19 Ocak 2015 Pazartesi

EL BAKIM RUTİNİM : RİVAL DE LOOP 2 IN 1 CHERRY BLOSSOM KREM & MASKE VE EL PEELİNGİ

    El bakımının sadece manikür yaptırıp oje sürmekten ibaret olduğunu düşünüyorsanız yanılgınız büyük derim.Zira ellerimiz en sık kullandığımız, en çabuk deforme olabilen ve havalara karşı en hızlı tepki veren uzvumuz.Tüm bunların yanı sıra temizlik göstergesi...

    El peelingi ve maskesi işin aslında "gösteriş" kısmı.Siz elinizi düzenli olarak yıkayarak tertemiz tutar, tırnak temizliği ve bakımına dikkat eder ve kuruluk hissettiğiniz an ellerinizi nemlendirmeyi ihmal etmezseniz elbette siz de bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.İlla ki yok el maskesi, yok peeling falan...Aslında şart değil,  eskiden el maskesi var deseler vallahi kıkır kıkır gülerdim.Ki alternatiflerden de bahsedeceğim size.

    Şimdi öyle bir cümle kuracağım ki tepki çekecek, aforoz edileceğim biliyorum.Her insanın tüy problemi vardır; kimi bayanın elleri üzerinde de bu problemler görülür.Ten renginize göre çok farkedilen bir tüy görüntüsü var ise epilasyon yoluna başvurmanızı tavsiye ederim.Bu sorun esmer ya da beyaz ten farketmiyor, sorun varsa isterseniz dünyanın en güzel tırnaklarına sahip olun görüntü yine kötüdür. (yermek için söylemiyorum arkadaşlar doğruları konuşmak gerekiyor)
   Şimdi, manikürümüzü kuaför ya da kendi imkanlarımız ile tamamladıktan sonra sıra ellerimiz üzerindeki ölü derilerden ve pürüzlerden kurtulmaya geliyor.Çünkü yumuşacık ellere sahip olmayı kim istemez ki!

    Ben Rossmannlarda bulabileceğiniz Rival de Loop Kiraz Çiçeği Özlü Granüllü El Peelingini kullanıyorum el bakımım için.Çok uygun fiyatlı bir ürün olduğu için bizi zorlamayacak, uygulaması kolay ve mis gibi kokan bu el peelingi; cildimizdeki ölü derileri ortadan kaldırarak içindeki pantenol ve kiraz özleri sayesinde ellerimizi yumuşacık yapıyor ve rahatlamasını sağlıyor.Bir diğer özelliği de yoğun gliserin içermesi sayesinde ellerimize nemi hapsetmesi.Verdiği nem uzun bir süre bizimle kalıyor.


    Ben el peelingini nemli ellerimin üzerine masaj yaparak uyguluyorum ve biraz ellerimin üzerinde ürünü bekletip daha sonra da yıkıyorum.Masaj yaparken ellerimin resmen hava aldığını ve ferahladığını hissediyorum.

    Ürün içeriği nispeten temiz, Disodium Edta ve Propylen Glycol dışında içerik takipçilerini rahatsız edecek bir içeriğe rastlamadım.Ürünün de açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi gerektiğini hatırlatalım.

    Ölü derileri attık, gözenekleri açtık, el yüzeyini düzgünleştirdik ve sıra ellerimiz üzerinde daha yoğun nem etkisi yaratacak maskeye geldi.Rival de Loop Kiraz Kokulu 2si 1 arada El kremi&Maskesi uygulaması da bakım rutinimizin ikinci aşaması.


    Bu ürün hem el kremi hem de el için yoğun bakım maskesi olarak iki şekilde de kullanılabiliyor.El ve tırnaklara yoğun bakım uygularken kuruluğu da alıyor.İçerik olarak el peelinginden farklı olarak jojoba, badem yağı ve shea yağı bulunması sayesinde ellerimizi yumuşatıp dış etkenlere karşı korumayı hedefliyor.

    Krem olarak gün içerisinde her zaman kullanabileceğiniz bu ürünü maske olarak kullanmak isterseniz ellerinize ince bir tabaka halinde sürerek 5-10 dk arası etki etmesini bekleyeceksiniz.Ben bazen gece ellerime sürerek eldiven yardımıyla maskenin tüm gece ellerime nüfuz etmesini sağlıyorum.Eğer eldiven kullanmayacaksanız maskeyi uygulayıp beklettikten sonra masaj yaparak iyice elimize yediriyoruz ya da kozmetik pamuğu yardımıyla fazlasını alıyoruz. (Yıkamıyoruz)

     Ellerim bu bakımlardan sonra hem mis gibi kokuyor, hem de yumuşacık ve pürüzsüz hale geliyor ve bittikçe bu ürünleri alarak bakımıma devam ediyorum.


  Şimdi gelelim "illa ki bu ürünleri almak mı zorundayız?" sorusuna.Cevap, tabii ki hayır!

    Yüzümüzde memnun kalmadığımız cilt bakım peelinglerimizi de ellerimize uygulayarak aynı etkiyi sağlayabiliriz.Ki itiraf edeyim ben cildime iyi gelen peelingleri de ellerime uyguluyordum bu ürünü keşfetmeden önce.

    Eğer hiç peelinginiz yoksa harika bir el peelingi için vazelin ve toz şeker bile yeter.Vazeline katacağınız toz şeker bir nevi granül görevi görerek el üzerindeki ölü derileri kolaylıkla giderecek ve elleri pürüzsüz hale getirecektir.

      Şunu da hemen belirtilmiş olalım.Bu maske uygulamasını da pek tabii kendi el kremleriniz ile de yapabilirsiniz.Ellerinize ince bir tabaka halinde sürüp bekletmeniz de bir maske uygulamasıdır.İlla ki maske satın almanız gerekmez, kafayı çalıştırın.

    Biraz fazla dobra bir yazı olsa da hem ürünleri tanımış olduk, hem de ürünlere alternatif çözümler üretmiş olduk hepbirlikte.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

Sevgilerimle

Nihan
   
    
   
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi