3 Aralık 2014 Çarşamba

YAĞLI SAÇLAR İÇİN BAKIM-OTACI BİTKİSEL ISIRGAN OTLU DENGELEYİCİ ŞAMPUAN İNCELEMESİ

   Yağlı saç ile kirli saçı neredeyse herkes karıştırdığından yağlı saçlara sahip arkadaşlarımızın özellikle ergenlik döneminde neler yaşadığını iyi anlayanlardan biri olurdum sanırım.Halbuki kirli saç başkadır, ama saç deriniz yağ üretiyorsa bu "pislik" demek değil hormonlarımızın, bünyemizin bize oynadığı telafi edilebilen oyunlardır diyelim.

   Saçlarımızdaki yağlanma saç derimizdeki yağ salgısındaki artıştan kaynaklanır.Hormonlarımızın yüksek seviyelerde dolaştığı özel günlerimizde, endokrinolojik rahatsızlıklarda ve ergenlik döneminde saçlı deride aşırı yağlanma olması da muhtemeldir.Bununla birlikte aşırı baharat tüketmek, dengesiz beslenmek, aşırı stres hali de yağ salgılarının artmasına sebep olabilir.

    Biliyorum saçlarınızın aşırı yağ üretimine çok sitem ediyorsunuz.Ancak buradaki sorunun yağ üretiminin "aşırı" olmasından kaynaklandığını da unutmayın.Zira yağlı saç derisi saçın tutunmasını ve uzama hızını etkilediğinden "aşırı" üretimi kontrol altına aldığınız takdirde istediğiniz parlak ve sağlıklı görüntü hayal olmaktan çıkacaktır.

     Her zaman söylediğimiz gibi her tür sorunumuzun çözümü doğada mevcut.Bitkilerin şifa verici özellikleri de dikkate alındığında kil, ardıç, limon, katran, yeşil çay, ısırgan otu, biberiye, adaçayı, lavanta içeren ürünler ile yağlı saçların salgı sorununun baskılandığı tespit edilmiş.
     
     Daha önce sizlere Otacı Bitkisel Limon Özlü şampuandan bahsetmiştim, ki saçlarıma verdiği parlaklıktan çok memnundum.Ancak son haftalarda kullandığım Elidor CO-CREATIONS serisi saç dengemi alt üst edip saç derimdeki yağlanma süresini kısaltınca saç dengemi yeniden kurmak "dengelemek" için Otacı markasının dengeleyici ısırgan özlü şampuanını denemek istedim.

      Isırgan Otu Özlü Şampuan saçımın bozulan dengesini kısa sürede toparlamadı.Haftada 3-4 kez yıkadıktan sonra etkisini daha iyi gördüğüm şampuan şuanda saç düzenimi rayına oturtmuş durumda.Limonlu şampuana nazaran daha iyi köpürdüğü ve daha güzel koktuğunu farkettiğim Isırgan Özlü Şampuan saçımı hacimli ve parlak gösterdi.Kepeklenme, kaşıntı ya da başka bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmadım.


     Şampuan açıklamalarında saçın kolay durulandığı ve durulandıktan sonra kolayca tarandığı belirtiliyor ise de saçımı kolayca tarayabilmemin KESİNLİKLE mümkün olmadığını söylemem gerekiyor.

     Normal şartlarda bitkisel içerikli şampuanlar saç boyasını fazlasıyla akıtır.Ancak ben ilginç bir şekilde Otacı Bitkisel şampuanları kullanırken olağanüstü bir akma yaşamadım.


     Otacı şampuanların ıslak saça masaj yapılarak uygulamalı, biraz bekletip bol su ile durulamalıyız.Yağlı ve kepekli saçlarda haftada en az 2 ila 3 kez kullanılması da tavsite edilmekte.

     Her Otacı şampuan gibi ürünler SLS ve paraben içermiyor ve Otacı'nın hipoalerjenik olduğundan hassas ve alerjik ciltler ile dost bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

     Konumuz şampuan bile olsa saçları yağlı olan arkadaşlarımız saçlarını her gün yıkama ihtiyacı duysalar da bu davranışın doğru olmadığını söylemem gerekli.Unutmayın ki saçınızı ne kadar çok yıkarsanız, saç deriniz o kadar çabuk ve seri olarak yağ salgılayacaktır.Saçın yağlanması sürekli yıkayarak çözülecek bir sorun değildir.


  O sebeple DOĞRU ÜRÜN,  DOĞRU KULLANIM, DOĞRU HAMLE! herşeyi çözer!


Sevgilerimle
Nihan

Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi