14 Aralık 2014 Pazar

RIMMEL SCANDALEYES MASCARA BY KATE MOSS RİMEL İNCELEMESİ

     Rimmel markası sanıyorum elimizin altındaki ve severek kullandığımız en uygun markalardan biri ve iyi ki Türkiye'ye gelmiş cümlesini kurabiliyorum.Özellikle rujları konusunda hepimizden çok olumlu geri bildirimler almıştır.Ancak bu kez konuğumuz bir maskara!

     Hepimiz geçtiğimiz kış Scandal Eyes maskara serisinde farklı bir maskara dizaynı ile tanıştık.Önce bu kıvrımlı fırça tipini nasıl kullanacağımızı bilemedik ve değişik ön yargılar geliştirdik kendimizce ama güzelliğe giden her yol mübah diyerek elimizi bu fırçaya da alıştırdık.Eğer 2014 kış aylarındaki maskara yazılarına bakarsanız fırça hakkındaki yorumlarımı bulabilirsiniz ancak tekrarlamakta fayda var.

     Bu kıvrımlı fırça kirpiklerinizi kavrayarak daha kıvrık kirpikler yaratmayı hedefliyor.İşini yapıyor mu derseniz yaptığını söyleyebilirim ama tek bir eksiklikle.Kirpik diplerine çok fazla ulaşamıyor.Tek tek ayırma konusunda ise başarılıydı.

       Scandaleyes serisine ünlü manken Kate Moss ismini taşıyan yeni ve daha şık bir ambalaja sahip bir maskara ile devam etti.Ancak farkları var mı derseniz tabii ki var! Herşeyden önce bu maskaranın mavi ve yeşil renk seçenekleri de raflarda yerini aldı.Eğer renkli rimeller ile eğlenceli ve dinamik makyajlar yapmak isterseniz bu maskara sizin için gayet uygun!


   Maskaranın özellikleri sadece fırçası ile sınırlı değil.Bu kez maskara sıvısı siyah renk için konuşacak olursak çok daha siyah ve parlak.Özellikle parlaklığı ve şık ambalajı konusunda benden gerçekten geçer not aldı.Ancak...


     Bu maskaradan verim almak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler var:

1- Bu maskara benim alıştığınız tabirimle tam bir tek kat maskarası.Tek kat uygulamayı sevenler bu maskarayı oldukça sevecektir.Ancak tek katta dolgunluk verme talebiniz varsa bu talebinize cevap vermeyecektir.Çünkü sadece kirpikleri tek tek ayırma ve hafif kıvrımlı kirpikler yaratma konusunda başarılı.

2- Eğer ki tek kat beni tatmin etmiyor diyenlerdenseniz maskaranın sürüldüğü anda kirpikleri kavradığı ve KURUDUKTAN SONRA ikinci katı KESİNLİKLE kaldıramadığını, pütürlenme ve dökülme yaptığını özellikle belirtmem gerekiyor.O sebeple maskara kirpiklerinizde ıslakken ikinci katı geçmenizi ve daha fazla kat vermemenizi öneririm.Zira hiçbirimiz gün içinde göz altına dökülme yapan bir rimele tahammül edemiyoruz öyle değil mi?

3- Maskara fırça yapısı olarak kirpik diplerine ulaşamayan ve göz sıvımızı gördüğü anda top top olabilen bir maskara. O sebeple kirpik diplerine siyah kaleminizle takviye yapmanızda fayda görüyorum.

    Sizlere her zaman maskara sıvılarının özellikle yağ bazlı kapatıcılar ile çözünebileceğini yazıyorum.Bu maskaranın da böyle bir tehlikesi mevcut, ancak Maybelline Rocket Volume Express rimeli kadar ileri boyutta değil.O sebeple harelenme yaşarsınız Nihan söylemedi demeyin.Ben %25 oranında harelenme gözlemledim.

    Aşağıda paylaştığım resimde maskaranın katlar halinde uygulandığı zaman iki üç pıt dökülme yaptığını göreceksiniz.Yukarıda bahsettiğim gibi uygulamadığınız takdirde bu hazin sonuç kapıda.Dediğim gibi uygulandığı takdirde sıkıntı olmuyor.


     Eğer doğal görünümlü ve tek tek ayrılmış kirpikler istiyorsanız ve tek kat kullanmayı sevenlerdenseniz bu maskaraya şans verebilirsiniz.

    Makyaj uygulamalarında nasıl bir etki gösterdiğini incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.


    Sevgilerimle
     Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi