7 Aralık 2014 Pazar

YILBAŞI İÇİN PARFÜM ÖNERİSİ : CHANEL COCO NOİR EAU DE PARFUM

      Bir kadını hatırlatacak en önemli etken aslında kokusudur.Elbette ki saç, makyaj ve giyim de akıllarda yer eder ama güçlü ve çekici bir kokunun yerini hiçbir zaman tutmaz.

    Ve unutmayalım ki her mevsimin kokusu ayrı.Bazen kullandığımız parfümler ruh halimize göre değişiklik gösteriyor ancak;  bazı kült diye nitelendirebileceğimiz kokular var ki, değişime izin vermiyor adeta imzanız oluveriyor.

    Parfüm uzmanları parfümlerin ten kimyasına göre değişiklik gösterdiğini,  aynı parfümümün pek çok kadında farklı karaktere büründüğünü belirtiyor.Parmak izimizin bile aynı olmadığı evrende tenimiz de kendine özel, kendine has taşıyor kokuları.

    Herkesin bir imza parfümü var, benimki ise tam bir klasik.Chanel Coco Noir Eau de Parfum.Chanel markasının aslında beğenilmeyecek bir kokusu yok.Her parfümünün kendine has bir karakteri, bir hikayesi ve esinlendiği notaları var.Kabul edilir bir gerçek ki Chanel parfüm konusunda işinin ehli!

     Chanel Coco Noir, Venedik kadifesinin asaletini şişesine taşıyan, Coco Chanel'in siyah rengi ilk kullanan kadın tasarımcı kimliğinden ilham alınarak tasarlanmış tam bir Chanel kadını parfümü. Coco Noir 'in asaletinin o asil renk olan siyah renginden kaynaklandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

     Chanel Coco parfümünden esinlenerek hazırlanan bu koku, tam olarak kadınlığı yansıtan bir koku.Hani "kadın kadın" kokan parfümler vardır ya işte bende de aynı izlenimi veriyor.

    Parfümün üst notalarında greyfurt, bergamot, portakal, kalp notalarında yasemin, gün, kırmızı geranium, paçuli, temel notalarında ise vanilya, sandalağacı ve misk bulunuyor.

     Nota dediğimiz şeyi merak ediyorsanız hemen açıklayalım.Üst nota, parfümü sıktığınızda duyduğunuz ilk koku ilk frekanstır.Aslında hepimiz parfüm beğenirken üst notayı hissederek alıp almayacağımıza karar veriyoruz.Ancak bir 10 dakika sonra kalp (orta) nota sahneye çıkıyor ki bu nota parfümün teninizde oturmaya başlarken verdiği frekans oluyor.

     Ve son...Alt nota ise parfümün teninizde kalacağı süre zarfında sizinle beraber olacak kokuyu yansıtıyor.Yani vanilya asaletini sonuna kadar hissettiriyor size.


     Ben bu kült parfüm ile geçen sene tanıştım ve tenimde duruşunu hissettikçe başka parfümü gözüm görmedi.Tamamen asil, tamamen kadınlığı yansıtan ve özel gecelerinize çok yakışacak bir parfüm olduğu kanaatine vardım.Bana göre kışa yakışacak, teninizi terketmeyecek sayılı kokulardan biri.

    Yılbaşı gecesi eğer özel planlarınız varsa gidin bir deneyin.Küçük siyah elbiseniz ve kırmızı rujunuzla tam bir bütün sergileyecek bu parfüme benim güvenim tam!


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi