13 Aralık 2014 Cumartesi

MAKE UP FOR EVER HD FONDÖTEN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİM

    Özel hayatta insanlarla yüz yüzeyken herşey farklıydı ancak;  sosyal medya hayatımıza girdikten sonra güzel görünme ihtiyacımıza bir tane daha eklendi :

   " RESİMLERDE DE GÜZEL GÖRÜNME!"

    Eskiden digital fotoğraf makineleri yoktu; bir kez deklanşöre basıyor, tab ettirene kadar şansımıza ne şekil resmin çıkacağını bilmiyorduk.Ama digital makineler, aynı ayar telefonlar çıkınca 10.504738 fotoğraf arasından en şekil çıktığımız resmi seçip sosyal medyada paylaşmaya başladık.

       Kozmetik teknolojisi diye birşey var arkadaşlar.Artık üç boyutlu kirpik etkisi, photoshoplu gösteren ten ürünleri, anında dolgunlaştırıcı rujlar derken asıl şeklimizi unuttuk.Neyse bu konuyu sonra konuşalım.

      Aşağıda inceleyeceğimiz fondöten de kozmetik teknolojisinin zirvesinde üretilmiş ürünlerden biri.Televizyonlardan bildiğimiz HD ismi High Definition/ Yüksek Çözünürlükte Kusursuz Ten anlamına geliyor ve ürünün kamerayla 10 kat zooma kadar kendini belli etmediği iddia ediliyor.Cildi makyajsızmış gibi gösterdiğini iddia eden bu fondotene yakından bir bakalım isterseniz :
     Sağlam bir ambalajın içerisinde olan fondoteni pompasıyla  elimize döktüğümüzde inanılmaz ince ve akışkan bir yapısı olduğunu görüyoruz.Hatta o kadar akışkan ki sürerken dikkat etmeniz lazım damlamaması için.Kullanmadan önce iyice çalkalamayı da unutmayın.

    Ürün su bazlı olduğu için cilde sürdüğünüz zaman maske etkisi yaratmıyor ve ürün yoğunluğunu kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.Cilt ile bütünleşen cakey/aşırı fondotenli görüntü vermeyen ender fondötenlerden biri desem yeridir.


     Gelelim can alıcı noktasına.HD özelliği yani 10 kat zoomlama dahi yapılsa fondotenli görüntünün belli olmayacağı iddiası biraz sıradışı bir iddia.

Önce açıklayalım:

    Bu fondoten çekim yaptıracağınız zamanlarda, özel günlerinizde, kendi özçekimlerinizde cildinizi olduğundan daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.Bu cümleyi rahatlıkla kuruyorum çünkü instagramda yaptığım makyajlarda bu fondoteni kullandığım zaman görüntü çok daha pürüzsüz oluyor.ANCAK BİR ŞARTLA!

    Bu fondötenin görevini kusursuz yapmasını istiyorsanız:

* Cildinize bu fondötenden başka hiçbir ten ürünü kullanmayacaksınız. (kapatıcınızı sürün tabii ki o da HD olacak, şart.)

* Kendi bazından başka baz kullanılmayacak.

* Pudra ile sabitlemek istiyorsanız cüzdanı boşaltıp 105 TL'lik fondötene bir o kadar pahalılıkta HD pudrasını kardeş getirmek ZORUNDASINIZ.

* Eğer makyajınızı kendi pudranızla sabitliyorsanız fondoten HD görevine son veriyor.

* Allık mı? Başka allık yapıyı bozar illa ki HD allık olacak.

HD'nin sonu? TRT kapanış bülteni, İstiklal Marşı.
Cüzdan = Errorrr!

     Ciltteki etkilerini soracak olursanız yine sizi üzülerek şaşırtacağım.Bana göre karma cilt yapısına sahip arkadaşlarımızın dahi kullanmaması gereken bir fondöten.Gün içerisinde burun üzerinde dalgalanma ve parlama yaptığı gibi alnıma elimi götürdüğüm vakit cildimin fondöteni kusmaya başladığını farkettim.Fondöteni cildime sabah güzelce yedirdiğimi de hatırlatayım.Ancak kuru ciltli arkadaşlarımız bu fondötenle iyi anlaşacaktır; çünkü % 46 oranında nemlendirme özelliği de mevcut.Flaşlı çekimle el üzerimde fondotenli/fondotensiz durumu göstereyim ki farkı görün :


   Bu fondötende Spf özelliği bulunmaz.Spf içerikli fondotenler ekranda bizi hortlak gibi gösterebilir o sebeple hiçbir makyaj uzmanı çekimlerde spf içerikli fondoten kullanmaz.

       Kapatıcılık orta seviyede.Benim cilt tonumu çok güzel eşitledi, kapatıcılığı beni tatmin edecek durumda.Ancak çok sivilceli ya da lekeli ciltlerde kapatacılığı yeterli olmayacaktır.Kalıcılık derseniz ve kastedilen kalıcılık ciltte dalgalanmış haliyle de hesap ediliyorsa ciltte kaldığını söyleyebilirim.


      İçeriğinde talc, mica, phenoxyethanol gibi kimyasallar bulunmakta.

    Fondötenin piyasada Nyx markasına ait bir muadili daha var.Ancak MUFE Nyx fondotene nazaran daha sıvı durumda,  belki Nyx HD fondoten karma ciltlere daha uygundur.


     Sonuç olarak her ne kadar çok seveni de olsa sadece kamerada vereceği görüntü uğruna bu kadar masraf bana göre mantıksız.Siz siz olun özel günlerinizde; Estee Lauder Double wear fondoteni nemlendirdiğiniz süngerle uygulayın,  keyfinize bakın.Bütçeniz sınırlı ise piyasada güzel ve uygun fondotenler mevcut; neticede high end tercih meselesidir ancak karnınızı doyurmaz.

    Makyaj uygulamaları ile ilgili ayrıntılı paylaşımlara instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan ulaşabilirsiniz.Sevgilerimle
Nihan
    
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi