20 Şubat 2015 Cuma

AVON MESMERİZE EAU DE TOİLETTE KADIN VE ERKEK PARFÜM İNCELEMESİ

    Kokumuz bizim imzamız gibi, her zaman söylediğim üzere makyajımız, kılık ve kıyafetimiz akıllarda yer etmese de kokumuz her zaman hafızalarda kalıyor.Bunun için dünyaca ünlü markaların parfümlerine bütün bütçemizi ayırmamıza da gerek yok; sağlığımızı tehdit eden dolum parfümler dışında, Avon ve benzer markalar da çok güzel parfümler piyasaya sunuyor.O nedenle güzel koku pahalı koku değildir diyerek yazıya başlamak en doğrusu.

    Bazı markalar kimi zaman öyle parfümler çıkarır ki markanın değil parfümün ismi anılır hep.Avon da bu markalardan biri bana göre.Örneğin bir Far Away, bir Celebre, bir Perceive dediğiniz zaman hemen kokular gelir burnumuza.Ancak kozmetik gündemi değiştikçe yeni keşifler yapılarak yeni ürünler de piyasaya sunuluyor.Avon'un sevgililer günü için piyasaya sürdüğü Mesmerize Parfümü de bu yeniliklerden biri, hatta bana göre klasikler arasına girebilecek parfümlerinden olacak.
     İki parfümün de şişesinin rengi olarak lacivert ve dore düşünülmüş.Tasarımı güzel, şık ve dikkat çekici.Kocaman bir kalpli kutu içinde yapılmış sunumu da sevgililer gününün anlam ve önemine uygun olmuş.

     Mesmerize hem kadınlara hem de erkeklere hitap edecek gerçekten gizemli ve zarif bir parfüm.Kadın versiyonu oryantal ve çiçeksi sınıfına rahatlıkla konulabilecek bir tınıda.Yeşil limon, frezya, şakayık ve yasemin çiçekleri ile tende ilk başlangıcını yapıp vanilya ve odunsu notalar ile tendeki duruşunu tamamlıyor.

     Parfümü sıktığınızda çiçeksi esanslarının kısa bir süre sizinle olduğunu, saniyeler sonra vanilya kokusunun baskın olmaya başladığını hissediyorsunuz.Özellikle ilk notalar çok güzel harmanlanmış ki ben yeşil limon esansını kesinlikle hissetmedim.Ancak oryantal kokuları çok seven biri olarak parfümün tenimdeki bitişini çok beğendim.


Ten yapısı olarak çiçeksi esansları çok iyi taşıyamıyorum.Genellikle vanilya, amber, misk gibi esanslar benim tenimde çok daha kalıcı sonuçlar veriyor.İşte bu parfümün bende kalıcı olmasının sebebi baskın notasının vanilya ve odunsu esanslar olması.O sebeple severek kullanacağım parfümler arasına girdi bile.Ancak;

      Daha önce sizlerle parfüm sillage(silaj)ının ne demek olduğunu paylaşmış ve örnek vermiştim.Yolda yürürken arkanızda bıraktığınız tüm kokuların sillage ı yüksek kokular olduğunu söylemiştim.Dior Addict, Tom Ford Black Orchid, Dior Hypnotic Poison gibi yüksek sillage a sahip kokular karşısında sillage bakımından orta düzeylerde bir parfüm.Yani çevrenize parfümün kokusu çok fazla yayılmıyor.Teninizde parfümün kokusunu yoğun olarak alsanız da size çok yaklaşılmaz ise karşınızdaki kişinin bu parfümün kokusunu alabilmesi biraz zor.

       Mesmerize biraz da çikolata kokusunu andırıyor bende.Eskiden dolum parfüm kullandığım zamanlarda David Walker parfümlerinden chocolate isimli bir koku vardı, neredeyse aynı diyebileceğim bir kokuya sahip.Sonuç olarak elime bir Avon kataloğu geçse sipariş verebileceğim parfümlerden biri olacağına eminim oldukça çekici bir koku olmasından dolayı.


      Mesmerize parfümünün erkek versiyonunu ise çok sevdiğim 
"biri" denedi.O benim tam tersim bir zevke sahip, genellikle odunsu kokulardan değil; marine tarzı kokulardan hoşlanıyor.Ben Mesmerize For Men parfümünün de oryantal bir koku olduğunu düşünürken baktık ki bu parfüm muhteşem bir traş losyonu kokusu edasında.Sanki yaz mevsiminde deniz kenarındaymışız gibi bir his duyduk ve ben bu kokuyu oryantal olarak değil marine bir koku olarak değerlendirdim.Oysa ki içeriği benim burnumu ters köşeye yatırıyor.
     
   Avon Mesmerize For Men, turunçgil ve zengin odunsu kokularla sarmalanmış oryantal ve baharatlı bir parfüm. Üst notalarda bergamot, mandalina, nane ve elma kokuları hissedilirken, orta notalarda kişniş ve kakule gibi baharatlar duyuluyor. İkonik parfümün üst notaları amber ve vanilya büyüleyici bir etki yaratıyor.Amber ve vanilya kokusunu traş losyonu ile bağdaştırın şimdi, ilginç değil mi?


   Şimdi erkek parfümüne de el attım, geçtiğimiz günlerde bayan kokusunu değil erkek kokusunu da kullandım, artık parfüm tartışması yaparsak şaşmayın.Yakıştı da ona, teninde kalıcılığı iyi ve fazla nota değişimine uğramayan bir parfüm.

     Parfümler arasında gramaj farkı gözümden kaçmadı.Bayan kokusu 50 ml iken erkek kokusu 100 ml.Bu ayrımı biraz haksızlık olarak değerlendiriyorum.Şubat ayında bu parfümlerin fiyatları 30,50TL ve 31,50 TL arkadaşlar, testerlarını deneme fırsatınız olursa mutlaka bakın biz bitince yeniden almayı düşünüyoruz.

     Makyaj uygulamalarını ve sıcağı sıcağına öneriler incelemek isterseniz instagramdaki nihanperiofficial hesabımı takibe alabilir, güncel yazıları okumak isterseniz siteye üye olarak nihanperi ailesine dahil olabilirsiniz.


Sevgilerimle

Nihan

     
    


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi