19 Aralık 2014 Cuma

NOTE COSMETİCS FULL COVERAGE LİQUİD CONCEALER DENEYİMLERİ

    Kapatıcı kullanmak için illa ki göz altı sorunları yaşıyor olmanıza gerek yok.Göz altı problemleriniz olmasa da makyajınıza aydınlık verecek dokunuşlar elde edebilmek için sıvı kapatıcılar uygulayabiliriz.Ancak genellikle göz altı koyuluğu/morluğu/halka problemleri yaşadığımız için bu tip ürünleri göz altlarımıza uygulamayı tercih ediyoruz.

BEĞENMEYEN KÜÇÜK OĞLUNA ALMASIN!!

     İşin kozmetik kısmını aşağıda yeterince konuşacağız; önemli olan sorunun derinine inmek ve çözmeye çalışmak.

    Göz altı morlukları,
-Uykusuzluk/Yorgunluk
-Sürekli ekran önünde olmak (malesef akıllı telefonlarımızın aklı gözaltlarımıza pek iyi gelmiyor)
-Kan değerlerindeki anomaliler, anemi rahatsızlığı
-Demir eksikliği
-Vitamin eksikliği
-Karşılanmayan su ihtiyacı
-Malesef estetiksel müdahale ile giderilmeye çalışılabilen genetik problemler
-Sigara alışkanlığı gibi daha da türetilebilecek durumlardan ötürü oluşur.Biliyorum hepimiz yüzümüzde renk eşitsizlikleri görmek istemiyoruz ancak bunu utanılacak bir durum haline de getirmemeniz en doğrusu.İnsanız, rahatsızlıklarımız kusurlarımız olabilir, ergenlik döneminde ya da hayatımızın gidişatını belirleyecek sınavların arifesinde olabilir, iş hayatımızda, bacası tüten evimizin içinde bir çok sorun yaşayabiliriz.Hayat bu! Ölümden başka herşeyin çaresi var.


    Çok ileri koyuluk durumlarında kozmetik dünyasına bomba gibi düşen Bobbi Brown markasına ait corrector (renk düzenleyici) kullanmanız gerekebilir.Ya da çok yoğun kapatıcılar kullanmanız daha doğrudur.(Mac Prolong wear kapatıcı gibi) Ama ortalama problemleriniz varsa ulaşılabilecek ve performansı güzel bir kapatıcıdan bahsedelim derim.

     NOTE markası ile ilk tanışanlardan biri olarak özellikle instagramdaki hesabımı takip eden arkadaşlarımızı genel olarak bu kapatıcıya yönlendirmeye çalıştım.ANCAK BUGÜNE KADAR İNCELEME YAZISINI YAZMAMAMIN SEBEBİ MEVSİM DEĞİŞİMİNİ BEKLEMEMDİ! Nedenini de açıklayalım.

   Yazın cildimiz daha nemli iken kışın daha kuru bir form alabilir.Haliyle note kapatıcı gibi sürüldüğünde sabitlenen kapatıcılar yaz aylarında yere göğe sığdırılamazken, kışın  kurumaya yeltenmiş cildinizde pütürlenmeden tutun daha da kuruluk yaratabilir.Bu ihtimalin bana göre beklenmesi ve incelemesinin mevsim değişikliği hesaba katılarak yapılması gerekir.


   Önce üründen biraz bahsedelim:

   Ürün içeriğindeki argan yağı ve soya proteini göz çevresini korumaya yardımcı olmayı, göz çevresindeki morluk ve lekeler üzerinde tek uygulamada yüksek kapatıcılık sağlamayı hedefliyor.

  Göz altı kırışıklarını açan ve elastikiyet sağlayan argan yağı aynı zamanda bir E vitamini deposudur, E vitamini de hücre üretimini arttırarak cildin yenilenmesine yardımcı olur.

   Sizlere Detox&Protect Fondoten incelemesinde E vitaminin dışarıdan engellenemeyen güneşin zararlı UV ışınları, stres, sigara, hava kirliliği gibi sebeplerden oluşan serbest radikallere karşı koruyucu özelliği olduğundan da bahsetmiştim.

    Bu ürünün incelemelerinde daha çok yağ içeriğinden bahsedilmiş olsa da aslında vurucu içerik argan yağı değil.Argan yağını artık cilt ürünlerini geçtik maskaralarda dahi kullanmaya başladılar.Bu ürünün özellikle dikkat edilmesi gereken içeriği tam bir östrojen deposu olan soya proteinidir.

Ups burayı 14 gözle okuyun :


    Adet görmemizden menopoza girdiğimize kadar geçen zamanı baz alarak konuşalım,  kadınlık hormonumuz yani östrojenimizin üretimi bu zaman içinde azalan bir grafik çizer.Yaş ilerledikçe bu salgılama azalır ve cildimiz dahil pek çok yerimiz değişime uğramaya başlar.Bu değişimlerin en acısı da cildimizdeki nem/yağ dengesinin bozulması ve malesef ki hücre yenilenmesinin gitgide azalmasıdır.İşte bu sebeple soya proteini östrojen deposu olduğundan göz çevremizde yavaşlayan hücre metabolizmasını uyararak hücre yenilenmesine yardımcı olur.

   Ayrıca soya proteini kolajen ve hyaluronik asit seviyesini arttırarak cilt yapısını kuvvetlendirmeye yardım eder.Unutmayın ki kapatıcıyı istediğiniz kadar kullansanız da 35i geçtikten sonra hyaluronik asit takviyesi almak zorunda olduğunuzu da önemle hatırlatalım.
     Doktorculuk oynamak da zevkli birşey tabii...Neyse.

  Ürün ambalajı sert, saydam ve plastik vaziyette.Göz altına uygulamak için lipgloss  fırçası benzeri bir fırça düşünülmüş.Ürünü emmeyen bu fırça ile göz altınıza kolayca uygulama yapabiliyorsunuz.


    Ürünü göz altınıza noktalar halinde uygulayıp parmak/fırça/sünger yardımıyla VAKİT KAYBETMEDEN dağıtmanız gerekli.Zira çabuk katılaşan ve sabitlenen bir ürün olduğu için dağıtmakta güçlük çekebilirsiniz.Ama hemen dağıttığınız zaman ürün göz altımıza uyum sağlamakta zorlanmayacaktır.Aksi takdirde yandınız, göz altınızda parça parça bir görüntü oluşabilir.

    Ürünün göz çevresindeki ton farklılıklarının giderilmesinde performansı oldukça iyi.Kolaylıkla eşitleyerek aydınlık veren bir kapatıcı.Bu da uygulaması:


  KAPATICILAR SADECE GÖZ ALTINA UYGULANAN ÜRÜNLER DEĞİLDİR AMA RENK TUTARSA?!

    Bendeki renk 02 Beige rengi.Ben kapatıcıda beyaz olmamak kaydı ile aydınlık tonları seviyorum.4 adet renk seçeneği olsa da renk konusunda oturun bir düşünün derim.


    Benim tercihim Beige rengi olsa da ben hızımı alamadım tabii.Benden ton olarak açık ve koyu arkadaşlarımı da peşimde sürükledim.Bu kapatıcıların en koyu renginin bile aydınlatıcı olarak kullanılabileceğini gördüm.Renk konusunda sanıyorum biraz daha seçenek geliştirilmesi gerekiyor, çünkü kapatıcılar sadece göz altına uygulanan ürünler değildir.Gerektiğinde sivilce ve kırmızı lekelerin kapatılmasında da kapatıcı tercih edilebilir, o sebeple koyu renginin esmer bir arkadaşımızın sivilcesinin üzerine konmuş beyaz floresan lambası olacağına eminim!

    Ürün kurutmadığını iddia etse de sabitlenen ürünlerin göz altını olduğundan daha kuru gösterebileceğini unutmayın, İKİ ELİMİZ KANDA BİLE OLSA GÖZ KREMİMİZİ SÜRMEDEN SABİTLEME ÖZELLİKLİ KAPATICILARI KUL-LAN-MI-YO-RUZ! Ancak hakkını yememek gerekiyor ki;  bu ürün hakkında kalıcılığı ve çizgilere dolmaması konusunda olumlu sonuçlar ve geribildirimler aldım.

    Kapatıcıların paketi açıldıktan sonra 1 yıl içinde kullanılması gerektiğini hatırlatalım. Ürünün avantajları arasında paraben ve parfüm olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

   Ürünün kullanıldığı makyaj örneklerini görmek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi