10 Ocak 2015 Cumartesi

MEMNUN KALMADIĞIMIZ NEMLENDİRİCİLERİ DEĞERLENDİRME

    Her zaman söylediğimiz gibi mevsim her ne olursa olsun cildimizin neme ihtiyacı var.Cildimizdeki nem kaybı ciltteki ince çizgi oluşumuna davetiye çıkardığı gibi erken yaşlanmayı da körüklüyor.Cilt bakımı konusunda herkesin bir rutini var gerek okuduğu bilgilerden gerek ise alışveriş sırasında edindiği bilgilerden yola çıkarak herkes cilt yapısına uygun nemlendirici ve tonik kullanıyor.

KADIN KISMISI KURBAĞA GİBİDİR, ÖPE ÖPE DOĞRU NEMLENDİRİCİYİ BULUR!

    Biliyorsunuz ki piyasada bir çok nemlendirici krem mevcut.Bizler de kullana kullana cildimize hangi nemlendici kremlerin iyi geldiğini tespit ederek yolumuza o krem ile devam ediyoruz.Ancak her ürün beklediğimiz nem takviyesini sağlayamayabiliyor.Ancak evlat sokağa atılmıyor, yetiştirip büyütmek size kalmış. 

    Nemlendiricimizi değerlendirmek için üç şeye ihtiyacımız var:

1-Gülsuyu
2-Damlalık
3-Pompalı serum vs şişesi


     Nasıl değerlendireceğimize başlamadan önce neden gülsuyu kullandığımızı açıklayalım.Gülsuyu tonik gibi kullanıldığında cildi rahatlatan, yatıştıran ve nemlendiren bir özelliğe sahiptir.Gözeneklerde biriken kir ve yağı temizler ve uzun vadede gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.İçeriği sebebiyle antioksidan olup antiaging görevi görerek ciltteki kırışıklara iyi gelir, yeni oluşumları önler.Ayrıca antiseptiktir, sivilce oluşumunu engeller; var olan sivilcelerin kurumasını hızlandırır.Ve sürpriz!  Göz altı morlukları için de faydalıdır.

     Hal böyleyken nem verme oranı sizi tatmin etmeyen nemlendiricilerinizin içine DOĞALLIĞINDAN EMİN OLDUĞUNUZ gülsuyunu katarsanız nemlendiriciniz ile birlikte sizin için harika bir serum olacaktır.

    Şimdiden söyleyeyim yaptığımız şey bir krem değil, içeriğe sıvı girmesi sebebiyle serum haline dönüşecek bir işlem.Sevmediğiniz kremin yoluna antiage bir serum olarak devam etmesi bence harika olur.

NASIL YAPACAĞIZ?

    Kullanmadığımız nemlendiricimizin içine herhangi bir damlalığı yerleştirerek damlalığın içine kremi doldurmakla başlayacağız işe. (Damlalığı kreme daldırıp pompasını sıktığınız anda içine krem dolmaya başlayacak)Aldığınız kremi boş olan serum şişesine transfer edeceğiz.Bir çok kez bu işlemi tekrarlayarak şişemizi dolduracağız.
    Serum şişesinin 3/4ü kremle dolduğunda bu kez damlalığımızı gülsuyumuzun içine yerleştirip gülsuyu çekeceğiz.Damlalar halinde gülsuyumuzu transfer ettikten sonra serum şişemizi çalkalayacağız.Serum hazır hale gelecek.

    Bu yaptığımız işlem yukarıda da söylediğim gibi kremsi bir tonik elde etmemiz için.Gül suyunun da yardımıyla nemlendirici kreminizin nem verme oranı daha da artacak; cildiniz serum etkisiyle daha fazla rahatlayacaktır.

    Bu işlemi yapmak zorunda değilsiniz arkadaşlar.Ben sadece elinizdeki ürünleri değerlendirebilmeniz ve nemliliğini yetersiz bulduğunuz kreminizi serum olarak kullanabilmeniz için seçenek sunuyorum.

     Sevgilerimle

      Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi