5 Aralık 2014 Cuma

SCHWARZKOPF GLISS KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM KÖPÜĞÜ İNCELEMELERİM

    Saçlarım kusursuz diyen kaç kadın vardır?Milyonda 1.... belki 2...

Hepimizin farklı yapıda saçları var.Kimimizinki doğuştan;  kimimiz de saçlarımızı bu hale bizler getirdik.Saçımıza aslında o kadar çok kimyasal işlem yapıyoruz ki; farkında olarak bile bile saçlarımızı yıpratmakta üzerimize yok.Ondan sonra da toparlamak uzun sürüyor.İşte bugünkü yazımız da kuru ve yıpranmış saçlara sahip arkadaşlarımızı ilgilendiriyor.

     Schwarzkopf markasına gözüm kapalı güvenirim.Arada şampuanları arasından memnun kalmadıklarım vardır ancak bu, benim markaya olan güvenimi sarsmaz.Kendilerini sürekli geliştiren ve sürekli üreten markaların ürünlerini satın alırken çekince duymuyorum hiç.     İşte alırken içimin rahat olduğu saç bakım ürünlerinden biriydi Gliss Onarıcı Saç Bakım Köpüğü.Türkiye'nin ilk saç bakım köpüğü sloganıyla yola çıkmış olsalar da başka köpüklerin varlığını biliyoruz Morfose gibi.

       Ürünün;
- Saç kırıklarında derinlemesine onarım ve kırılmalarda azalma
-Yumuşak ve dokunulası saçlar için günlük bakım
-Eşit dağılım ve uygulamada kolaylık vaat ediyor.

      Ürün köpük formda ama ele sıktığınızda köpük formunu saniyeler içinde terketmeye meyilli.Saça sürdüğünüz anda sıvılaşarak saça nüfuz ediyor.Köpük formunda olması güzel; çünkü ele sıktığınızda kontrolü kolay oluyor.Aşırı sıvı ürünleri kullanırken sıkıntı yaşayabilen ben, bu üründe sıkıntı yaşamadım.


  
     Ürünün kokusu bildiğimiz Gliss şampuanların kokusuna benziyor.Koku kalıcı olmasa da sizi rahatsız da etmiyor.

    Ürünü kullanmadan önce güzelce çalkalamanız gerekiyor çünkü çalkalamazsanız elinize sıktığınızda BULANIK SIVI ŞEKLİNDE ÜRÜN GELİYOR.Çalkalayıp elimize sıktıktan sonra saçımıza uygulayıp saçımızı tarayarak işlemi bitiriyoruz.

    Ürün kullanım talimatlarında çok doğru bir açıklama yazılmış.Ürün KESİNLİKLE NEMLİ SAÇA UYGULANMALI! Kuru saça uygulamaya kalkarsanız gün içinde yağlanmış, ağırlaşmış saçlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.Eğer nemli saça uygularsanız SADECE 1 GÜN BOYUNCA saçınızda hafiflik ve yumuşaklık hissedersiniz.Ürünün bana göre dezavantajı etkisinin ÇOK KISA SÜRELİ OLMASI.İkinci gün benim normal yapıdaki saçlarım yıkanma ihtiyacı duydular, çünkü çok ağırlaştılar.Saçlarımda onarım, parlaklık hissetmedim ki oldukça uzun süredir kullanıyorum.


   Ürün içeriği konusunda hassas olan arkadaşlarımız var ise ürün içeriğinde paraben ve phenoxyethanol olduğunu belirtmem gerekiyor.Ürün içeriğinde keratin ve biotin olması da artı bir özellik.

     O sebeple aşırı kuru saçlara sahip arkadaşlarımız dışında bu ürünü tavsiye etmiyorum.


Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi