8 Aralık 2014 Pazartesi

NOTE COSMETİCS DETOX&PROTECT FONDOTEN YORUMLARIM

   "NOTE"...

   Bundan 26 hafta önce Nihanperi instagram hesabında beni izleyen arkadaşlarım, gözaltları sorunsuz bir şekilde kapanmış bir Nihan'ın elinde tuttuğu concealer ile tanışmıştı.Concealer markası Note idi ancak; izleyen arkadaşlar bilgisayara "note nedir" diye arattıklarında bayan yüzü yerine tek bir adamın yüzü ile karşılaştılar :

  "Nihat Odabaşı".   Sanattan anlayan insan estetiği de çok iyi bilir düşüncesine inandığım için markaya güvendim ve yapmadığım bir şeyi yaparak ilk kez tanışacağım bir firmanın ten ürünlerini satın almıştım.

    Note markası Almanya’nın  ATC Grup şirketleri bünyesindeki Stern Tek Kozmetik tarafından Türkiye’deki bir market için üretilmiş.Marka yüzü olarak da tüm klişeler yıkılmış ve bir erkek! yani Nihat Odabaşı tercih edilmiş.Ve kendilerine özgü bir hedefleri var : Kaliteyi koru ama fiyatı uygun tut!

     Bu yazımda hatrı sayılır sayıda arkadaşımızı tanıştırdığım Note Concealer yerine Detox&Protect Fondoteninden bahsetmek istedim.Zira Aralık ayı konseptimiz daha güzel bir ten olduğundan önceliği fondotene verdim.


    Detox&Protect Fondoten ambalaj olarak Note markasının en dikkat çekici fondoteni.Pompalı şişesi fondoteni diğer serilerinden ayırıyor.

    Eğer fondoten içeriğini araştıracak olursanız pek çok faydalı yağ ve vitaminler ile karşılaşmanız mümkün.İçeriğindeki tatlı badem yağı, yosun özü ve E vitamini sayesinde hem cildi koruyor, hem de daha canlı bir görüntü vermeyi hedefliyor.

    Şimdi badem yağı içeren ender ten ürünlerinden biri ile karşılaştığımız için tatlı badem yağından da biraz bahsetmek gerekiyor.E vitamini ve mineraller açısından zengin olan tatlı badem yağı antioksidan özelliği ile yaşlanmayı geciktirici etkiye sahip aslında.Cildi nemlendiriyor, kırışıklık ve hassasiyetin giderilmesine de epey yardımcı olan bir yağ.     Karşılaştığımız ikinci ilginç içerik çok güçlü bir antioksidan olan yosun özleri.Cildi zararlı güneş ışınları, kirli hava gibi dış etkenlerden koruyan içeriğin yosun özü olduğunu da böylelikle öğrenmiş bulunuyoruz.Buna ek olarak fondoten içeğinde gördüğümüz E vitaminin de kırışıklıklara düşman ve güçlü bir antioksidan olduğunu belirtelim.İşte size detoks etkisi!

    Fondotenin bendeki rengi 05 Honey Beige tonu.Buğday esmer arası ten rengime tam olarak oturdu.Fondoten, içeriğinden de anlaşılacağı üzere yoğun ve hafif yağlı bir yapıda.Ancak cilde sürüldüğünde cilt ile bütünleşerek 'yarı satin' bir görüntüye kavuşuyor.     Fondoten açıklamasında tüm cilt tipleri için şeklinde ibare konulmuş ise de yağlı cilt yapısına uygun bir fondoten olduğunu düşünmüyorum.Benim cilt tipim karma ve kuru/karma ciltlerin daha çok verim alabileceği bir fondoten olacaktır.

    Cildimde dalgalanma, dağılma yapmadı.Yalnız fondoten açıklamasında "çabuk kuruyarak bulaşmayı önler" yazsa da fondotenin cilde sürüldükten sonra kuruma gibi bir özelliği yok, elinizi cildinize sürdüğünüzde elinizde fondoten olacağını kolayca görebilirsiniz.Çizgilere dolma gibi bir sıkıntı da yaşamadım.

    Fondotenin cildime verdiği görüntü,  yarı mat bir ten görüntüsü diyebilirim.Kapatıcılığı ortanın üzerinde bir seviyede ve gerçekten tatmin edici bir kapatıcılığı var.      Fondoten içeriğinde paraben yok ancak phenoxyethanol bulunuyor.Ancak çoğu fondotene göre çok daha masum sayılabilecek bir fondoten. 15 spf içermesi de cabası.

     Resimde gördüğünüz fondoten benim 2.şişem.Çok çeşitli ürünler kullanıyor olsam da severek kullandığım fondotenlerimin arasında rahatlıkla yerini alır.En güzel sonucu da süngerle aldığımı unutmadan söyleyeyim.

     Başka Note ürünlerinde görüşmek üzere..

     Sevgiler

  İnstagram : nihanperimakyajveguzellik
    
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi