22 Aralık 2014 Pazartesi

RİMMEL LASTİNG FİNİSH FULL COVERAGE WİTH COMFORT SERUM FONDOTEN ANALİZİ

    Rimmel markası Wake Me Up fondoteni ile düzgün fondotenler yapabildiğini kanıtlamıştı benim gözümde.Elbette ki henüz Türkiye'ye gelmeyen ten ürünleri hakkında bir deneyimim olmasa da kullandığım en düzgün Rimmel fondoteninin Wake Me Up olduğunu söylemeliyim.

   Her ne kadar şuanda eski Lasting Finish serisini bana göre allayıp pullayıp yeniden piyasaya sokmuşlarsa da aşağıda bahsedeceğim fondoten de fikrimi değiştiremedi.Bugünkü konuğumuz Rimmel Lasting Finish 25 Hour Full Coverage with Comfort Serum Fondoteni.
     Aslında bu fondoten için Wake Me Up ile eski Lasting Finish fondotenleri arasında sıkışmış kalmış tabirini kullansam yeridir.Kokusu ve sürüldüğü anda verdiği parlak etki Wake Me Up fondotene inanılmaz benziyor ancak sürüldükten 10 dk sonra Wake Me Up fondotenin yapamadığını yaparak hafifçe matlaşarak cilde sabitlebiyor.Bu sabitlenmeden kasıt fondotenin cilde zamk gibi tutunması değil sizi yanıltmayalım.Ciltte ele hafif bulaşabilen bir kalıcılığı var ki, yüzünüzü ellemediğiniz sürece "kalabilen" yerlerde fondoten varlığını sürdürüyor.

"KALABİLEN YERLERDE!"

     Benim cildim tipik bir karma cilt, belli zamanlarda kuruma yapar ama genelde T bölgemde hep yağlanma olur.Bu fondoteni sürdükten sonra geçen ilk 1-2 saat fondotenden memnun kalacağımı düşünürken saatler geçip özellikle burun üstü ve kenarlarında parlama ile birlikte fondotenin tabiri caiz ise silindiğini görmek hiç hoş olmadı.Ki kış aylarındayız; bu durumu yaz aylarında yaşayacağınızı düşünürseniz parlamaya başlama süresi çok daha kısalacaktır.


     Evet,  full coverage (yoğun kapatıcılık) özelliği % 60 oranında gerçekleştiriyor ise de, malesef karma cilt yapısına sahip olan kendim t bölgemde yaşadığım sorun sebebiyle fondotene ısınamadım.

    Şimdi fondoteni transparan pudra ile sabitleyip sabitlemediğimi soracaksınız ki ona da yanıt verelim.Sabitledim, sonuç yine aynı oldu.Bu fondotenin serum özelliğinden kaynaklanan hafif nemli/yapışık bir bitirişi var.Pudra ile karşılaştığında gözenekler üzerinde noktalama ve fondoten üzerinde garip bir his oluyor.Ki zaten fondoteni cildime çok zor yedirdiğimi de paylaşmam gerek sizlerle.

   Fondotenin bitirişi mat değil,  parlak ama satin görünümlü değil.Hatta cildi düzgün gösterme konusunda da başarısız buldum yediremediğim için.


     Fondotenin özellikleri sadece serum içermesi ve kapatıcı olması değil, aynı zamanda 25 (!) saat kalıcılık vaad etmesi ve 20 spf güneş koruma faktörü içermesi.25 saat kalıcılık diye birşey yok tabii ki! Koruma faktörü içermesi ise artı bir özellik.

   Tamamen denemek için aldığım bu fondoten hakkında çok karamsar bir yazı oldu sanırım.Ama durum bundan ibaret arkadaşlar.

    Bu ürünün uygulandığı makyaj örneklerini incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi