6 Ocak 2015 Salı

ELİTE KOZMETİK MAKYAJ SABİTLEYİCİ SPREY HAKKINDA YORUMLARIM

     Yüzümüze kozmetik ürünlerimiz ile ama profosyonel ama amatörce renk vermeye çalışıyoruz.Ancak iş makyajı yapmakla kalmıyor elbette.Gün içerisinde cildimiz yabancı maddelere adapte olmaya çalışsa da bazen kozmetik ürünümüzü üzerinde fazla tutamayabiliyor, belki daha fazla sebum üretiyor ya da elimizi istem dışı olarak yüzümüze götürdüğümüzde yüzümüzde makyajdan eser kalmayabiliyor.Hele yaz mevsiminde bu ihtimalleri çoğaltabiliriz ki sıcak havayla beraber salgıladığımız ter de makyajımızı ortadan kaldıran sebeplerden biri.

     Bugün yazımıza konuk olan makyaj sabitleyici sprey ve türevleri, sadece yüzümüzdeki makyajı sabitlemek için değil ten makyajı sonrasında cildimizdeki yoğun makyajlı görüntüyü hafifletmek ya da ıslak formda uygulanabilecek farlarımıza dokunduracağımız fırçaları ıslatmak amacıyla da kullanılır.    Hepimizin aklına makyaj sabitleyici sprey denilince Mac Fix Plus gelse de ben daha uygun, daha ulaşılabilir ürünlerin peşindeyim.Çünkü içinde bir lokma sıvıya 35 (bildiğim fiyatı) lira vermek biraz düşündürücü geliyor.

    O sebeple çeşitli arayışlar içerisindeydim.İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde kendi spreyimi yapmıştım gülsuyu ve gliserin yardımıyla.Mekanizma gayet güzel çalıştı, gayet de makyajıma yardımcı oldu.Tarifini öğrenmek isteyen arkadaşlarımız olursa yazan arkadaşlarımızın emeklerine saygı duymak adına internetten araştırıp okuyabilirsiniz demek ile yetiniyorum.

      Makyaj sabitleyici sprey olarak bu platformda önce Flormar markasına ait sprey ile tanıştırırdık sizi.O da güzel bir üründü ancak deodorant kıvamında olduğu için bereketli bir ürün değildi.İlgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

    Kendi yaptığım sprey bitmeye yüz tutunca biraz araştırma yaptım ve bugünkü konuğumuz Elite Makyaj Sabitleyici Sprey ile tanıştım.Bir kozmetik dükkanında bulduğum tam 120 ml'lik spreyi 19 liraya aldım çıktım.Sonuç ise bir harika.


     Makyaj sabitleyici sprey, bir yandan makyajımızın kalıcılığını arttırmaya; bir yandan da cildimizin doğal nemini korumaya yardımcı oluyor.İçeriğinde yer alan bisabolol ise cildi yatıştırıcı ve daha düzgün gösterici bir özelliğe sahip.Bu arada makyajı sabitlemek derken dudak makyajımızı da sabitlediğinden bahsetmiyoruz; elbette ki rujumuzu tazelemek durumundayız.

      Makyajımızı tamamladıktan sonra spreyi gözlerimizi kapatarak 20 ila 30 cm uzaktan ince bir tabaka olmak kaydıyla yüzümüze sıkıyor ve kurumasını bekliyoruz.Kuruduktan sonra makyajınız daha dayanıklı hale geliyor.


    Ürünün alkol koktuğunu hemen hissedeceksiniz.Evet, içeriğinde alkol var ancak paraben ve türevi yok.Son kullanma tarihi Aralık 2015 ve Aralık ayına kadar bitireceğim ürünü.

    Ben ilk resimde gördüğünüz üç spreyi de kullandım.Mac fix plus ve kendi yaptığım sprey benim cildimde fazlasıyla parlama yaptı ancak; far fırçalarıma uyguladığımda çok güzel sonuçlar elde ettim.Ancak Elite Makyaj Sabitleyici Sprey ile cildimde rahatsız edici bir parlama olmadığı gibi makyajım da yaptığım gibi kaldı.Fırçalarımda da far uygulamasında başarılı sonuçlar aldım.

    Şunu da belirtmek isterim ki ürünün gramajı yukarıda da belirttiğim üzere memnun edici boyutta.O sebeple yoluma devam edeceğim ürünlerden biri olacak.


     Fix Plus ürününü çok sevenler olabilir,  işin içine ironi katmak için "ecnebi usulü" demem ürünün yabancı olmasından kaynaklanıyor,  dalga geçiyormuşum gibi algılamayın çünkü bu fikirlerim yüzünden instagramda sevmeyenim, sevenimden çok..Elite kozmetik Alfar grubunun bir markası ve ürün Türk Malı.Artık nihanperi platformunda elimden geldiğince "Türk Malı" günleri yapmaya gayret edeceğim.

Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi