11 Aralık 2014 Perşembe

SUDOKREM BEBEK BAKIM KREMİ İLE MUCİZE YARATIN!

   Makyajı yapmak sorun ama makyajı ciltte tutmak daha büyük sorun.Bayanların ihtiyaçlarına göre ürün üreten kozmetik markaları sadece renkli kozmetik ürünleri konusunda çıtayı yükseltmedi; makyajı ciltte tutmak için "base" "primer" olarak pek çok ürün geliştirdi.Unutmadan söyleyeyim,  primer kelimesine baz diyen küçülmüyor.Neyse..

     Örnek verecek olursak The Balm Put a Lid On it far bazı, Essence far bazı, Mac Prep+ prime,  Nyx, Artdeco, Urban Decay... Elbette içlerindeki bazı markalar için cüzdanın bir kısmından feragat etmek gerekiyor ise de ulaşılabilir olanlar da biz kozmetikseverler tarafından tuzla buz edildiğinden indirim dönemlerinde bulabilmek mümkün görünmüyor.

    ÇEKMECEYİ AÇIN LÜTFEN!

    Gratis' e gidip de hepimizin severek kullandığı Put a Lid On İt far bazını bulabilmek için çalışan arkadaşlarımıza bu cümleyi kurduk öyle değil mi :) Artık çözümü bulduk, hem de bu çözüm sizi 6 ay bilmediğiniz 1 yıl baz arama sıkıntısından kurtaracak hem de faydası var.Çünkü kullanacağımız ürün 10-15 ml değil.Tamı tamına 60 gr!

      Öncelikle söylemem gerekir ki; fikir bana ait değil.Yabancı bloglarda rastladığım bir yöntem aklıma yattı ve hemen sizler için uygulamak istedim ve sonuç aldım.

    Bu bir kozmetik ürünü değil! Hepimizin aslında aklının bir köşesinde olan; annelerin yavrularının pişikleri için kullandığı, sizlerin kimi zaman maske olarak, kimi zaman ise sivilce geçirmek için kullandığı Sudokrem Bebek Bakım Kremi.


   Ben bu krem ile cildim yandığında tanışmıştım ve sadece yanık, pişik olduğu durumlarda kullandığım bir üründü.Sivilce sönmesi, cilde bakım yapması, leke geçirmesi gibi bir sebeple de denesem de birtakım bloglarda belirtildiği gibi sivilce sönmesi, lekelerin hafiflemesi/kaybolması gibi sonuçlar elde etmedim.Ancak bu krem başka bir işe yaradı! O ARTIK BİR FAR BAZI!

     Ürün yapı olarak sizlerin de bildiği üzere aşırı beyaz ve sabunumsu bir kıvamda.O sebeple sürdüğünüz vakit çok ince bir tabaka halinde uygulamanız gerekiyor.Aksi halde cilde yedirmeniz zorlaşacaktır.ÇOK İNCE TABAKA OLARAK SÜRMEZ İSENİZ FARINIZ KAPAK ÇİZGİLERİNE DOLMAYA BAŞLAYACAKTIR! 


    Göz kapağımıza ince bir tabaka halinde sürdükten sonra tampon yaparak farımızı uyguladığımızda ortaya inanılmaz bir sonuç ortaya çıkıyor. Hiç işe yaramayan farınız dahi sudokrem "bazıyla" rengini vererek canlı ve gün içinde bozulmayan, çizgilere dolmayan bir forma kavuşuyor. İşte elde uygulanmış hali ve aradaki fark :)


     Şimdi akıllara ten makyajı bazı olarak kullanılabilir mi sorusu gelecek.Bu soruya biraz çekimser yaklaşmakta fayda var.Zira ürün çok yoğun ve cilde yedirilirken yağlı bir his alıyor. Bu sebeple yağlı cilt yapısına sahip olan arkadaşlarımızın bu kremi ten makyajında baz olarak kullanmaması gerekiyor.Ciltteki parlama bu krem ile birleşince iki katına çıkacaktır.

     Ancak eğer cildiniz kuru ya da kuruya dönük ise fondoteni tutması açısından bir baz olacağı düşünülebilir.Şuanda size sudokrem baz olarak kullanılmış ten makyajımla yazıyorum ki benim cildim karma;  nispeten baz görevi gördü diyebilirim.Kendi cildimi parlak ve tenimden iki ton açık renk gördüğümden ten makyajı bazı olarak pek içim ısınmadı.

     Gelelim uyarı kısmına.Sudokrem bir kozmetik ya da cilt bakım ürünü değildir.Aşağıda listesini vereceğim kimyasallara alerjiniz var ise KULLANILMAMALIDIR.

"AQUA, PARAFFİNUM, LİGUİDUM, ZİNC OXİDE, PARAFFİN, LANOLİN, CERA MİCROCRİSTALLİNA, SORBİTAN SESQUİOLEATE, BENZYLE BENZOATE, CERA ALBA, BENZYLE ALCOHOL, LİNALYN ACETATE, PROPLENE GLYCOL, BENZYL CİNNAMATE, LAVENDER OİL (lavanta alerjisi olanlar dikkat!!), CİTRİC ACİD, BHA"

     Söylemek istediğim diğer bir husus da yukarıda belirttiğim gibi fikrin bana ait olmaması.İster yabancı olsun, ister Türk; ortada emek var ise bizlerin atıf yapması ve paylaşım yapanları onurlandırması gerek.

O sebeple okuduğum yerleri atıf yapıyorum.

* beentheredonethatgotthelipstick.blogspot.com
* www.dolledupbeauty.co.uk/
* www.youtube.com/channel/UCxMzxURSKBPR37YRSXOv6ZA (gizlicious hesabı)
* İnstagramda @mervebeautyblog sahibesi Merve'nin instagram sayfasında rastladığını belirttiği @medusa_sheka arkadaşımız göz bazı olarak kullanılıp kullanılamayacağı konusunda sayfasında fikir alışverişi yapmış.

   Evet, artık çok iyi çalışan ve 60 gr'lık bir far bazımız olduğuna göre far bazlarına dünyanın parasını vermeye gerek yok arkadaşlar.Sistem çok iyi çalışıyor! Özellikle bebekler için geliştirilen bir krem olduğu için korkmanıza gerek yok ama yine de göze denk getirilirse put a lid on it bazı gibi gözü yakabilir.

Ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan ulaşabilirsiniz.


Sevgilerimle
Nihan
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi