dişlerimi fırçalarken sanki kese yapıyormuşum gibi hissettim.Bu açıdan darbeli temizlik olarak nitelendirebileceğim bir durum söz konusu.


      Kullandığım süre içerisinde diş ve diş etlerimde hassasiyet, rahatsızlık ve kanama gözlemlemedim.Macun yoğun florür içerse de diş rengimde fark edilir bir beyazlama olmadı.Tat konusundaki görüşlerim de sadece benim yapmış olduğum bir tespit değil;  birlikte kullandığım ailem de tadını beğenmediklerini söylediler. 

     Ancak tat olayı tamamen bizim zevkimize kalmış bir durum,  zira bize iyi gelen birtakım tıbbi ürünler de kötü tat ve kokuya sahip olabiliyor.Verdiği net temizlik açısından başarılı bulduğum bir macun oldu.Mide hassasiyetiniz var ise bence tercih etmeseniz daha iyi olabilir. 


    Arkadaşlar içerik olarak diş macununun sağlığa dost olmayan kimyasallar içerdiğini söylemek zorundayım.Silica, SLS GİBİ KİMYASALLAR gebe ve emziren arkadaşlarımız için tehlikeli.Marka da bunu bildiğinden macunun YETİŞKİNLER VE 12 YAŞINDAN BÜYÜKLER için olduğu konusunda bizleri uyarıyor.Zira florür oranı yüksek olan diş macunlarının çocuklar tarafından da kullanılmaması gerekiyor.Ürünün üretim tarihinden itibaren 24 ay içinde tüketilmesi gerekiyor ki bu süre bana çok uzun geldi.Hayvan deneyleri konusunda hassas iseniz bildiğim kadarı ile İpana hayvanlar üzerinde malesef deney yapan bir marka.


     Gelelim Oral B diş fırçasına.Benim kullandığım Oral B fırçalara nazaran daha yumuşak kıllı olduğunu gözlemlediğim bir yapısı var.Fırçalamayı ve temizliği kolaylaştırıyor.Diş etlerine ve diş minesine zarar verecek bir yapısı da yok.Piyasadaki birtakım diş fırçaları diş minesinde tahribat yaratacak kadar sert vaziyette.Belki lekeleri gidermesi açısından tercih ediyor olsak da dişlerimizin bize çok daha uzun süreler hizmet etmesi açısından diş yapımıza zarar vermeyen bu tipte fırçaları kullanmakta fayda var.

     Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur arkadaşlar.Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına önerileri incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial  hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz. 

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi