8 Şubat 2015 Pazar

CİLDİNİZ NEME DOYSUN : RİVAL DE LOOP HYDRO NEMLENDİRİCİ MASKE İNCELEMESİ

 Cilt bakımımızda en çok dikkat etmemiz gereken olay cildimizdeki nem dengemizi sağlamak.Cildinize elinizi attığınızda eğer yağlı bir his duyuyorsanız cildim yumuşak ve nemli diyerek kendinizi kandırmamanız gerekiyor zira yağ ile nem farklı şeyler arkadaşlar.

     Nem ister yaşımız 20 olsun,  ister 60 olsun her yaş grubunda ihtiyacımız olan şey.Nem ihtiyacının cilt yapımız ile de hiçbir ilgisinin olmadığı konusunda da beylik sözler edeceğim size.Cildimizi yaşımız ilerledikçe kırıştırmayacak, sarkmasına sebep olmayacak en büyük etkenlerden biri o.

     Geçtiğimiz ay cilt analizinde cildimde nemsizlik sıkıntımın olduğunu öğrenince olaya müdahale etmem gerektiğini hatırladım.Benim bu sıkıntıyı yaşamamın sebebi mevsimsel olsa da mevsime bakmamak gerekiyor, yaz kış farketmez cildimiz nefes almalı, düzenli olarak nemlendirilmeli.


     Cilt bakımına dünya paralar döken biri değilim, zaten burada incelemesini yaptığım ürünlere masraf yaptığım için ne kozmetik ne de cilt bakım ürünlerinde pahalıya kaçmamaya çalışıyorum.Rossmann'a uğradığımda Hydra serisine yönelince "hadi bir deneyeyim!" diyerek Rival de Loop Hydro Nemlendirici Maske'yi sepetime attım.


     Ürün iki kullanımlık ve henüz çift taraflı halini resimleme fırsatım olamadı, sebebi mi? Memnuniyetten! Haftada rutin olarak iki kez uygulayınca cildimde rahatlama,  ferahlama ve yer yer kuru olan yerlerde kalıcı diyebileceğim bir yatışma gözlemledim.4 lira gibi komik bir fiyata bu kadar bakımı bekliyor muydun derseniz elbette beklemiyordum.

    Rival de Loop Hydro 2×8 ml Nemlendirici Maske kural olarak tüm cilt tiplerine uygun olarak tanımlanmış ancak yağlı ciltler için biraz düşünmek gerekiyor içeriğinde badem yağı da olduğu için.Cilde nem takviyesi yapan en önemli özelliği yosun ekstreleri ve mineraller içermesi.Ciltteki kan dolaşımını hızlandırarak cildi nemlendirmeyi hedefliyor.Zaten cildimizi yatıştıran, tahrişleri engelleyen Pantenol tüm hydro ürünlerinde olduğu gibi içerikte başı çekiyor.


    Nem maskesi olsa da içeriğinde badem yağı ve avocadin cildi zengin yağlar bakımından desteklerken dış etkenlerden de korumayı amaçlıyor.Şimdi bana avocadin nereden çıktı derseniz piyasada bulunan ve hatrı sayılır nem içeren tüm cilt bakım ürünlerinde yer alan bir içerik olduğunu da hemen söyleyelim.

      Maskeyi tertemiz ve hiçbir ürün uygulanmamış cildinize 2 mm kalınlığa erişecek şekilde göz ve dudak bölgesi hariç bol bol sürüyoruz.10-15 dakika beklettikten sonra kalan kremi masaj yaparak cildimize yediriyoruz.Maskeyi sürmeye başladığınız anda cildinizde yoğun bir karıncalanma hissedeceksiniz ki bu da maskenin çalışmaya başladığını gösterecek.Sonrası zaten ferah, yumuşacık olmuş ve nem takviyesi almış bir cilt oluyor. 

     Bildiğiniz üzere Rival de Loop ürünleri vegan ve katkısız ürünler. O sebeple paraben,  SLS, ftalat gibi zararlı içeriklere de rastlamıyoruz.Ben sonuçtan çok memnun kaldım ki bir sonraki cilt analizimde cildimdeki nem seviyesi yükseldi.Kullandığım süreçte kızarıklık,  tahriş,  sivilce gibi aksi durumlara sebep de olmadı. 

    Uygun ve erişilebilir bir fiyata harika bir maske olduğunu düşünüyorum. Daha ayrıntılı paylaşımlar için instagram hesabım nihanperiofficial ı takip etmeyi unutmayın.


   Sevgilerimle

      Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi