20 Şubat 2015 Cuma

AVON ULTRA COLOR İNDULGENCE SERİSİ RUJ DENEYİMLERİM

  Kozmetik dünyası bizim iş hayatımızdan daha yoğun.Aslında işleri hiç de kolay değil; yüzlerce kadına anket yap, beklentilerini sapta, sezon renklerini takip et, ruj içeriğini değiştirmek için bir çok içerik incelemesi yap vs..Zor, ama bir o kadar da keyifli.

     Gün geçmiyor ki, artık çıkan seriler ışık hızında birbiri ardına piyasaya sürülüyor; özellikle katalog firmaları bu açıdan sürekli değişim halinde.Bu değişimlerin sonucu olarak Avon markası da yeni bir ruj serisi ile karşımıza çıkmış.Bu kez hedef dudakları nemli gösterip canlı renkler ile buluşturmak.Baharın ayak izlerini sadece takvimlerden gördüğümüz bu günlerde aşağıda göreceğiniz renkler gerçekten iyi geldi.     Türkiye'de pek çok seveni olan ve 2014 BrandSpark Türkiye araştırma sonuçlarına göre ruj kategorisinde en iyi marka seçilen Avon, bu kez parlak ve nemli dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar için 20 farklı renk seçeneği ile yeni Ultra Color Indulgence serisini hazırlamış.Ağırlık hissi vermeyen, nemlendiren ve dudaklarda yağ gibi kayarak pürüzsüzlük sağlayan yeni Ultra Color Indulgence serisinin yapılarına baktığımızda dudak balmı edasında bir nemli yapı gözlemliyoruz.

    Dışarıdan baktığımız zaman rujun renginin oldukça opak duracakmış gibi hissediyorsanız rujun duruşunun opak olmadığını da belirtmem gerekiyor.Dudağa orta saydamlıkta rengini veriyor, verdiği nem sayesinde dudağımızı da kurutmuyor.     Avon'un True Color teknolojisine dahil edilen bu seride en çok ön plana çıkan Red Tulip rengi dışında bahar renklerine ağırlık verilen 20 farklı renk de mevcut.Bendeki renkler İn Bloom, Peach Petunia, Garden Rose ve Red Tulip renkleri.Hemen renklerine bir göz atalım:

 In Bloom:

     Açık nude tonu diye tabir ettiğimiz bir ton, dudağa sürümü oldukça kolay olsa da bu serinin açık tonlarında malesef dalgalanma problemi var.Koyu tonlarda ise bu problem görülmüyor. Benim dudaklarımda lipbalm gibi durdu ve dalgalandı, o sebeple sadece günlük makyajlarımda balm niyetine kullanabileceğim bir renk.
Peach Petunia:
 

   Turuncuya çalan güzel bir mercan tonu ve baharda açan envayi çiçeklerin rengini hatırlattı bana.Yazın bronz tende dahi çok güzel duracak baharlık/yazlık bir ton.Rengi İn Bloom rengine nazaran dudakta daha belirgin duruyor.
Garden Rose:
 
  

  Eğer siz de benim gibi pembenin soft halini seviyorsanız; bu ruju siz de seveceksiniz.Dinamik, mavi alt tonlu ve çoğu pembe tonlu allığa uyum sağlayabilecek bir pembe.Dudağa rengini net bir şekilde veriyor dalgalanma yapmıyor.
Red Tulip:
 

  Bana kalırsa bu ruj serisinin en çarpıcı rengi, ateş kırmızısı.Rengini dudağa inanılmaz belirgin bir şekilde veriyor.Normal şartlarda bu kadar nem oranı yüksek rujlarda bu tip kırmızıların oldukça saydam durması gerekir.Bu ton bu genel kanıyı kırmış, oldukça dikkat çeken parlak ve canlı bir kırmızı.

   Rujların sunumu kibar bir ayna eşliğinde ve kutularının içinde hiç bir deformasyona uğramadan bana geldi.Bu tip sunumlar oldukça önemli.Sadece rujların üzerindeki Made in China yazısına gerçekten kızıyorum.Keşke Çin'de üretilmese.Doğal olarak bir önyargı oluşuyor.

     Eğer problemli, kabuk bağlayan dudaklarınız varsa bu tip nem oranı yüksek rujlar dudaklarınızdaki problemleri oldukça belli ediyor.O sebeple eğer bu rujları edinmek isterseniz dudak peelinginizi ihmal etmemeniz gerekiyor.Ölü derileri ön plana çıkarmak elbette ki hoş bir görüntü sağlamaz.Ancak benim gibi kabuklanma problemi olmayan dudaklara sahipseniz çantaya atmalık ve her zaman kullanabileceğiniz rujlar arasına girebilir.Hem doğal hem de canlı bir görünüm veriyor.
     Bu kadar olumlu düşüncenin yanında bir olumsuz yönü var yalnız.Dudak içlerinde ve kenarlarında pütürlenerek birikme problemi yaşayabilirsiniz.O sebeple yine de gün içinde dudaklarınızı kontrol etmenizde fayda var.Onun dışında her ne kadar çok kalıcı rujlar olmasa da parlaklıkları gerçekten takdire şayan.

   
alıntıdır.
    Elinize katalog geçtiyse özellikle Chocolate Rose gibi koyu tonlara mutlaka göz atın, renk skalası gerçekten çok güzel.12,50 TL gibi bir fiyata sahip bu rujlar yanlış hatırlamıyorsam.
  Bu rujların kullanıldığı makyaj uygulamalarını ve sıcağı sıcağına önerileri incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz.
     Sevgilerimle

       Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi