6 Aralık 2014 Cumartesi

ORİFLAME EVER LASTİNG 10H FONDOTEN İNCELEMESİ

      Karma cildin en büyük handikapı nedir diye sorarsanız T bölgesinin parlaması ve üzerine hangi ürünü sürerseniz sürün gün içinde dalgalanma yapması derim.

      Benim cildim tipik bir karma cilt ve T bölgeme genellikle pudra ile sabitlemeye çalışırım.Sürekli olarak kozmetik ürünü denediğim için çoğu fondoten de yüzümden geçmiştir diyebilirim.Ancak rastgele yaptığım Oriflame alışverişimde edindiğim öyle bir fondoten oldu ki; pudralamama gerek kalmadı.

      Genellikle Oriflame ten ürünleri hakkında önyargılıyımdır ve verim de almışlığım yoktur ancak; Ever Lasting Fondoten bu önyargımı kıran ilk ten ürünüm oldu.
     Fondoteni ilk kullandığımda beni çok fazla sarı gösterdiğini düşünmüştüm.Ancak o hafta gittiğim bir doktor kontrolüm vücudumdaki kan seviyesinin yerle yeksan olduğu; hatta doktorumun "sen nasıl yaşıyorsun!!" şeklindeki yorumu ile sonuçlanınca sıkıntının kendi cildimde olduğunu anlayarak fondotene şans verdim.Neyseki sağlık sorunum çözüldü ve artık sapsarı yüzümün rengi normale döndü.

     Ever Lasting Fondoten gerçekten açıklamalarında yer verildiği gibi hafif silikon bazlı formülü cildimde satin ve kadifemsi bir pürüzsüzlük sağladı.Sünger ile uygulayarak daha çok verim aldığım bu fondoten gün içinde özellikle burun üzerinde dalgalanma yapmadığı gibi; cilt tonumu çok güzel eşitledi.


    Yaş 30 olunca şuanda dikkat ettiğim en önemli özellik mimik çizgilerime ürünün dolup dolmadığı.Fondoten biraz yağlı ve yoğun bir yapıda olsa da yine gün içinde mimik çizgilerime dolmadığını gözlemledim.Zira fondoten içeriğinde "skin renew complex" cilt yenileyici ve cildi daha genç gösteren serum desteği mevcut.O sebeple orta yaş grubunun da beğenerek kullanabileceği bir fondoten olduğunu düşünüyorum.

   Kapatıcılık nasıl diye sorarsanız orta seviyede diyebilirim.Zaten leke ve sivilce problemim olmadığı için bana yetecek şekilde bir kapatıcılığı mevcut.Ancak çok koyu lekeli ciltlerde fayda oranı fazla olmayacaktır.

     Oriflame senelerdir beraber olduğum ve ürünlerini kullandığım bir marka.İsveç patentli olması ise renk seçiminde daha dikkatli olmamız gerektiğini işaret ediyor.Bu tip kuzey ülke menşeili markaların tonları genellikle açık oluyor. O sebeple renk seçerken eğer çok beyaz iseniz ivory ve porcelain renklerini, pembe alt tonlu iseniz rose ismi geçen tonları, benim gibi sarı alt tonlu iseniz natural beige, honey tonlarını tercih etmeniz gerekiyor. Benim rengim natural beige ve cilt rengime tam oturmuş durumda.


     Fondotenin özelliklerinden biri de 10 saat kalıcı olması.Genellikle bu kadar kalıcılık bir cilt ürününde olmaz ancak benim cildimde en azından 8 saat kalıcılığını korudu.
   Performansı ile beni oldukça şaşırtan ürün Aralık ayında indirimde.Karma cilt yapısına sahip arkadaşlarımıza rahatlıkla tavsiye edebilirim.


   Sevgilerimle
   Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi