9 Ocak 2015 Cuma

SOĞUK HAVALARDA CİLDİN KALKANI : FARMASİ WİNTER PROTECTİON YÜZ KREMİ

  Soğuk bu sene Türkiye'yi fena vurdu.İzmir'de dahi suları donduran, gündüz dahi eksileri bulan hava "soğukluğu" neticesinde birçok cilt problemini de beraberinde yaşadık.
 
  Cildimiz hiçbir zaman sabit karakterli olmaz; elbette ki asgari müşterek özellikleri devam etse de mevsime göre karakter değiştirebilir.İşte cildimizin sıcak havaya nazaran daha çok değişim göstererek ayak uydurmakta zorlandığı soğuk hava ile karşı karşıya geldiği bugünlerde yüzümüzün pişmemesi için yoğun nem veren kremlere ihtiyacı var, özellikle A ve E vitamini çok önemli.

   Öncelikle önemli bir konuyu açıklayalım.Anadolu'da soğuktan kavlanmak diye bir tabir vardır ki cildinizin piştiğini, acıdığını ve yandığını hissedersiniz. Yanaklardaki kılcal damarlar yüzeye çıkar.Burun üzeri ve kenarları kızarmaktan kabuklanır ve soğuk yanması dediğimiz olay gerçekleştiğinde cilt yüzeyi yanarak soyulmaya başlar.Unutmayın ki soğuk ilk önce cildin tepe noktalarına (çene, burun gibi) nüfuz eder.

O sebeple kışın kullanacağınız krem içeriklerinde A, E vitamini olmasına lütfen dikkat edin diyerek cildimizin dış etkenlere dayanıklılığını özellikle E Vitamininin sağladığına bir kez daha dikkat çekmek istiyorum.

    İşte Farmasi'nin de bu soğuklara bulmuş olduğu çözüm olan kış kremi; önce kış desenli ambalajı ile kalbimi çalmasının yanı sıra yapısı ile de cildimi bu soğuklarda inanılmaz rahatlattı.    Son zamanlarda ağız kenarları ve burun üstümün aşırı soğuyan havaya tepki göstererek kuruduğunun farkındaydım ancak acıbadem kremleri ile atlatmaya çalışıyordum. Ancak acıbadem kremi soğuklara karşı cildimi koruyamadığı için burun üzeri deri soyulması, yanaklarda tahriş gibi görünen kızarmalar gündeme geldi.Hali hazırda elimde Farmasi Kış Kremi olunca denemek istedim.Zira acıbadem kremini yüzünüze boca etmeyi göze aldıysanız içinde buğday yağı (Wheat Germ) olan kremi gayet korkusuz bir halde sürersiniz.


   Ürün içeriğinde A, B, D ve E vitaminlerinin yanı sıra buğday yağı bulunuyor.Yani anlayacağınız bu kremde kışın cildinizin soğuğa karşı mukavemetini arttıracak bütün silahlar kullanılmış.Bir de üzerine gliserin de eklenmiş ki bu durum ürünün cilt üzerinde kalıcılığını da arttırıyor.Paraben ve türevlerini görmemek de mutlu edici bir husus.

     Pudramsı, bebek kokusuna benzer kokusu var ve ben koku konusunda çok hassas bir insanım.O sebeple kokusunu beğendiğim ender kremlerden biri.

     Yapısı ise çok ilginç;  zira yüze sürdüğünüzde önce yağ gibi kayan krem; saniyeler içinde ciltte emilerek nemli olmayan ama yoğun bir his veren tabakamsı bir vaziyet alıyor.Bu durumdan hoşnut olmayan çıkabilir çünkü kremi ilk uyguladığınızda cildinizin yumuşacık olacağını sanmayın, cildiniz adeta kalkanla korunuyor.Ben bu hissiyatı Farmasi antiaging argan özlü kremde de yaşadığımı söyleyebilirim.Sonuç ise korunaklı, vıcık vıcık olmayan bir cilt oluyor. Ancak uyaralım; yağlı ciltlerin kullanımına pek uygun değil yine de.Bende sivilce, alerjik reaksiyon da olmadı.

    Kışın genellikle ürün değiştiririm ama bu kış bu kreme takılı kalacağım gibi görünüyor.Ancak 25 ml olması büyük sıkıntı, memnun kalınca bitmesini istemiyoruz haliyle.
    

    Bu kremden beğeni ile bahsetmiş olmamın sebebi bize gönderilen yılbaşı paketinde yer almış olması değil.Ben zaten bir tane edinmiştim, bu ikinci kremin oldu.Devamı da gelecek havalar böyle giderse, çünkü peynir ekmek gibi gidiyor.

Farmasi ürünleri ile yapmış olduğum makyaj örneklerini incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.

    Sevgilerimle
     Nihan
 
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi