31 Ocak 2015 Cumartesi

GIOVANNİ 2CHİC BREZİLYA KERATİNİ VE ARGAN YAĞI ULTRA YATIŞTIRICI DURULANMAYAN BAKIM VE ŞEKİLLENDİRME İKSİRİ YORUMLARIM

      Kabaran/elektriklenmiş saçları elbette hiçbirimiz sevmiyoruz.Hatta saçlarımız kimi zaman öyle boyutlara gelebiliyor ki makyaj yapılmamış yorgun bir yüz dahi bakımsız saçlar kadar dikkat çekmiyor.Peki bu saçlar neden elektrikleniyor?

Saçlardaki elektriklenmenin en önemli nedeni, saçlardaki nem eksikliği. Az su tüketilmesi, saçların aşırı ısıya maruz kalması ve fazla işlem geçirmesi, mevsim koşulları, saçımıza uygun olmayan ürünlerin kullanılması hatta genetik kodlarımız bile saçlarımızdaki elektriklenmenin sebebi olabiliyor.

    Bu elektriklenmenin önüne geçmek adına saçlarımızı eskiden yağ kürleri ve duş esnasında uyguladığımız saç kremleri ile baskılamaya çalışmış olsak da artık tek ürünle hatta durulama dahi yapmaksızın saçımızı şekle sokmak mümkün olabiliyor.
    Ben özellikle elektriklenmenin önüne geçmek adına geçtiğimiz yaz bir ürün keşfettim ki inceleme yazısını paylaşmak bugüne nasip oldu.Ürünümüz Giovanni 2chic Brezilya Keratini ve Argan Yağlı Yatıştırıcı Durulanmayan Bakım Kremi.


     Nemli saça eşit bir şekilde dağıtılarak uygulanan Giovanni Bakım Kremini durulamanıza gerek yok; kısacası sür-çık kremlerinden biri.Saçımıza uyguladığımız zaman herkese hitap edemeyecek bir koku hissetmeniz olası zira ben beğendiğimi pek söyleyemeyeceğim.Hatta zamanında bazı arkadaşlarımız ürünün çöp kokusunu andıran bir kokuya sahip olduğunu iletmişlerdi.O kadar kötü olmasa da benim de pek anlaşamadığım bir kokusu olduğunu söylemem gerekiyor.Zaten Brezilya keratini içerip de güzel kokan ürüne pek rastlamadım.


    Saça uyguladıktan sonra saçınızı daha yumuşak ve kolay taranır hale geliyor.Saç kurumuş olsa da ilk başta uygulanmış hali gibi yumuşaklığını koruyor ve uçuşmuyor.Hatta zaten düz olan saçlarımda daha da baskılanarak dümdüz bir etki yarattığını söyleyebilirim.Elbette kıvırcık saçlarda düzleşme sağlayabilmesi mümkün değil.
   Ürünün boyalı saçlarımda herhangi bir tepkime ya da akmaya sebep olduğunu gözlemlemedim ancak vaat ettiği gibi kırık uçları koruma değil kırıkları daha çok yumuşatma özelliği olduğunu söyleyebilirim.

    Giovanni markası organik sertifikaya sahip bileşenler içermekle birlikte hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka.Bu üründe de % 100 bitkisel kökenli bileşenler var, örneğin bitkisel kökenli bir protein olan Phyto-Keratin içeriyor.İşte saçı baskılayarak düzleştiren de bu keratin sayesinde oluyor.


     İçerik konusunda hassas olanlar için ürünün ftalat, yapay koku, paraben, PEG, sülfat ve boyar maddeler içermiyor olması oldukça sevindirici bir gelişme.

    Sonuç olarak eğer elektriklenen ya da uçlarda kırıktan kaynaklanan sertlikler gözlemlediğiniz saçlara sahipseniz; yoğun kokuya karşı hassasiyetiniz yoksa bu ürünü tercih edebilirsiniz.

  Sevgilerimle

    Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi