25 Ocak 2015 Pazar

ORİFLAME OPTİMALS EVEN OUT CC KREM İNCELEMESİ

    CC kremlerin hedeflerini çoğu yazımızda açıklamış olsak da kısaca belirtelim; ne fondoten kadar yoğun ve kapatıcı özellikte ne de renkli nemlendiriciler kadar hafif yapıya sahip cc kremler yüzümüzdeki renk eşitsizliklerini örtmeyi hedefleyen ve bakım özelliği biraz daha fazla olan ürünlerdir.

     O sebeple ten makyajında kapatıcılık arayışında olmayanlar ve makyajında hafiflik isteyenler için bb/cc/dd kremler bana göre çok güzel bir alternatif.En azından maske etkisi yaratarak cildimizde ikinci bir ten hissi vermiyor ki özellikle 20li yaşlardaki genç ciltler için daha az tahribat yapan seçeneklerden biri.

    Bugünkü konuğumuz da Oriflame Optimals serisine ait Even Out CC Kremi oldu.     Oriflame Optimals Even Out CC kremi öncelikle Optimals cilt bakım serisi altında çıkarılmış ve cilt bakım serisi içeriğinden kendinde etkiler barındıran bir ürün.Cildimizde 9 etki vereceği iddiasında olan Rimmel, Farmasi, Garnier gibi markaların hizasında duruyor.

-Koyu leke oluşumunu önlemeye yardımcı olma,
- Cilt dokusunu aydınlatma,
-Anında rengi eşitleme ve düzeltme,
- Gözenekleri küçültmeye yardımcı olma,
-Cilt dokusunu pürüzsüzleştirme,
- Erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olma,
-Tüm gün süren mat görünüm sağlama,
- SPF 20 gibi iyi sayılacak derecede güneş koruma özelliği ile cildimizi güneşin zararlı etkilerinden koruma gibi bir çok olumlu vaatleri olan bu kremin vaatlerini ne kadar yerine getirdiğini hepbirlikte tartışalım.

   Ürün pek çok fondotenden çok daha fazla bir gramaja sahip.50 ml olması ürünün sizlerle çok daha uzun süre olacağını gösteriyor.Elbette memnun kaldığımızı bildiğimiz denediğimiz ve verim aldığımız ten ürünlerinin 100 ml dahi olmasını isteriz ancak sipariş üzerine ve denemeden aldığımız ürünlerin bana göre 30 ml olması kafi.Zira memnun kalmadığımız zaman bu kadar fazla gramajda ürünü heba etmek zorunda kalıyoruz.

    Yapı olarak cc kremin çok ince bir yapıya sahip olduğunu söyleyemeyeceğim.Neredeyse fondoten gibi yoğun bir yapıya sahip. Ancak fondoten yapısına nazaran çok daha nemli bir yapıda.

     Sürdüğünüz zamam evet,  cilt alt tonunu çok güzel bir şekilde eşitliyor hatta kusurları bile iyi denebilecek bir oranda kapattığını dahi söyleyebilirim.Nemli bir yapıda olduğu için cildi kurutmayan bir özelliğe sahip.Hatta ben kuru ciltlerin dahi severek kullanabileceğini düşünüyorum.

      Her ne kadar ciltte tüm gün matlığı koruma gibi bir vaadi olsa da ben ortada bir matlık göremedim.Bu yorumu yapıyorum ama bende ıslak bitiriş veren çoğu ten ürününün başka arkadaşlarımızda mat bir bitiş sağladığına dair yorumlar okuduğum için ciltten cilde etkilerinin farklı olabileceğini hatırlatma gereği duyuyorum.Ben de ıslak ve nemli bir bitiriş sağladı ki matlık istediğim zamanlarda pudra ile sabitlemiş olsam da gün içinde t bölgemde parlama sorunu yaşadım.Gliserin içeren bir ürünün mat durabileceğine inanmak zaten mümkün değil.

     Gözenek küçültücü etkisini ise gözenek problemim pek olmadığı için malesef gözlemleyemedim.Benim gözeneklerim küçüktür, gözeneklerimiz cildimizin nefes boruları olduğu için bu boyuttan daha da küçülmesi de ihtimal dahilinde değil.O sebeple gözenek problemi olan arkadaşlarımızın yorumlarını dikkate almanız bu sorunları yaşayan sizler için daha doğru bir yaklaşım olur ürüne karşı.


    Bu ürünle ilgili en büyük şaşkınlığım ise rengi oldu.Ben esmer bir tene sahip olduğum için mantıklı olarak medium rengini tercih ettim.Ürün rengi bende koyu ve pembe alt tonlu durdu ve yazın kullanabileceğim ürünler bölümünde yerini aldı malesef.Bildiğiniz gibi Oriflame Isveç menşeili bir marka ve ürünleri genellikle İskandinav ülkelerin bayanları için daha uygun renklere sahip.Ancak medium renginde biraz aşırıya kaçılmış; medium to dark (ortadan koyuya) demiş olsalar bana göre daha doğru olurdu.

     Ancak benden daha koyu bir tene sahip olanlar rahatlıkla kullanabileceklerdir.Tabii bu tip sipariş ile alınan ürünlerde renklerin cildimizde sürpriz sonuçlar vermesi çok büyük bir ihtimal.Kataloglar çoğu zaman yanıltıcı olabiliyor malesef.


     İçerik konusunda hassas olan arkadaşlarımızı üç içerik konusunda uyarmamız gerekiyor. Bu ürün paraben türevlerini içerdiği gibi, dimethicone ve disodium edta gibi alerjik ciltlerin dikkat etmesi gereken içeriğe sahip.Aynı zamanda parfüm de içeriyor,  bu konuda hassas olanların aklının bir köşesinde bulunmalı.

     Normal şartlarda bir ten ürünü 10 ila 30 faktör arası güneş koruması içeriyor.Bu ürünün koruması 20 faktör. Kışın da kendini güneşten korumak isteyenler için ortanın biraz üzerinde diyebileceğim bir korumaya sahip.

    Sonuç olarak medium tonunun cildime koyu olması sebebiyle yazın kullanacaklarım ürünler bölümüne geçiş yapan, cilt tonumu gayet güzel eşitlediğini ve cildimi kurutmadığını düşündüğüm bu CC krem konusunda benim düşüncelerim bunlar.

     Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi