3 Ocak 2015 Cumartesi

NOTE COSMETİCS TERRACOTA IŞILTILI PUDRA İNCELEMESİ

     Özellikle cildinin mat ve solgun göründüğünü düşünen arkadaşlarımız için ecnebi diliyle highlighter- Türkçesi aydınlatıcı pudra tam bir kurtarıcı.Yüzümüzdeki yüksek noktalara ya da vurgulamak istediğimiz yerlere uyguladığımızda çarpıcı ve sağlıklı bir ten görüntüsü veren aydınlatıcı pudralar konusunda tanıştığımız ilk ürün The Balm Mary Lou Aydınlatıcı Pudrasıydı.Bu pudra ile tanışmadan önce herhangi bir inci/kırık beyaz sedefli bir farı uygulayarak aynı görüntüyü vermeye çalışıyordum itiraf edeyim.

      Mary Lou sedef ayarı biraz kaçmış bir aydınlatıcı pudra idi.Çok yoğun uyguladığımızda kozmetik hayatımıza burnunu sokan "disko topu" tabiri ile tanıştığımız için daha soft bir görüntü elde edebilmek adına aydınlatıcı arayışım Note Terracotta Pudra 01 "Stardust" rengi ile sona erdi.Uzun bir süre kullandıktan sonra bize de incelemesini yapmak düştü.

      NOTE Terracotta Pudra herşeyden önce gramajı ile oldukça bereketli bir ürün.Yapı olarak Mac Soft&Gentle Pudrasına benzese de  sanıyorum ışıltı bakımından bir tık daha düşük performansta.
     İncecik yapısı ile fırçaya kolay gelebilen ve cilde daha doğal bir aydınlık bir görüntü veren terracota pudranın içeriğinde ise ilginç şeyler var.

  Belki de ilk kez bir terracota pudra içinde cilde faydalı bir yağ ile karşılaşıyoruz. İçeriğindeki macadamia yağı içerdiği palmitoleic asit ile cildin ihtiyacı olan yağ ve nem dengesini korumaya yardımcı olarak cildin yaşlandıkça kaybettiği bu oranı takviye etmesi ve dengelemesi açısından çok önemli bir özelliğe sahip.

    Sürekli olarak karşılaştığımız terracota tabiri ürünün fırınlanmış ve ince olmasına rağmen yüksek pigmentaston içerdiğini gösteriyor;  öncelikle bilmeyen arkadaşlarımız için açıklayalım.Terracota özelliği taşıyan pek çok ürün cilde uygulandığında daha yoğun renk verir ve genellikle sedefli bir görüntü çizer.O sebeple allık, far ve pudra arayışında yüksek pigment ve ışıltı tercih edecekseniz tercihinizi terracota ürünlerden yana kullanın.      Arkadaşlar bu pudranın yapısı yukarıda da belirttiğim gibi incecik.Cildinizdeki şakaklar, burun üstü, çene ve dudak çizgisi gibi yüksek yerleri aydınlatmak için da kullanabilir ya da tüm cildinizde sağlıklı bir ışıltı isterseniz cildinizin bütününe de uygulanabilir bir pudra.Her ne kadar marka tarafından yüksek kapatıcılık sağlayan bir ürün olarak lanse edilmiş ise de bana göre kapatıcı bir ürün değil.Eğer cildinizin belirli yerlerine ya da tümüne aydınlık vermek isterseniz bu ürünü tercih edebilirsiniz.Bakın görüntüsüne ışıl ışıl :     Üründe paraben bulunmaması ve ciltteki gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna sebep olmaması da ürünün tercih edilebilirliğini arttırıyor.İçeriğindeki yağ sayesinde cildimde kuruma, pullanma da gözlemlemedim.Sadece ürün lansmanında belirtilen cilde nem verme özelliğine katılmıyorum toz bir yapıya sahip olduğu için.Bu tür içeriğe sahip ürünler olsa olsa cilde daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

      Ürünün açıldıktan sonra kullanım süresi 18 ay ve oldukça uzun bir süre.Ancak 18 aya takılmayın toz ürünlerinizi sağlıklı olarak muhafaza etmek kaydı ile daha uzun süreler de kullanabilirsiniz.

   Şimdi gelelim fasülyenin faydalarına....

   Bu ürünün görünümü böyle değil.Resim çekerken kendi kendine kırıldı.İnstagramda arkadaşlarımızdan fikir istedim;  zira pudranın preslenmiş halinin resmi özensiz bir çekimmiş gibi algılanabilirdi.Ben her ürünümü bitene kadar kullanmaya ve değerlendirmeye çalışıyorum o sebeple kullanabilmek için alkol/kolonya ile preslemek durumunda kaldım.O sebeple ürünün esas şeklini sizlere yansıtamadığım için kusuruma bakmayın.

Kırılmış hali :


Preslenmiş Hali:

     Ürün ince yapıda olduğu için çok zor preslendi.Eğer presleyemeseydim çok sıvı yapıda bir fondotenimin içine karıştırıp fondotene ışıltı katacak ve bu şekilde de değerlendirmeye çalışacaktım.

     Arkadaşlar böyle durumlarda kırıldı deyip paranızı çöpe atmayın, değerlendirin mutlaka. Herşeyin bir çözümü var.Hiçbirşey yapamadıysanız bana mail atın birlikte değerlendirelim, birlikte çözelim sorunu.

    Sonuç olarak büyük bir memnuniyetle kullandığım pudram; bitince yine alacağım.
Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi