2 Ocak 2015 Cuma

MAYBELLİNE DREAM PURE 8 İN 1 BB KREM HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM

     Bir konuda hata yapıyoruz.BB kremler piyasaya öyle bir sürüldü ki "sanki"fondoten etkisiyle yoğun kapatıcılık vaad eden ürünler bunlar! Arkadaşlar BB kremlerin amacı cildimizi fondoten gibi kaplamadan cilt alt tonumuzu dengeleyip daha sağlıklı bir görüntü elde etmemizi sağlamak sadece.Yoksa firmaların aldatıcı yorumlarına aldanarak BB krem almaya kalkarsanız sürdüğünüzde hayal kırıklığına uğrama şansınız yüksek, zira kapanmayan sivilceleri görünce çemkirmeyin.

     Garnier markası sayesinde kozmetik dünyamıza giren BB kremler pek çok marka tarafından da üretilerek piyasaya sürüldü.Bunlardan biri de Maybelline markasıydı.


      Maybelline iki tipte BB krem geliştirdi, biri normal ciltler için daha fazla nem ve ışıltı veren bir seriydi, diğeri de yağlı ciltler için % 2 salisilik asit içeren seriydi. Tabii ben yazmakta biraz geç kaldım bu ürünü.     Maybelline Dream Pure BB kremi ile tamamen sağlıklı bir cilt görünümü hedeflemiş.Salisilik asit içeriği ile sivilce oluşumunu önleme hedefi ön plana çıkıyor.Ciltteki kusurları gizlediğini, kızarıklıkları nötrlediğini, gözenekli görüntüyü azalttığını söyleyen bu ürün hakkında oldukça net fikirlerim oluştu.

KAPATICILIK :

     Yok denecek kadar az; sadece cilt alt tonunu eşitliyor hafif renk vererek renk dengesizliklerini nötrlüyor.Ancak BB kremde kapatıcılık yukarıda belirttiğim gibi az seviyede olacağından bu ürünün kapatıcı olmaması doğası gereği normal.

GÖZENEK GÖRÜNTÜSÜ HAFİFLİĞİ :

    Ürün oldukça sıvı bir ürün.Gözenek görüntüsünün hafiflemesi için ürünün bu derece sıvı değil tam tersi daha silikonlu bir yapıya sahip olması gerekir.Ürünü sıvı yapıda olduğu için çok az miktarda uygulamak gerekiyor ki aksi halde fazlasını kusabilir.Dolayısıyla bu kadar sıvı bir ürünün gözenek gizleme gibi bir "huyu" olamaz.Gözenek azaltması ise % 2 lik salisilik asit oranı ile nereden baksanız bir 10 yılı alır.


YAĞ İÇERMEZ :

     Doğrudur, ürün yağ içermiyordur ama ben neden hem kendimde hem de beni izleyen arkadaşlarımda parladığına dair sıkıntılar duyuyorum? Benim cildim karma, yağlı için geliştirilmiş bir ürünün karma ciltte dahi parlama yapabildiğini anlayabilmiş değilim.Parlama olayı sıkıntı oldu açıkçası, içinde gliserin var daha ne olsun yağlı cilt ürününe gliserin mi konur?


     Aşırı parlaması dışında ortalama bir BB krem olarak yorumlayabileceğim Dream Pure 8 in 1 BB kremi Light,Medium ve Medium Deep olmak üzere 3 renk olarak piyasaya sürülmüş.Ben esmerim ve Medium Deep bana koyu geldi, light ise açık düştü.Siteyi seven dikenine katlanır dedik indirimde aldık diyelim; açacağız birşekilde rengini.

    Arkadaşlar elbette bir ten ürünü içeriğinde salisilik asit olması büyük avantaj.Çünkü ten ürünleri çoğunlukla gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna sebebiyet verebiliyor.İşte salisilik asit bu oluşumun önüne geçmeye çalışan ve siyah nokta oluşumunu engelleyen bir içerik.Spf 15 koruma ile de kış be ilkbahar aylarında kullanılabilecek bir BB krem. Ancak benim cildimde bir türlü oturamadığı için bir daha tercih edebileceğim bir ürün değil.

Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik  hesabımdan ulaşabilirsiniz.


Sevgilerimle

Nihan
Farmasi üyeliği için: İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi