5 Ocak 2015 Pazartesi

MANİKÜRSÜZ TIRNAKLARI KAMUFLE ARACI :LAPİTAK PROFFESİONAL TIRNAK BAKIM KREMİ

      Tırnak bakımında tırnaklarımızın sert ve güçlü olması ilk hedef olsa da; bakım dediğimiz şey sadece tırnak boyundan ya da yapısından ibaret değil.

      Tırnak etleri ne kadar yumuşak ve pürüzsüz görünür ise tırnaklar da bir o kadar muntazam görünüyor.Çok bilindik bir tırnak bakım rutini olan manikür hiçbir kadının bağımlılığı olmamalı. Evet manikür yaptırarak tırnak kenarlarındaki etlerin kesilmesi suretiyle estetik bir görüntü elde etsek de, tırnak eti her defasında kesilme ihtiyacı duyduğundan bu rutin bazı zamanlar işkenceye dönüşebiliyor.Çünkü manikür bir kesim işi; işin ucunda kan gövdeyi götürebilir ve enfekte olarak her tür hastalığa davetiye çıkarabilirsiniz.

      O sebeple tırnak eti giderici ojeler çıktığından beri tırnak etlerini bir çubuk vasıtasıyla geriye itmeyi tercih edenlerin sayısı neredeyse manikür tercih edenler ile yarışacak hale geldi.Ama düzenli krem kullanılmadığı durumlarda rahatsız edici bir durum kapıda : Kuruyan ve sertleşmiş tırnak etleri!      Bugüne dek hepimiz ellerimize ve tırnaklarımıza faydalı olan pek çok bakım kremi kullandık.Mutlaka o sertleşmeleri 10-15 dakikalığına da olsa gidererek yumuşacık ellere sahip olmuşsunuzdur.Ancak el nemlendiricilerinin çoğu sadece el derisini hedef aldığından tırnak etlerinde fazla etkili olmazlar; çünkü tırnak kenarlarındaki deriler el üzerindeki derilerden daha fazla katmanlı olup tabaka tabaka kurumaya elverişlidir.Nasır oluşabilmesinden pay biçin.

     Geçtiğimiz yıl tırnak bakımı için çok faydalı olan Dax Sulphur tırnak bakım kremini paylaşmıştım; hem tırnakları güçlendiren hem de tırnakların daha hızlı uzamasını sağlayan bir kremdi.Ancak krem bulunmaz hint kumaşı çıktı, her yerde aradık sorduk soruşturduk ben ve instagram ailem olarak.Ama efsane bir üründü kabul ediyorum.

      Dax sulphur kremi artık hiç bulunamaz hale gelince uzun bir süre benzerini yapmaya çalıştım ancak kükürt özlerini bulabilmem mümkün değildi.Artık bulamam diye düşünürken bayram tatilindeki indirimde Lapitak Tırnak Bakım Kremi dikkatimi çekti ve denemek istedim.


     Miktar ve ambalaj olarak oldukça küçük olduğu için çantaya hatta cüzdana, montun cebine, pantolon cebine bile girebildiği için yanımdan ayırmadım sürekli tırnak etlerime masaj yaparak sürdüm.Sonuç?O zamandan beri tırnak etlerimi kesmedim.Çünkü krem tırnak etlerinin sertleşmesine izin vermediği için tırnak etlerim kurumadı ve nemli görüntüsü ile manikürsüz olduklarını kimseye çaktırmadı.

    Kremin amaçları;  kuruyan ve sertleşen tırnak etlerini yumuşatarak tırnakları bakımlı göstermek ve tırnakları güçlendirerek çatlama ve kırılmalara karşı korumaya yardımcı olmak olarak gösteriliyor. Bu krem sadece tırnak etleri için de tavsiye edilmiyor, tırnak üzerine uygulandığında üzerine kolaylıkla oje sürülebileceğinden hatta sürülen ojenin kuruma süresinin kısalacağından da bahsediliyor.Gerçekten ciddi vaatler.

     Kullanmaya başlayalı 1 aydan fazla süre oldu ve tırnak etlerim halen yumuşacık ve sertleşme yok.Tırnak etlerini geriye itmiş olsam da kesme ihtiyacı duymadım.     Tırnak etleri ve tırnaklar üzerinde sanki kadife kumaşa dokunuyormuşsunuz hissi oluşuyor kremi sürdüğünüzde.Bunun sebebi de kremin neredeyse balmumu kadar yoğun ve kıvamlı olması.


     Tırnaklarım kırılmasa da zaman zaman belli bir yerinden küçük bir katman soyulduğu oluyor ama ben o kısmı kesmeyip üzerine Rimmel Nail Nurse 14 gün bakım ojesini sürerek yola devam ediyorum.Bir süre sonra soyulan kısım sertleşiyor ve tırnakta herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bu kremi kullandığım zaman bu işlemi yapmadım.Soyulma gözlemlemedim, kremi ojesiz tırnaklarıma kullandığım zamanlarda tırnaklarımın sertleştiğini söyleyemesem de elastikiyetinin arttığını söyleyebilirim.

    Yalnız kremin ojenin kuruma hızını arttırdığına dair "ütopik hayallerine" katılmıyorum.Ojem yine standart süresinde kurudu.

     Krem içeriğinde tırnağa çok faydalı olan gliserin mevcut.Gliserin tırnak yüzeyini fligran gibi kaplayarak tırnağımızı dış etkenlerden korur.Ancak bir çuval incir bu kadar güzel berbat edilir tabirinin en güzel örneği; krem içeriğindeki paraben ve tüm sülalesi malesef.Krem doğal içerikli bir krem değil.

     Şunu da belirtmek isterim ki tırnağa ve tırnak etlerine yönelik bir kremin neden 15 ml olduğunu anlayabilmek de gerçekten mümkün değil.Keşke daha gramajlı olsaydı.

     Sonuç olarak tırnaklarıma bakım yapan, tırnak etlerimi kadife gibi yumuşatan ve bir süredir manikür yaptırmaya gerek duymamamı sağlayan Lapitak Professional Tırnak Bakım Kreminden ben çok memnun kaldım.

     Artık Dax kadar hızlı uzama sağlamasa da tırnakları daha sağlıklı hale sokan ve etleri oldukça güzel yumuşatarak kamufle eden kremi size önerme vaktidir!

Sevgilerimle

Nihan
      
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi