13 Aralık 2014 Cumartesi

KRUİDVAT OJE DÜZELTİCİ KALEM HAKKINDA İZLENİMLERİM

    Bakımlı eller hepimizin sahip olmak istediği şeylerden biri.Ellerimizi güzel gösterecek en güzel aksesuarlarımız yüzüklerimiz olabilir ancak bakımlı tırnaklar olmadıkça yüzüklerin de pek bir faydası olmuyor.Bir de tırnaklarınıza renk vermek için oje kullanıyorsanız,  hatta ojesiz duramıyorsanız önünüzde önemli bir sorun var: OJEYİ DÜZGÜN SÜREBİLMEK!

     İnsanız, tırnak bakımı konusunda eğitimli kişiler kadar düzgün oje süremeyebiliyoruz.Kimi zaman zamanımız yok,  kimimizin elleri titriyor hatta bazen kusursuz sürdüğümüz ojemizi dahi iyi süremediğimiz zamanlar olabiliyor.Unutmayın ki el melekesi dediğiniz şey devamlılık arz etmeyen bir şey; 1 saat önce düzgün yaptığınız şeyleri bile 1 saat sonra elimizi yüzümüze bulaştırabiliyoruz.Hele ki koyu oje sürerken!
      Koyu tonlarda oje sürmenin kolay yolu bana göre yok arkadaşlar.Eğer benim gibi sağlaksanız sol el kusursuz, sağ el ise sorunlu olabiliyor.Tersi durum için de aynı şey geçerli.Ancak güzel çalışan akıllar bizim için kolaylık sağlayacak bir aparat geliştirmiş bile.Bir süredir karşımıza çıkan oje düzeltici kalemler. (Corrector pen)


      Ürün Kruidvat markasına ait ve bana göre piyasada olan düzelticilerin en uzun süre dayananı.Dezavanyajları, eksik yönleri mutlaka var ama amaç anınızı kolaylaştırmaksa oldukça kreatif bir ürün denilebilir.Üstelik bazen tırnaklarımıza zarar verebilen aseton da içermediği gibi tırnakları destekleyici jojoba yağı içermesi de güzel bir artı.


     Ürünün kendiliğinden olan başlığı mevcut; ancak arkasında sizin tırnak yapınıza daha çok uyabilecek ya da uçlardan biri keçeleşmeye başlayınca diğerini kullanabileceğiniz 3 tane daha başlık var.Siz ihtiyacınız olan başlığı seçebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

     Kalemin haznesinde bulaşan ojeleri temizleyecek sıvısı bulunuyor.Hafifçe bastırdığımızda başlık sıvı almaya başlıyor ve tırnak kenarlarına oje bulaşan yerlere yerleştirerek kalemle yazar gibi ojeleri temizleyebiliyoruz.Sistem çalışıyor dağıtmadan ojeli yerleri bozmadan bulaşan yerler temizlenmiş oluyor.


     Kalem içindeki sıvının diğer bir artısı da ojeleri temizledikten sonra tırnak kenarlarında beyazlaşma ya da kuruma yapmaması. Bazı asetonlar var ki ojenizi temizlediğiniz zaman tırnak etlerinde ve tırnak diplerinde beyaz kalıntılar yaratabiliyor.Ben bu kalemde böyle bir durum gözlemlemedim.

     Gelelim eksi yönlerine...Eğer koyu renk oje kullandıysanız haliyle kalem başlığında ojeyi aynen göreceksiniz ki bu beklenen bir durum elbette ki.Ancak eğer kalemi hemen kapatmaz dışarıda fazla bekletirseniz oje kalıntıları kalem ucunda kuruyarak sertleşiyor.İkinci dezavantajı da ucun kısa sürede keçeleşmesi.Ama dezavantaj desem de bunlar beklenebilir durumlar malesef, bu durum ojenin tabiatında var.      Kalem sıvısını yitirdikten sonra eğer elinizde temiz bir başlık varsa kalemi atmayın, kafayı çalıştırın biraz!Kendi asetonunuzu uca damlatın ve kullanmaya devam edin işinizi görmeye devam edecektir.

     Eğer bu tip kalemleri edinebilir durumda değilseniz ya da bulamazsanız sıkmayın canınızı :) Tırnak kenarlarını temizleyecek bir yöntem daha var.

    Normalde ojelerimizi bildiğimiz kopararak ambalajından aldığımız pamuklar ile temizleriz öyle değil mi? Ama ben tüm ojelerimi sürerken farklı bir yol izliyorum.

    Yüzünüzü temizlediğiniz yuvarlak makyaj temizleme pamuklarını biliyorsunuz.Ancak bu pamuklar ikiye katlanıp üzerine aseton dökülünce tırnak kenarlarındaki ojeleri düzelteceğiniz harika bir temizleyiciye dönüşüyor.Buyrun bu da uygulaması.


      Herşeyin çaresi var, ister düzeltici kalem kullanın,  ister yüz temizleyici pamuk kullanın sonuç değişmiyor.Yazımızın konusuna gelirsek Kruivdat oje düzeltici kalemleri watsonslarda bulabilirsiniz.

     Oje paylaşımları için instagramdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz.


Sevgilerimle.
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi