10 Ocak 2015 Cumartesi

YANAKLARDA DOĞAL RENKLER :FARMASİ TENDER BLUSH ON ALLIKLARI

    Makyaj dediğimiz kavramı lego gibi düşünelim.Her bir parça yerine oturduğu vakit ortaya güzel bir resim çıkabilir.Allık uygulaması da makyajımızın lokomotiflerinden biri.

   Çoğu zaman gramajı yüksek olan ürünlerin daha bereketli oldukları ve uzun süreli kullanım vaadi verdikleri için daha çok tercih edilmesi gerektiğini söyleriz.Ancak bazen de makyaj çantalarımızda yüzümüzü renklendirecek bir allığa ihtiyacımız olacağından o büyük ambalajlı ürünümüzün çantaya sığmadığından yakınırız.O sebeple makyaj çantamıza kolaylıkla yer alacak, fazla yer kaplamayacak 5 gr'lık bir allıktan bahsedeceğim sizlere.


      Yanaklarınızda kızarmış izlenimi verecek ya da yanaklarınızı fresh turuncular şeftaliler pembeler ile renklendirecek güzel bir allık serisi Farmasi Tender Blush On serisi. Orta-yüksek düzeyde pigmentli yapısı ve sadece çok yakından fark edebileceğiniz minik ışıltılara sahip olan bu seri, doğal renkleriyle oldukça ilgi çeken bir seri.Üstelik hafif de parfüm kokuyor.

    Allık orta - yüksek düzeyde pigment içerse de tozutmaya müsait yapısı ile fırçanızı "ayarında" daldırmanız gerektiğini hatırlatıyor önce bu kaydı düşelim.Ten makyajınızı yaptıktan sonra fırçanız ile yapacağınız kararında ve ufak dokunuşlar ile aradığımız o fresh renklere sahip yanaklar elde edebiliyoruz.Bendeki rengi alt tonunda turuncu yoğunluğu bulunduran, yanaklarımda şeftalimsi turuncu bir duruş sergilememi sağlayan 09 numarası.


    Gün içerisinde o kadar çok yanlış uygulama görüyoruz ki! Aslında allık uygulamasının göz ve ten makyajımızı, hatta rujumuzu sürdükten sonra yapılması gerekiyor.Tene, gözlere ve dudaklara renk vermediğiniz takdirde cildiniz gözünüze  oldukça renksiz görüneceğinden allık uygulamasını abartmanız mümkün.Bu ürün gibi hafif tozlaşmaya müsait olan ürünler fırçaya çok fazla geleceğinden yanaklarınızda büyük bir renk patlaması yaşamanız olası.O sebeple bu allık yapısına benzer bir allığınız varsa azar azar uygulamaya başlayın,  ihtiyacınıza göre rengi arttırın.


     Normal şartlarda Farmasi firmasının ürünlerinde talc,paraben,mica gibi içeriklerin olmadığını açıklıyoruz ancak ürün içeriğinde paraben ve sülalesinin olduğunu görmek bu konuda takıntısı olan arkadaşlarımız için pek de iyi bir durum değil.Geçtiğimiz yazılarda Farmasi High Performance Antiaging&Control Shine fondoteninde paraben içeriğine rastlamış ve firma tarafından sonraki ürünlerde bu içeriğin kullanılmayacağı yönünde bilgilendirilmiştim.Ne var ki bu allığın Ağustos 2014 tarihinde üretilmiş olduğu dikkate alındığında bazı kozmetik ürünlerinde bu uygulamanın halen devam ettiğini görüyoruz.Ben içerik takıntısı olan biri değilim ancak dikkat edenler için bu hususları yazmak durumundayım.Bu arada ürünün 4 yıl kullanma süresi var, bu kadar kimyasalla da beni şaşırtmayan bir süre açıkçası.

    Ben fresh ve daha genç bir görünüm elde etmek istediğim zamanlarda ve kırmızı/coral tonlarda ruj kullandığımda bu allığı tercih ediyorum.Hem çantaya atmalık, hem kolay bitirilebilir olması ; cildi oldukça sağlıklı göstermesi açısından da beğendiğim bir allık oldu kendisi.


     Bu allığa dair incelemelerde Mac ürünleri ile karşılaştırıldığını okusam da; ben bizim kozmetikçilerimiz tarafından üretilen bir ürünün incelemesinde yabancı unsurlara yer vermek istemiyorum.Benim için "değerli" çünkü.

    Ürün incelemesi dışına çıkacağım belki ama bir Farmasi üyesi olarak 180 gün alışveriş yapılmadığı takdirde üyeliğin sona erdirilmesi gibi bir kuralın insanı alışverişe "ZORLADIĞI" kanısındayım.Başka markaların sürelerinin çok daha uzun olduğu düşünüldüğünde bir Türk firmasının kendi vatandaşına karşı sergilediği zorlayıcı tutumunu anlamakta güçlük çekiyorum.O ay insanın maddi durumu iyi olmayabilir ya da kozmetik ihtiyacı olmayabilir."Birşeyler al yoksa üyeliğin yanacak, ertesi ay üyelik ücreti ödersin" gibi bir tavrı Farmasi'ye yakıştırmıyorum.

    Evet ben bu ay kozmetik ihtiyacım olmadığı halde bir oje dahi almak ZORUNDAYIM arkadaşlar.Bu durumun kaldırılmasını en azından 1 yıla uzatılmasını sizlerin huzurunda diliyorum ki kendimizi zorunda hissetmeyelim.Dayatma haline dönüştü, hoş olmadı.

     Allığın ve tüm Farmasi ürünlerinin kullanıldığı makyaj örneklerini görmek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.


Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi