22 Şubat 2015 Pazar

İNCE SANDIĞIMIZ DUDAKLARIMIZ GERÇEKTEN İNCE Mİ?

SERZENİŞ :

" Dudaklarım çok ince!"
" Ne sürsem yakışmıyor!"

    Bu yazıyı okumadan önce dudaklarındaki ruju sil ve aynada dudaklarını incele.Gördüğün pembe/kırmızı yerlerin dudakların olduğunu düşüneceksin ve böyle düşündüğün için rujla dudaklarını renklendirdiğin yerler o aynada gördüğün renkli kısım aslında.Peki senin dudakların sadece o gördüğün renkli kısım mı? Hayır!


    Dudaklarımız içlerinden geçen kılcal damarlardaki kan akışı sebebiyle renkli gördüğümüz kısımlardan ibaret değil.Dudak gemi yani dudak çizgisi aslında renkli kısımdan çok daha yukarıda bulunuyor.İşte o çizginin bulunduğu yer de aslında senin dudakların.Hatta dudaklarının başlangıç yeri.

   Şimdi aşağıda gördüğün rujsuz resmi bir incele.Dudakların renkli görünen kısmı üzerinde daha belirgin duran ten rengine sahip bir bölge daha var.Ancak sen renkli kısmı dudakların zannettiğin için sadece o bölgeyi renklendirdiğinden dudaklarının aslında bir kısmını boyamış oluyorsun.

      Gördün mü? Aslında Nihan'ın dudakları aslında çok daha üst kısımdan başlıyor.İşte dudak çizgisi dediğimiz bölge de gördüğün ten rengi kısım.Eğer sadece renkli kısmı renklendirirsen oluşacak görüntüye bak şimdi :
  
      Bu uygulama ile dudak çizgini boş bırakıp sadece görünen bölgeye rujunu sürdüğün için dudakların olduğundan çok daha ince görünür.Nude tonlu rujlarda az da olsa bu hatayı kamufle ediyor olsak da esas koyu renk rujlarla bu hata daha çok belli olur.Dudakların olduğundan daha ince görünür, boş olarak görünen kısımlar ise cabası.


     Eğer tespit ettiğin dudak çizgine ruj uygulamaya taşırma endişesi ile çekiniyorsan ten rengi ya da rujuna uygun bir dudak kalemi ile dudak çizgini dudağının renkli görünen kısmı ile birleştirerek bir bütün yakala.İşte bu hattı belirginleştirdiğin anda dudaklarını rujla boyayacağın kısım bütünüyle ortaya çıkacaktır.Bak bakalım aradaki farka? Görebiliyorsun değil mi?

   Eğer bu hattı belirginleştirmesem ilk resme bakıldığında benim de dudaklarım ince kabul edilebilir ancak doğru uygulama ile hem dudaklarımızın gerçek şeklini ortaya çıkarırız hem de o bir türlü kendimize beğendiremediğimiz ruj daha güzel kendini gösterir.

    Şimdi tam tersini düşünelim.Dudakların eğer çok kalın ve etli ise daha dar bir görüntü elde etmek için dudak çizgin yine sana kılavuz olacak.Bu kez o gördüğün çizgiye değil sadece renkli gördüğün kısma ruju uygularsan dudakların olduğundan daha ince görünecektir 

    İşte bu kadar basit! Yeter ki yüzünün en güzel kısmı olan dudaklarının şeklini ve başlangıç yerini tanı.Doğru makyaj yüz şeklimizi, uzuvlarımızı tanımaktan geçer.O sebeple kendine "oram şöyle buram böyle" diye çamur atacağına kendini öncelikle tanı ve kendin için doğru uygulamayı yap.

    Umarım senin için yararlı bir paylaşım olmuştur.Makyaj uygulamaları ve sıcağı sıcağına paylaşımlar için instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz. 

Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi